Angażowanie fanów na Facebook, co warto robić?

Co jak co, ale angażowanie fanów na Facebook jest dla mnie jak na razie ciężki temat…

Dlatego pisze ten tekst także dla siebie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie w tych poradach. Jak zaangażować fanów? Co zrobić, aby byli zadowoleni z Twoich treści?

Angażowanie fanów nie jest takie proste!

Jak Ty możesz polepszyć swoje działania w mediach społecznościowych? Zastanawiałeś się nad tym? Co masz takiego do przekazania niszy?

 • Dawaj dużo wartości. To podstawa, aby to co dodajesz była jak najlepsze dla Ciebie i Twoich klientów. Staraj się, aby to co dodajesz było najlepsze na świecie. Nigdy nie dodawaj jakiś zapychaczy lub innych śmieci, byle coś dodać. Działaj każdego dnia, a na pewno z czasem uda się osiągnąć cel, którym może być dana liczba fanów czy dane zasięgi. Ale wiele ludzi nie docenia, to co się im daje, więc nie licz na szybkie efekty.
 • Dodawaj ciekawe linki. To nie muszą być linki do strony, sklepu czy bloga. Mogą być to ciekawy treści z innych stron, które obserwujesz. Nie musi być tego dużo, ale czasem warto coś dodać. Nie musisz dodawać tylko coś dla siebie. Promuj ciekawe treści!
 • Zadawaj pytania, aby fani byli zaangażowani. Warto pomyśleć nad tym jakie pytania warto byłoby zadać swoim fanom. Często jest to ciężkie zadania, zwłaszcza na początku, gdy nie zna się dobrze swoich fanów, ale myślę, że z czasem dobrze ich poznasz i będziesz się z nimi dobrze dogadywał. Pytania są ważne i trzeba je zadawać,aby mieć efekty w postaci wpisów i komentarzy!
 • Poznaj kiedy są najbardziej aktywni. Rano, po południu, w nocy? Zobacz i sprawdź kiedy warto do nich pisać. Czasem jest szkoda pisać coś ciekawego, gdy wiesz, że nie ma wtedy aktywności Twoich fanów. Zostaw wtedy wartość na te pory, kiedy są fani aktywni. Warto sprawdzać to, kiedy ludzie są aktywni na Twoich profilach…
 • Dodawaj zdjęcia. Żeby urozmaicić swój fanpage warto na niego dodać jakieś obrazki czy inne gify. Jeżeli jest to oczywiście związane z treścią Twoich stron. Możesz robić to samemu lub poszukać takich rzeczy w Internecie. Ludzie je uwielbiają, więc może u Ciebie to zadziała?
 • Promuj ciekawe rzeczy. Nie tylko swoje, ale i innych. Wtedy warto będzie lajkować Twoją stronę. Możesz dodawać wszystko, co wydaje Ci się interesujące.
 • Wzywaj do działania. Jeżeli tego nie zrobisz to dana osoba nie domyśli się co ma zrobić. Napisz dokładnie czy ma lajkować czy dodać komentarz. Musisz podać wezwanie do akcji i patrzeć na rezultaty. O tym często zapominam, a Ty?
 • Miej własny styl pisania na fanpage. Każdy inaczej prowadzi fanpage, więc styl masz unikalny. Musisz nad nim jedynie popracować i dawać więcej lub ciekawsze treści od innych. Ciekawa osobowość to podstawa! Poza tym nikt Cię nie skopiuje!
 • Miksuj treści. Testuj różne kombinacje na swoim fanpage. Nie bój się tego robić, bo testy zawsze przynoszą ciekawe rezultaty. Warto mieć różne formy treści, aby ludzie byli zaangażowani!
 • Pisz codziennie lub tyle na ile możesz. Możesz pisać wtedy kiedy chcesz, ale warto mieć dobrego fanpage, więc i warto nad nim codziennie pracować.

Jak angażowanie fanów na FB pomaga Tobie w biznesie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!

1 Comment

 1. Marketer Internetowy24 października 2016

  Jak Ty działasz na swoich fanpage?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top