Jakie treści udostępniasz? Spróbuj tworzyć coś ciekawego!

Jakie treści lubisz udostępniać swojej grupie docelowej? Co lubisz tworzyć?

Zastanów się nad tym dobrze, w tworzeniu jakich treści czujesz się dobrze? Co masz do przekazania w swoim przypadku? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu, poprzez tworzenie treści w Internecie? 

Jakie treści są dla Ciebie? 

Jest wiele rodzajów treści:

  • tekstowe (blog, ebook, social media)
  • wideo (YouTube, filmy)
  • audio (podcasty)
  • miksy tych treści

Można robić naprawdę wiele w Internecie, ale co Ty lubisz tworzyć? Jakie masz możliwości i co na daną chwilę chcesz robić? Wybierz coś i spróbuj w tym swoich sił. Nie będzie zawsze na początku super, bo każda  z tych rzeczy wymaga pracy nad swoją kreatywnością. Pisanie bloga nie jest takie łatwe, jakby się wydawało. Na początku wiem jak było u mnie. Zero pomysłów na wpisy. Teraz jest z tym coraz lepiej. Wystarczy mały pomysł i już rodzi się z tego jakiś wpis. Niej jest łatwo napisać coś sensownego, ale trzeba się postarać i pisać te wpisy. Klepać w klawiaturę i tyle. Ale jak to Ci pasuje, to już musisz sam sprawdzić. Nie każdy nadaje się na blogera i nie każdy bierze przyjemność z pisania tekstów. Ja to bardzo lubię, ale wymagało to wiele pracy nad sobą i nad swoim warsztatem. Pisanie bloga jest najprostsze. Ale nie oznacza, że łatwe. Zobacz czy się do tego nadajesz? Wystarczy kupić domenę i hosting i zainstalować darmowy program do pisania bloga, jakim jest WordPress.

Wideo jest coraz bardziej popularne. Jak Ty chcesz tworzyć treści wideo? Czy masz na to odwagę? To wymaga już odwagi i dużej wiedzy, aby mówić z sensem. Ale to wymaga już kupna mikrofonu i kamery. Możesz też na początku nagrywać smartfonem. Jak to sobie ogarniesz, to już Twoja sprawa. Zacznij nagrywać i zobacz czy to jest dla Ciebie. Nie każdy się do tego nadaje. Ja mam z tym trochę problem, ale dorastam do tego, aby robić dobre wideo. Wszystko przyjdzie z czasem. Sobie daj czas na to, aby nagrywać i nie poddawać się za szybko.

Możesz też nagrywać podcast. Tu wystarczy Ci jakiś dobry mikrofon. Też to wymaga pracy nad swoją dykcją i trzeba się odważyć coś nagrać. Więc wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości na daną chwilę. Zacznij najpierw od blogowania i od pobudzenia swojej kreatywności. Dopiero potem zacznij się zastanawiać nad nagrywaniem siebie. Daj sobie czas na wszystko. Nie ma sensu robić na siłę. Ale nie czekaj zbyt długo. Jak masz możliwości, to spróbuj! A Ty jakie treści chcesz udostępniać?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty rzeczy tworzysz?

Scroll to top