Zanim założysz bloga, przeczytaj to, bo to bardzo ważne!

Zanim założysz bloga musisz wiedzieć parę rzeczy! Oto one!

Przed założeniem bloga powinieneś zastanowić się i odpowiedzieć sobie szczerze na kilka pytań. Warto odpowiedzieć sobie na te pytania przed rozpoczęciem blogowania.

Co zrobisz zanim założysz bloga?

Czy jest to łatwe zadanie, prowadzić bloga? Co możesz zrobić, aby dobrze wystartować z blogowaniem? Jakie masz pomysły na działanie w Internecie? Co możesz zmienić w branży, dzięki pracy nad blogiem?

Co Cię interesuje?

To chyba pierwsze pytanie na jakie powinieneś odpowiedzieć przed założeniem bloga. Co Cię interesuje? Co sprawia Ci przyjemność? Usiądź nad tym na chwilę i zastanów się, zrób długą listę swoich pomysłów na bloga. Zastanów się bardzo dobrze nad tym, co Cię interesuje? W czym chciałbyś być dobry i jakie umiejętności mieć? To bardzo ciekawe pytania. Dobrze przeanalizuj to, co Cię interesuje!

W czym jesteś dobry?

Zastanów się nad tym. W czym jesteś dobry? O czym chciałbyś pisać? Na czym się znasz? Powinieneś dowiedzieć się co sprawia Ci frajdę i zacząć pisać o tym. Skup się na tematach, na których się znasz, bo wtedy będzie Ci łatwiej pisać często i z dobrym tempem. Jakie tematy są dla Ciebie ważne? Co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu? Wiesz już co zrobisz, zanim założysz bloga?

Dlaczego chcesz blogować?

To pytanie na pewno wiąże się z celem bloga. Możesz pisać dla pieniędzy. Możesz pisać dla rozwoju swoich zainteresowań. Możesz także pisać dla zwiększenia swojej popularności. Tych celów jest naprawdę wiele. Warto więc, abyś wiedział dlaczego chcesz blogować. To na pewno da dobry kierunek Twoim działaniom. Ustalenie celu i tego dlaczego jest ważne w motywacji i w działaniu, i ustalaniu planu. Wiesz już dlaczego chcesz blogować i po co chcesz się rozwijać?

Czego oczekujesz od bloga?

Wiedza dlaczego chcesz blogować jest bardzo ważna. Może chcesz zarabiać? Jak tak to ILE? Może chcesz zwiększyć swoja wiedzę – na jaki więc temat? Powód dlaczego chcesz blogować pozwoli Ci ustalić dokładnie cel swojego bloga. Jakie masz pomysły na blogowanie? Jakie cele chcesz osiągnąć dzięki blogowaniu? Jakie masz plany co do swojego bloga?

Ile jesteś w stanie wydać?

To zależy od typu bloga jaki chcesz stworzyć. Jeżeli jest to blog, który ma zarabiać to na pewno warto zlecić napisanie (lub napisać) dużo dobrych tekstów, warto zainwestować w pozycjonowanie czy reklamę. Jeżeli chcesz po prostu poszerzać swoją wiedzę to musisz zainwestować swój czas itp. Warto także zainwestować w własną domenę i hosting. Nie jest to duży koszt roczny (w 200 złotych rocznie spokojnie można się zmieścić).

Masz coś do dodania? Co Ty masz na uwadze zanim założysz bloga?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy17 stycznia 2016

    A Ty? Jakie porady dałbyś początkującym?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top