Jak zostać lepszym blogerem? Co chcesz osiągnąć poprzez bloga?

Każdy bloger zaczynał od podstaw. Jak zostać lepszym blogerem? Od postawienia bloga na serwerze i rozpoczęciu pisania?

Każdy zaczynał od zera. Więc Ty na pewno też masz początki swojego blogowania. Masz wiele możliwości na rozwój w sieci, a blog może Ci w tym pomóc! Zastanów się nad tym, jak Ty możesz się wykazać w blogowaniu?

Jak być lepszym blogerem?

Co czyni więc niektóre blogi tak wyjątkowymi? Co sprawi, że Twoje blogowanie będzie lepsze? Masz jakiś pomysł na siebie i wiesz, do czego dążysz?

  • Blog jest pisany z pasją. Najgorsze co możesz zrobić to zacząć blogowanie na temat, który Cię nie interesuje. Na temat o którym nie masz dużo wiedzy. Wtedy nie uda się odnieść sukcesu. Szybko się wypalisz i zrezygnujesz. Stracisz jedynie czas i pieniądze. Zacznij więc blogować na temat, który Cię interesuje. Wtedy dużo łatwiej jest pisać nowe wpisy. Nie wypalisz pomysłów tak szybko, bo w końcu się tym interesujesz. Będzie Ci dużo łatwiej zwłaszcza na początku. Pasja w blogowaniu bardzo pomaga. Wiem jak jest u mnie. Daje ona ogrom motywacji i pozwala się bardziej angażować. Nie łatwo jest znaleźć pasję, bo trzeba dużo szukać i sprawdzać wiele rzeczy. Nie można się poddawać w jej szukaniu, bo na bardzo pomaga!
  • Autor znalazł swój własny ton wypowiedzi. Każdy jest wyjątkowy i ma inne opinie na dany temat. To oznacza, że każdy może zacząć blogowanie i zdobyć swoich wiernych czytelników. Nie musisz nikogo udawać, bądź sobą. Jeżeli nie wiesz wszystkiego to to przyznaj. Nie musisz udawać super eksperta czy guru na dany temat, który wie wszystko.  Mówiąc to co myślisz staniesz się dobrym blogerem. Łatwiej jest poza tym blogować według swoich własnych kryteriów. Nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś. Łatwiej jest być sobą niż kimś udawanym. Kim Ty jesteś jako bloger? Na jakiego eksperta chcesz się wybić? W czym chcesz być dobry? Co chciałbyś osiągnąć?
  • Skup się na jednym temacie bloga. Utrzymuj bloga wokół jednego tematu i może kilku pośrednich. Nie pisz na każdy możliwy temat. Takiego bloga źle się czyta i gorzej znaleźć wiernych czytelników. Czytelnik wchodząc na stronę szuka informacji powiązanych ze sobą a nie zlepek tematów. Blog o wąskim temacie czyta się dużo lepiej i łatwiej jest znaleźć wiernych czytelników. Coraz częściej jednak są blogi, gdzie pisze się o wielu rzeczach i też są bardziej popularne. Ale to już decyzja zależy od Ciebie. Zależy jak Ty chcesz działać. Rób, co uważasz za dobre!

Jak Ty chcesz zostać lepszym blogerem od reszty w Twojej niszy? Co zrobisz, aby jakoś się wykazać w blogowaniu, w danym temacie? Czy blogowanie na początku jest przyjemne? Nie! Ale z każdym, nowym miesiącem daje to pewność siebie. Dzięki blogowaniu można się dużo nauczyć i coś zmienić w swoim życiu. Jednak nie ma nic za darmo i trzeba w to włożyć dużo pieniędzy. Jesteś gotów na działanie każdego dnia z blogiem? Masz dobry cel blogowania i wiesz, do czego dążysz dzięki temu?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy18 stycznia 2016

    Jak Ty pracujesz nad swoim blogiem?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top