Odpoczynek, czyli jak pozbyć się złego nawyku pracy, gdy odpoczywasz…

Czym dla Ciebie jest odpoczynek? Jak odpoczywać skutecznie? Co robić, aby odpoczywać, a nie tylko to udawać.

Pracuj, gdy pracujesz.

To podstawa, a wiele osób tego nie robi. Musisz sobie wyznaczyć to, kiedy pracujesz a kiedy odpoczywasz, więc…

…odpoczywaj, gdy odpoczywasz.

Bez tego nigdy dobrze nie wypoczniesz i nie będziesz mieć dobrego odpoczynku. Wiele osób robi ten błąd, że nie ma dostatecznie zaplanowanego odpoczynku i zaczyna wracać do pracy. Trzeba nauczyć się dobrze odpoczywać. Jak to robić? To już zależy od Ciebie i Twojego stylu życia. Trzeba stworzyć granicę i nie poddawać się. Masz już na to pomysł?

Naprawdę wyluzuj!

I to wymaga naprawdę sporo wysiłku, bo wiele z nas nie odpoczywa zbyt dobrze… Cały czas wracamy do pracy lub siedzimy przed komputerem i telefonem. Musisz jakoś pokonać ten nawyk patrzenia na FB i inne strony. Musisz sobie powiedzieć: DOŚĆ!

Bo nie wypoczniesz przed TV, ani robiąc remont. Dla mnie to nie jest odpoczynek i relaks. Nie mówię, żeby przez cały dzień nic nie robić, bo zawsze jest coś do roboty, ale trzeba sobie na te kilka godzin dziennie odpocząć, zamiast patrzenia na monitor i komórkę. Wtedy nie musisz mieć dużego urlopu. Kilka dni i jesteś zregenerowany. Da się? DA!

Zaplanuj sobie dzień.

Warto to robić, aby nie mieć czasu na pracę i na głupoty i telefony. Może jakiś wyjazd? Może lody? Jakieś ulubione danie, aby poczuć, że się wypoczywa. Nie myśl o pracy. Myśl o tym, jak tu jeszcze odpocząć. Jest wiele sposobów na odpoczynek. Tego jest bardzo dużo. Rower, narty i inne sporty. Są kina, restauracje itp. Widzisz, jak możesz skutecznie odpocząć? I nie trzeba wyjeżdżać do innych krajów! Zacznij od planu i stwórz sobie kilka dni takich dla siebie!

Wykorzystaj dobrze czas, aby odpocząć.

Nie popełniaj błędy, że myślisz o pracy. To czas na odpoczynek. Musisz go dobrze wykorzystać, bo inaczej nie wypoczniesz. Zacznij od dłuższego snu, mniej używek ,więcej spacerów…. Ćwiczenia, sporty, aktywny wypoczynek, zamiast przed TV. Tak wypoczniesz dużo szybciej. Jak u Ciebie jest z wykorzystaniem czasu?

Nie korzystaj z telefonu i komputera.

To dzisiaj jest konieczność, bo bombarduje nas masa powiadomień. Najlepiej to wyłącz telefon i schowaj laptopa. Nic Cię nie będzie kusiło….

 

Wiesz już jak powinien wyglądać odpoczynek?

 

Scroll to top