Wiele osób zaczyna, ale… no właśnie! Czemu nie ma efektów?

Wiele osób zaczyna, ale… właśnie! Nie kończy? Dlaczego tak jest? 

Bo nie chce się działać. Nie chce się rozwijać i nie ma na tyle czasu,. aby mieć wyniki! Co jest dla Ciebie ważne w budowie swojej działalności online? Czy Ty też szybko się poddajesz? 

Wiesz, że wiele osób zaczyna? 

Co Ty robisz, aby osiągnąć swoje cele? Co masz do zrobienia w swojej branży? 

Bo się nie chce. Nie ma motywacji.

To chyba najczęstsze, bo wiele osób zaczyna, ale nie ma potem do dalszych działań motywacji. I tyle. Nie chce się po prostu! Wiele osób tak ma, a Ty musisz to pokonać i działać mimo lenistwa. A to jest bardzo ciężkie, gdy wiele rzeczy się odkłada. To taki nawyk, że jutro, za tydzień, po weekendzie i tak dalej. Nie ma z tym lekko, ale co zrobisz? Nie ma magicznej formuły czy tabletki na pokonanie lenistwa. Musisz mieć w sobie motywację do działania i tyle! Sam w sobie musisz znaleźć ten napęd do działania. Motywację do robienia wielkich rzeczy. To nie jest praca na jeden wieczór czy tydzień. To działanie na lata! I to każdego dnia, jeśli możesz. Im więcej poświęcasz czasu na działanie, tym szybciej będziesz miał efekty i zdobędziesz motywację do działania. Tylko poprzez zdobywanie wyników i działanie, zdobędziesz motywację na kolejne lata. Ale te miesiące bez wyników będą ciężkie i wtedy musisz sam sobie znaleźć siłę do działania. Innego wyjścia nie ma i chyba nie będzie! 

Nie ma czasu.

To jest też problem wielu ludzi. Że nie ma czasu na swoje działania. Na bloga czy rozwój swoich umiejętności i wiedzy. A musisz ten cel mieć. Rozwijać swoją markę. Jak nie masz czasu to nie zaczynaj! I to jedyne wyjście na to, że nie masz czasu. Nie zaczynaj… Musisz zdobyć czas na swój rozwój. Inaczej nie zdobędziesz odpowiedniej wiedzy. Tylko poświęcenie czasu i działanie da Ci jakieś efekty. Jak ten czas znajdziesz, to już zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Będzie to ciężkie jak brak motywacji i to kolejna przeszkoda na Twojej drodze do sukcesu. Jakoś musisz ją pokonać. Koniec z oglądaniem TV czy klikaniem bez celu w Internecie. Koniec z przyjemnościami. Tylko tak znajdziesz ten czas. 

Nie ma odpowiedniego budżetu. 

Nie ma nic za darmo. Jak czegoś nie ogarniesz sam, to musisz zapłacić. Ja na początku tego nie rozumiałem, ale teraz wiem, że czasem trzeba zapłacić komuś za jego wiedzę i doświadczenie. Moje początki są trudne, a Twoje? Na co masz budżet i co możesz zrobić, aby w niego zainwestować?  Żeby z tej złotówki, wyciągnąć trzy i tak dalej… To jest najgorsze, gdy nie ma się budżetu. Wiem coś o tym… Ale ten hosting i domena to nie jest duży wydatek. Na początku wystarczy. Ale na lepszy rozwój trzeba coś więcej. Większego budżetu! I tu trzeba coś zrobić, aby inwestować w siebie i swój ebiznes. Wiem, jak ciężko jest zdobyć pieniądze na rozwój. Ale czasem można to samo wypracować swoim czasem, ale jak nie masz czasu to co? 

Brak celu i planu. 

Warto działać z celem. I planem! Ale wiele osób zaczyna, ale… nie kończy! Niby ma ten cel i plan, ale nie działa. I to kolejny problem. Ale co z tym zrobić? Musisz się ogarnąć najpierw. Może musisz się w czymś rozwinąć, aby nabrać pewności siebie? To dobry pomysł według mnie. Zacząć z czymś małym, aby nabrać wiary w siebie. Zobaczyć, że się da. Mo że ten blog jak ja na początku, aby nabrać rozpędu. To jest jedno z wyjść… Może Ty znajdziesz inne, bo na pewno jakieś inne są. 

Brak zaangażowania. Brak wiary w siebie. 

Trzeba robić to co należy i rozwijać się. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. A wiele osób na to liczy. Więc musisz zacząć działać z jakimś celem, który Ci pomoże w działaniu. Widzisz, jak to wszystko się skleja? Jak nie masz jednego, to ciężko jest Ci zacząć z kolejną rzeczą! To wszystko musisz jakoś ogarnąć. Pokazać sobie, że dasz radę. I uwierzyć w siebie. Bo wiara w to, co się robi jest bardzo ważna i trzeba nad tym pracować. Cieszyć się z małych rzeczy! 

Brak odpowiedniej wiedzy i brak praktyki. 

Musisz często zdobyć dobrą wiedzę, aby się rozwinąć. Zdobyć praktykę. I to jest najtrudniejsze. Jak widzisz, że wiele osób zaczyna, ale ma problem ze zdobyciem wiedzy i doświadczenia. Można dużo wyciągnąć z Internetu, ale czasem dobra książka daje Ci nowe spojrzenie na dany temat. Zaczynaj od książek. Zaczynaj od jakiś darmowych rzeczy. Potem inwestuj więcej w siebie. Zainwestuj w rozwój. Pokaż sobie, że możesz wiele, dzięki swojej pracy! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty pokonujesz te przeciwności?

Scroll to top