Zarabianie na blogowaniu, czyli co możesz dzięki blogowaniu

Może zarabianie na blogowaniu nie jest takie proste, ale warto wypróbować sił w tym temacie.

Co warto robić, aby Twoje blogowe imperium wzrastało? Nad czym skupić swoją uwagę, aby mieć wyniki? Czy ciężko się bloguje w tych czasach? Na pewno, bo jest dużo konkurencji, ale czym Ty się wyróżnisz? Co chcesz publikować w Internecie? Jaką wiedzą i doświadczeniem? Jakie formy zarabiania można stosować?

Czym jest zarabianie na blogowaniu?

Musisz zauważyć, że każdy, kto chce zarabiać na blogu, może to robić. Wystarczy po prostu założyć bloga i zacząć pisać, aż do efektów. Nie można jednak zapominać o kilku zasadach blogowania.

Nie przesadzaj z reklamami, bo to się nie uda. Jeśli będziesz ciągle nimi spamował, to nic z tego nie wyjdzie. Blog to wspaniałe narzędzie do reklamy, ale nie warto z nimi przesadzać.

Blog to nie biznes, to narzędzie. Nie myl tych dwóch pojęć, bo wiele osób mówi, że „załóż bloga, a będziesz bogaty”. Samo założenie bloga nie daje Ci gwarancji sukcesu. Warto nad tym się zastanowić i nie słuchać głupot.

Blog to nie tylko zabawa, ale i nauka i przywództwo. Nie możesz traktować bloga, tylko jako zabawę. Warto czasem napisać coś innego, coś śmiesznego, czy dającego naukę. Blog to zlepek różnych tematów i ról takich jak nauczyciel czy mentor, czy ekspert lub guru. Możesz być każdym z nich. Wystarczy naprawdę się postarać i działać do efektów.

Musisz także mieć na uwadze, że chyba z każdego tematu można zrobić ciekawy produkt, który może dawać Ci pieniądze. Warto pomyśleć nad tańszymi czy droższymi produktami, dzięki którym zarobisz na blogu. Miej swój system sprzedaży i miej tych produktów jak najwięcej, żeby pomagać innym i dawać im wartość.

Z każdego bloga można zrobić lejek do sprzedaży. Na większości tematów można zarobić pieniądze. Można wycisnąć dużo z danej niszy, jeśli masz na to pomysł i wiedzę jak to zrobić. Nie poddawaj się za szybko i działaj.

Na blogu można także działać tak, aby sprzedawać naprawdę drogie produkty i na nich zarabiać. Dawaj ludziom wartość i rezultaty po przejściu kursu, a Cię pokochają. Nie ma nic lepszego niż zadowolony klient. Możesz na blogu sprzedawać wszystko, co wydaje Ci się wartościowe.

Warto śledzić tematy, które są najczęściej czytane i na ich podstawie robić produkty czy dawać ludziom usługi. Nie rób jednak tak zwanego „gówna”, które chciałbyś sprzedawać. To, co oferujesz, ma być wartościowe!

Wybierz dobrze niszę, w której chcesz działać. Na czym się znasz i czego chcesz się uczyć? Co możesz zmienić w danej niszy? Jak przyciągniesz do swojego bloga? Jakie treści wartościowe i przydatne chcesz tworzyć? Czy będziesz działał systematycznie? Gdzie będziesz obecny online? Jaką markę będziesz budować i jakie kontakty tworzyć?

Na czym więc można zacząć zarabianie na blogowaniu?

 • Na reklamach. Mówię to o zwykłych miejscach reklamowych na Twoim blogu jak i na przykład Adsense od Googla. Warto to rozważyć i zobaczyć jak to działa u Ciebie. Każdy blog jest inny i trzeba go traktować indywidualnie.
 • Programy partnerskie. To też ciekawy sposób na zarabianie na blogowaniu, ale wymaga też dużo pracy i zaangażowania. Jest w nich często bardzo duża konkurencja, ale warto spróbować w nich swoich sił.
 • Własne produkty. To wymaga ogromu pracy, ale daje bardzo dużo korzyści dla Ciebie i Twoich klientów.
 • Własne usługi. Możesz dzięki blogowaniu te usługi promować. To może być cokolwiek, więc warto wspierać swoje usługi blogiem.

Co zrobić, aby blogowanie dało zysk?

 • Pisz o tym co Cię interesuje i na czym się znasz. Dodaj do tego pasję. Nie ma to jak pisanie bez emocji i bez wiedzy. Warto się przyjrzeć głęboko danemu tematowi i pisać i pisać i pisać.
 • Wejdź w odpowiednią niszę. Najlepiej pisz o tematach, na których się znasz i masz jakiekolwiek pojęcie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wejść tam, gdzie tej wiedzy nie masz i uczyć się czy zlecić to innej osobie.
 • Bądź na innych blogach. Zaprzyjaźnij się z innymi. Komentuj i pisz porady w nich dla innych. Dodawaj wartość w komentarzu, pisz maile od ludzi i poznawaj nowe osoby, które w przyszłości mogą Ci pomóc.
 • Inwestuj w siebie. Warto się uczyć i rozwijać w temacie Twojego blogowania.
 • Media społecznościowe. Nie przesadzaj z nimi, ale bądź tam obecny.
 • Dodawaj wartościowe treści. To chyba oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina.
 • Eksperymentuj i testuj. To chyba oczywiste. Testuj, co się da i patrz na wyniki. Zwiększaj konwersję i jakość wpisów. Zobacz, co działa a co nie i na tych wynikach buduj swojego bloga.
 • Działaj i się nie poddawaj. Początki są zawsze najtrudniejsze, ale się nie poddawaj. To Twój blog i rób na nim, co chcesz.

Zarabianie na blog wymaga dużo pacy i wytrwałości… jesteś na to gotowy? Chcesz osiągnąć sukces i zdobyć przy tym pieniądze?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty dasz rady innym?

Scroll to top