Wymagania klienta, co wiedzieć na początku, aby rozwinąć się w niszy?

Wymagania klienta są różne. Jeden chce to, a drugi tamto. Jednak nie ma tak, że nie ma powiązanych ze sobą klientów. 

Segmentacja jest bardzo ważna i konieczna… nie dotrzesz do wszystkich w niszy, bo każda określona grupa ma inne problemy i inne zainteresowania. Jak Ty możesz wykorzystać segmentację? 

Jakie są wymagania klienta? 

Wymagania klienta są raz duże, a raz małe. Jeden chce szybkiej porady, a drugi kompleksowego rozwiązania i tak dalej. Wymagania klientów powinny pokazywać Ci co jest ważne dla ludzi z niszy. Czego potrzebują i ile są w stanie za to zapłacić? Nie jest lekko poznać ludzi w danej niszy. To wymaga pracy nad sobą i nad swoimi umiejętnościami, aby poznać dobrze swoich przyszłych klientów. Może mają podobne problemy, jak Ty na początku i wiesz, jak je rozwiązać? Masz jakiś pomysł na produkt lub usługę? Na pewno! Więc na co czekasz? Zacznij poznawać wymagania klienta i jego bolączki! Chociaż nie zawsze problemy są z góry oczywiste.

Dlatego musisz drążyć i dawać z siebie wszystko, aby wyprzedzić konkurencję. Musisz pokazać, że masz najlepsze rozwiązania i nie masz sobie równych. Ciężko jest z tym na początku, wiem jak jest teraz u mnie. Ciężko jest poznać niszę. Zwłaszcza, gdy jest ona złożona i wymaga dużej pracy nad sobą i nad swoimi wadami. Jest to ciężkie, zwłaszcza, gdy biznes na początku opiera się na Tobie i na Twoim warsztacie i wiedzy oraz doświadczeniu. Wtedy musisz ciągle nad sobą pracować. To jest najtrudniejsze, aby wytrwać w tej pracy nad sobą. Potem, gdy zdobędziesz odpowiednią wiedzę i pieniądze to zaczniesz zatrudniać innych i poszerzysz swoją działalność. Możesz to zrobić na początku, jeśli masz budżet. Będzie Ci o wiele łatwiej!

Wymagania klienta są różne, więc musisz dostosować do nich swoją ofertę. Trzeba rozwiązać różne problemy ludzi i brać z tego doświadczenie od innych. Nie ma lekko, ale w pewnym momencie ogarniesz co jest dla ludzi z niszy ważne. Ja ciągle szukam tego rozwiązania. Z czasem ogarnę bardziej niszę i będę wiedział, czego potrzebują ludzie z branży marketingu i dostosuje do tego swoją ofertę. A Ty w jakiej niszy chcesz się wykazać? Co jest dla Ciebie ważne? Co możesz zmienić w życiu innych osób? Co możesz zrobić lepiej? Jak możesz pokazać, że masz najlepszą ofertę?

Zacznij szukać, a znajdziesz ten idealny tryb działania, w którym zaczniesz rozwijać siebie i pomagać innym… masz pomysł na podzielenie swojej niszy na odpowiednie grupy? Jak możesz to wykorzystać w swoim ebiznesie? Czy będzie Ci lekko? Na pewno nie, bo to dużo pracy, ale się nie poddawaj. W końcu ogarniesz segmentację i zaczniesz mieć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Twoja nisza ma wymagających klientów?

Scroll to top