Zanim założysz bloga, przeczytaj to, bo to bardzo ważne!

Zanim założysz bloga, musisz wiedzieć parę rzeczy! Oto one!

Przed założeniem bloga powinieneś zastanowić się i odpowiedzieć sobie szczerze na kilka pytań. Warto odpowiedzieć sobie na te pytania przed rozpoczęciem blogowania. Jak stworzyć bloga, który ma coś interesującego do pokazania? Dzięki blogowaniu możesz zarobić wiele pieniędzy, ale nie ma co się poddawać. Na sukces musisz sobie zasłużyć, zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele!

Co zrobisz, zanim założysz bloga?

Czy jest to łatwe zadanie, prowadzić bloga? Co możesz zrobić, aby dobrze wystartować z blogowaniem? Jakie masz pomysły na działanie w Internecie? Co możesz zmienić w branży, dzięki pracy nad blogiem?

Co Cię interesuje?

To chyba pierwsze pytanie, na jakie powinieneś odpowiedzieć przed założeniem bloga. Co Cię interesuje? Co sprawia Ci przyjemność? Usiądź nad tym na chwilę i zastanów się, zrób długą listę swoich pomysłów na bloga. Zastanów się bardzo dobrze nad tym, co Cię interesuje? W czym chciałbyś być dobry i jakie umiejętności mieć? To bardzo ciekawe pytania. Dobrze przeanalizuj to, co Cię interesuje! Jaki temat blogowania wybierasz na początku? Co sprawi, że będzie Ci się działało dobrze online? Jesteś gotów na blogowanie? Czy jesteś w jakimś temacie specjalistą? Jaką wiedzą i doświadczeniem możesz się podzielić? Na starcie będzie ciężko z blogowaniem. Nie będziesz dobrze znał niszy i trochę podziałasz na ślepo, ale jak zaczniesz blogować, to zobaczysz efekty! Jakim hobby chcesz się podzielić z innymi? Ucz i rozwijaj się każdego dnia, aby być coraz lepszym!

W czym jesteś dobry?

Zastanów się nad tym. W czym jesteś dobry? O czym chciałbyś pisać? Na czym się znasz? Powinieneś dowiedzieć się, co sprawia Ci frajdę i zacząć pisać o tym. Skup się na tematach, na których się znasz, bo wtedy będzie Ci łatwiej pisać często i z dobrym tempem. Jakie tematy są dla Ciebie ważne? Co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu? Wiesz już, co zrobisz, zanim założysz bloga? Jak odkryjesz swoje pasje online? Co możesz się nauczyć, aby ludzie chcieli o tym czytać? Zobacz, jakie masz predyspozycję do działania online? W jakim temacie czujesz się dobrze? Zobacz, jaki masz odbiór na swojej treści i dopasuj je do czytelników. Każdego tematu możesz się nauczyć, więc zrób wszystko, by mieć wiele zainteresowań! Prawie każdy temat może Cię wybić i dać Ci pieniądze w blogowaniu!

Dlaczego chcesz blogować?

To pytanie na pewno wiąże się z celem bloga. Możesz pisać dla pieniędzy. Możesz pisać dla rozwoju swoich zainteresowań. Możesz także pisać dla zwiększenia swojej popularności. Tych celów jest naprawdę wiele. Warto więc, abyś wiedział, dlaczego chcesz blogować. To na pewno da dobry kierunek Twoim działaniom. Ustalenie celu i tego dlaczego jest ważne w motywacji i w działaniu, i ustalaniu planu. Wiesz już, dlaczego chcesz blogować i po co chcesz się rozwijać? W czym chcesz być dobry i jak to zmieni Twoje wyniki w blogowaniu? Co powoduje, że chce Ci się blogować i rozwijać, nawet, jak będzie ciężko? Wybierz platformę do blogowania i zacznij blogować! Wybierz nazwę i miejsce na pliki bloga i zacznij się rozwijać! Jakie tematy Cię pasjonują? Czym chcesz się podzielić z innymi? Jak będziesz się komunikował w czytelnikami? Jak rozwiniesz swoje zainteresowania? Czego chciałbyś się nauczyć? Jaką markę chcesz zbudować? Warto wiedzieć te rzeczy!

Czego oczekujesz od bloga?

Wiedza, dlaczego chcesz blogować, jest bardzo ważna. Może chcesz zarabiać? Jak tak to ILE? Może chcesz zwiększyć swoją wiedzę — na jaki więc temat? Powód, dlaczego chcesz blogować, pozwoli Ci ustalić dokładnie cel swojego bloga. Jakie masz pomysły na blogowanie? Jakie cele chcesz osiągnąć dzięki blogowaniu? Jakie masz plany co do swojego bloga?

Ile jesteś w stanie wydać?

To zależy od typu bloga, jaki chcesz stworzyć. Jeżeli jest to blog, który ma zarabiać, to na pewno warto zlecić napisanie (lub napisać) dużo dobrych tekstów, warto zainwestować w pozycjonowanie czy reklamę. Jeżeli chcesz po prostu poszerzać swoją wiedzę, to musisz zainwestować swój czas itp. Warto także zainwestować we własną domenę i hosting. Nie jest to duży koszt roczny (w 200 złotych rocznie spokojnie można się zmieścić).

Masz coś do dodania? Co Ty masz na uwadze, zanim założysz bloga?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Jakie porady dałbyś początkującym?

Scroll to top