Zarabianie na blogowaniu, czyli co możesz dzięki blogowaniu

Może zarabianie na blogowaniu nie jest takie proste, ale warto wypróbować sił w tym temacie.

Co warto robić, aby Twoje blogowe imperium wzrastało? Nad czym skupić swoją uwagę, aby mieć wyniki? Czy ciężko się bloguje w tych czasach? Na pewno, bo jest dużo konkurencji, ale czym Ty się wyróżnisz?

Czym jest zarabianie na blogowaniu?

Musisz zauważyć, że każdy kto chce zarabiać na blogu może to robić. Wystarczy po prostu założyć bloga i zacząć pisać, aż do efektów. Nie można jednak zapominać o kilku zasadach blogowania.

Nie przesadzaj z reklamami, bo to się nie uda. Jeśli będziesz ciągle nimi spamował to nic z tego nie wyjdzie. Blog to wspaniałe narzędzie do reklamy, ale nie warto z nimi przesadzać.

Blog to nie biznes, to narzędzie. Nie myl tych dwóch pojęć, bo wiele osób mówi, że “załóż bloga a będziesz bogaty”. Samo założenie bloga nie daje Ci gwarancji sukcesu. Warto nad tym się zastanowić i nie słuchać głupot.

Blog to nie tylko zabawa, ale i nauka i przywództwo. Nie możesz traktować bloga tylko jako zabawę. Warto czasem napisać coś innego, coś śmiesznego, czy dającego naukę. Blog to zlepek różnych tematów i ról takich jak nauczyciel czy mentor czy ekspert lub guru. Możesz być każdym z nich. Wystarczy naprawdę się postarać i działać do efektów.

Musisz także mieć na uwadze, że chyba z każdego tematu można zrobić ciekawy produkt, który może dawać Ci pieniądze. Warto pomyśleć nad tańszymi czy droższymi produktami, dzięki którym zarobisz na blogu. Miej swój system sprzedaży i miej tych produktów jak najwięcej, żeby pomagać innym i dawać im wartość.

Z każdego bloga można zrobić lejek do sprzedaży. Na większości tematów można zarobić pieniądze. Można wycisnąć dużo z danej niszy, jeśli masz na to pomysł i wiedzę jak to zrobić. Nie poddawaj się za szybko i działaj.

Na blogu można także działać tak, aby sprzedawać naprawdę drogie produkty i na nich zarabiać. Dawaj ludziom wartość i rezultaty po przejściu kursu, a Cię pokochają. Nie ma nic lepszego niż zadowolony klient. Możesz na blogu sprzedawać wszystko co wydaje Ci się wartościowe.

Warto śledzić tematy, które są najczęściej czytane i na ich podstawie robić produkty czy dawać ludziom usługi. Nie rób jednak tak zwanego “gówna”, które chciałbyś sprzedawać. To co oferujesz ma być wartościowe!

Na czym więc można zacząć zarabianie na blogowaniu?

 • Na reklamach. Mówię to o zwykłych miejscach reklamowych na Twoim blogu jak i na przykład Adsens od Googla. Warto to rozważyć i zobaczyć jak to działa u Ciebie. Każdy blog jest inny i trzeba go traktować indywidualnie.
 • Programy partnerskie. To też ciekawy sposób na zarabianie na blogowaniu, ale wymaga też dużo pracy i zaangażowania. Jest w nich często bardzo duża konkurencja, ale warto spróbować w nich swoich sił.
 • Własne produkty. To wymaga ogromu pracy, ale daje bardzo dużo korzyści dla Ciebie i Twoich klientów.
 • Własne usługi. Możesz dzięki blogowaniu te usługi promować. To może być cokolwiek, więc warto wspierać swoje usługi blogiem.

Co zrobić, aby blogowanie dało zysk?

 • Pisz o tym co Cię interesuje i na czym się znasz. Dodaj do tego pasję. Nie ma to jak pisanie bez emocji i bez wiedzy. Warto się przyjrzeć głęboko danemu tematowi i pisać i pisać i pisać.
 • Wejdź w odpowiednią niszę. Najlepiej pisz o tematach, na których się znasz i masz jakiekolwiek pojęcie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wejść tam, gdzie tej wiedzy nie masz i uczyć się czy zlecić to innej osobie.
 • Bądź na innych blogach. Zaprzyjaźnij się z innymi. Komentuj i pisz porady w nich dla innych. Dodawaj wartość w komentarzu, pisz maile od ludzi i poznawaj nowe osoby, które w przyszłości mogą Ci pomóc.
 • Inwestuj w siebie. Warto się uczyć i rozwijać w temacie Twojego blogowania.
 • Media społecznościowe. Nie przesadzaj z nimi, ale bądź tam obecny.
 • Dodawaj wartościowe treści. To chyba oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina.
 • Eksperymentuj i testuj. To chyba oczywiste. Testuj co się da i patrz na wyniki. Zwiększaj konwersję i jakość wpisów. Zobacz co działa a co nie i na tych wynikach buduj swojego bloga.
 • Działaj i się nie poddawaj. Początki są zawsze najtrudniejsze, ale się nie poddawaj. To Twój blog i rób na nim co chcesz.

1 Comment

 1. Marketer Internetowy10 maja 2016

  Jakie Ty dasz rady innym?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top