Aby lepiej pisać, co warto robić, aby było to przyjemne?

Co zrobić, aby lepiej pisać artykuły/oferty czy inne teksty w copywritingu?

Copywriting to nie jest coś łatwego do ogarnięcia w kilka dni. To praca nad stylem  i nad perswazją każdego dnia. To na pewno nie jest łatwe zadanie, ale warto nauczyć się pisać dobrze. Może to dużo pracy, ale naucz się copywritingu!

Co robić, aby lepiej pisać?

Czy uczysz się codziennie i dużo tworzysz, aby mieć ciekawe teksty na bloga i na swoje oferty? Czy masz pomysł, jak być lepszym w copywritingu?

Pisz dużo po prostu i się wyrobisz.

Pisz codziennie! Chociaż trochę, aby wyrobić w sobie nawyk pisania. Pisz i pisz i pisz… Bez pisania nie wyrobisz w sobie własnego stylu! A styl według mnie jest bardzo ważny na przykład w blogowaniu czy pisaniu na innych portalach, czy gazecie. Wiem, że czasem jest ciężko z pisaniem, bo nie ma motywacji i chęci do działania. Wszystko wymaga czasu, tak samo z pisaniem, wyrobisz się z czasem i nie będzie problemu z pisaniem nowych rzeczy na bloga lub inne strony. Dawaj z siebie wszystko i nie poddawaj się…! W gorszych chwilach sobie odpuść, ale zawsze wracaj do pisania! To ciężkie, ale bez pracy nad swoją twórczością nie wyrobisz sobie nawyku! Pisz dużo!

Dyskutuj nad tym jak piszesz z innymi.

Na blogu jest to łatwe, bo masz komentarze i ludzie widzą i piszą opinię o tym, czy tekst jest ciekawy czy nie. Warto czasem zapytać się co pasuje, a co nie. To nie wymaga, nie wiadomo czego, a pomoże Ci w budowaniu pewności siebie w pisaniu. Bo pewność siebie jest bardzo ważne. Niektórzy mówią, że nie mają do tego talentu, ale wszystkiego można się nauczyć! Jak Ty nauczysz się pisania? Co zrobisz, aby być w tym coraz lepszy? Jak możesz lepiej pisać? Stwórz swój własny, unikalny styl!

Gdy nie masz pomysłów, to zrób sobie wolne.

Mnie to bardzo pomaga w blogowaniu. Jak nie mam weny i ochoty, to nie robię nic na siłę. Czasem trzeba odpocząć, aby lepiej pisać. Nie wymagaj od siebie, że każdego dnia będziesz mieć wiele pomysłów. One przyjdą z czasem, ale na początku nie ma sensu myśleć o codziennym pisaniu. Zastanów się nad tym, jak wygląda to u Ciebie z pisaniem. Pisz jak chcesz… ale nie rób sobie długiej przerwy, bo potem ciężko jest wrócić. Często odpoczynek to klucz, bo potem tych pomysłów jest jeszcze więcej (przynajmniej u mnie!).

Działaj, gdy masz energię.

Gdy masz wenę, to pisz i nie zastanawiaj się nad tym. Pisz  i pisz, bo wtedy wychodzą najlepsze teksty według mnie. Jak masz ochotę, to działaj, trzeba wykorzystać ten lepszy stan na pisanie nowych rzeczy. Ja tak robię i wtedy wszystko jest łatwiejsze, gdy masz energię do pisania. Jak masz lepszy dzień, to po prostu pisz więcej i wykorzystaj ten lepszy czas. Na pewno to wymaga motywacji, ale naprawdę trzeba pisać dużo, aby mieć rezultaty!

Ściągawki.

Miej jakieś gotowe szablony na pisanie. Jakieś standardowe szkice swoich tekstów na przykład blogowych. W ofercie możesz też mieć jakieś szkice pisania i pokazywania korzyści i dawania wartości. Warto korzystać z takich szablonów, zwłaszcza tych sprawdzonych w innych ofertach.

Ustal cel i czas pisania.

To oczywiste, że warto, jest mieć cel i plan pisania. Wtedy wiesz, co i jak masz zrobić.

Co Ty robisz, aby lepiej pisać?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top