Błędy w programach partnerskich, o czym warto wiedzieć?

Jakie są błędy w programach partnerskich? Czego unikać?

W programach partnerskich każdy może spróbować swoich sił. Wiele osób próbuje i się nie udaje. Inny znowu osiągają sukcesy. Nie można jednak robić błędów, które zapewne każdy początkujący kiedyś miał. To prawda, że programy partnerskie to ciekawy sposób na zarobek. Nie jest to jednak łatwy sposób, który szybko przyniesie pieniądze.

Oto błędy w programach partnerskich!

Wiele osób, które zaczyna tak właśnie myśli. Że to łatwy zarobek, bo inny pokazują swoje wyniki pracy i się tym nakręcają. Nie wiedzą jednak, że na takie a nie inne wyniki niektórzy partnerzy zasłużyli swoją ciężką pracą. Tego wielu ekspertów nie mówi a potem ich  „uczniowie” myślą tak a nie inaczej. Nie ma co mydlić oczy nikomu. Programy partnerskie to praca jak każda inna, może i nawet trudniejsza na początku. Jakie są jeszcze błędy w programach partnerskich?

Każdy partner powinien na początku promowania każdego produktu zrobić badanie rynku, czy w danej niszy warto działać. Wiele osób tego nie robi a potem się dziwi, że nie ma sukcesów. Wiele osób także źle dobiera produkty pod strony, które ma.  To także wielki błąd początkujących. Dobre poznanie niszy to podstawa! Nie można zapominać o tym, że to na początku jest ważne. Jeśli nie masz efektów, to zacznij od zbadania potrzeb i problemów niszy i stwórz do tego rozwiązanie.

Kolejnym błędem jest przesyt. Wielu partnerów po prostu zaśmieca swoje strony banerami i reklamami promowanego produktu. Trzeba zachować  trochę umiaru w tym reklamowaniu. Zawsze o tym pamiętaj. Nie można spamować linkami i liczyć na efekty. Afiliacja to wiele działań, które dają rezultaty. Samo się nie zrobi. Nie będzie efektów. Ale jeśli działasz dobrze i robisz to w miarę etycznie to powinny pojawić się wyniki.

Kolejnym błędem jest promowanie zbyt wielu ilości produktów. Takie promowanie wygląda często komicznie. Widząc kilka reklam różnych produktów po prostu się śmieję. Niech ta ilość będzie dopasowana do zawartości strony. Najpierw trzeba coś dać (np. artykuły, porady), żeby potem coś zyskać. Nigdy odwrotnie, bo taki promowanie jest nieefektywne. Nie promuj też byle czego, byle sprzedać, bo to najgorsze co możesz zrobić działając w afiliacji.

Jakie błędy Ty popełniasz? Co warto jeszcze wiedzieć na temat programów partnerskich czy afiliacji szeroko rozumianej? Jakie rady dałbyś innym i początkującym w programach partnerskich?

Masz coś do dodania? Jakie błędy w programach partnerskich Ty widzisz?

Napisz w komentarzu!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy16 stycznia 2016

    A jakich Ty błędów unikasz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top