Wypalenie w blogowaniu, jak tego uniknąć i się nie poddać?

Wypalenie w blogowaniu – jak go uniknąć i działać dalej?

Czasem się wypalamy w swoich działaniach. Czasem jest naprawdę ciężko nie tylko z blogowaniem, ale nie ma co się poddawać. Masz wiele możliwości, aby nie wypalać się zbyt często! Co masz do przekazania swoim czytelnikom?

Jak ogarnąć wypalenie w blogowaniu?

Zastanawiałeś się nad tym? Miej też cele, aby motywacji nigdy nie brakowało!

  • odejdź od komputera. Proste, ale jak pomaga! Tak często warto po prostu odejść od miejsca pracy i trochę odejść myślami od niej. Zrób to, gdy jesteś zmęczony i na pewno będziesz mieć efekty. Tylko nie myśl o pracy — to ma być odpoczynek. Pomyśl o czymś fajnym dla Ciebie. To proste, a często pomaga! Pomyśl nad odpoczynkiem od pracy!
  • zobacz inne blogi i treści. Zobacz, co robi Twoja konkurencja. Zobacz, co przynosi im efekty. Może napisz coś lepszego? Może pokaż, że masz przewagę konkurencyjną? Zobacz, co oni piszą, to tylko kilka chwil a może wpadniesz na pomysł na to co chcesz napisać na bloga. To ciekawy sposób na kreatywne pisanie i stworzenie czegoś nowego!
  • bądź na bieżąco z nowościami z Twojej branży. To też przynosi pomysły na wpisy. Musisz po prostu być na bieżąco i działać z blogiem jak najlepiej potrafisz. Może masz opinię na dany temat? I już masz pomysł na wpis! To takie proste… Musisz dużo wiedzieć, aby nie wypalić się na swoim blogu czy podczas pisania innych tekstów, czy ofert.
  • miej zarys wpisu przed jego napisaniem. Musisz mieć notatkę do tego co chcesz napisać. Ja zawsze to robię i pisze mi się dużo lepiej i sprawniej, a przede wszystkim szybciej i bardziej kreatywnie. Po prostu mam plan działania i działam według niego! Ja raz tego używam, a raz nie. Zależy ile mam do napisania i co „siedzi” mi w głowie!
  • odpocznij. Jeżeli nie masz kompletnie pomysłu, to przenieś pisanie na następny dzień, na kilka dni. Nie musisz pisać każdego dnia. Pisz wtedy, gdy masz wenę. Odpocznij po prostu, gdy nie masz efektów w blogowaniu. Daj sobie kilka dni przerwy i nie poddawaj się. Pomysły przyjdą z czasem i z większą wiedzą na dany temat!
  • zobacz komentarze na blogu. Może ktoś zadał jakieś pytanie i możesz odpowiedzieć na nie, dodając wpis? Wszystko możesz zrobić — to Twój blog! To super pomysł na wypalenie w blogowaniu! Jak Ty możesz się wykazać? Jak możesz pomóc swoim czytelnikom?
  • rozwiąż aktualny problem czytelników. Na pewno wiesz, jakie problemy ma Twój czytelnik, więc go rozwiąż! To takie oczywiste, a wielu o tym zapomina. Po prostu rozwiąż problem… Bądź w tym naprawdę dobry!
  • ustal, co jest dla Ciebie ważne w blogowaniu. Mieć cel to podstawa, wtedy nie ma problemu z motywacją. Trzeba do tego celu mieć i plan i działać według niego. Mając cel, będzie Ci łatwiej w działaniu! Motywacja w pisaniu tekstów jest bardzo ważna, a cel w tym pomaga!
  • miej mentora. Może masz kogoś, kto Cię inspiruje? Osobę, która daje Ci rady lub po prostu Cię wspiera? Warto mieć taką osobę i działać według jej zaleceń.
  • dobrze zarządzaj czasem. Musisz wiedzieć kiedy pracujesz, a kiedy odpoczywasz. Nie mieszaj odpoczynku z pracą. Działaj według swojego planu dnia. Musisz być bardzo produktywny, aby pisać dużo i się nie wypalić. Więc dobrze zarządzanie sobą w czasie jest konieczne!

Jak u Ciebie wygląda wypalenie w blogowaniu? Ja mam go często, ale się nie poddaję. Kilka dni i wracam do formy!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz, aby się nie wypalić?

Scroll to top