Odpoczynek, czyli jak zaznać spokój?

Czym dla Ciebie jest odpoczynek? Jak odpoczywać skutecznie? Co robić, aby odpoczywać, a nie tylko to udawać.

Czy dla Ciebie odpoczynek jest ważny? NIE? A powinien? Bo dobry odpoczynek powoduje, że masz lepsze wyniki w pracy! Więc zabierz się za skuteczne działanie! Nie będzie Ci lekko, ale nie poddawaj się. Naucz się odpoczywać!

Czym jest dobry odpoczynek?

Masz umiejętność dobrego odpoczynku po ciężkiej pracy? Jak się tego nauczyć?

Pracuj, gdy pracujesz.

To podstawa, a wiele osób tego nie robi. Musisz sobie wyznaczyć to, kiedy pracujesz, a kiedy odpoczywasz, więc…

Odpoczywaj, gdy odpoczywasz.

Bez tego nigdy dobrze nie wypoczniesz i nie będziesz mieć dobrego odpoczynku. Wiele osób robi ten błąd, że nie ma dostatecznie zaplanowanego odpoczynku i zaczyna wracać do pracy. Trzeba nauczyć się dobrze odpoczywać. Jak to robić? To już zależy od Ciebie i Twojego stylu życia. Trzeba stworzyć granicę i nie poddawać się. Masz już na to pomysł? Warto odpoczywać skutecznie, aby naładować swoje akumulatory. Na pewno nie będzie to łatwe, gdy nie masz tego nawyku, ale możesz to ogarnąć, jeśli się za siebie weźmiesz!

Naprawdę wyluzuj!

I to wymaga naprawdę sporo wysiłku, bo wiele z nas nie odpoczywa zbyt dobrze… Cały czas wracamy do pracy lub siedzimy przed komputerem i telefonem. Musisz jakoś pokonać ten nawyk patrzenia na FB i inne strony. Musisz sobie powiedzieć: DOŚĆ!

Bo nie wypoczniesz przed TV, ani robiąc remont. Dla mnie to nie jest odpoczynek i relaks. Nie mówię, żeby przez cały dzień nic nie robić, bo zawsze jest coś do roboty, ale trzeba sobie na te kilka godzin dziennie odpocząć, zamiast patrzenia na monitor i komórkę. Wtedy nie musisz mieć dużego urlopu. Kilka dni i jesteś zregenerowany. Da się? DA! Tylko trzeba wyznaczyć sobie granice i wiedzieć, że nie można jej przekroczyć! Więc zacznij odpoczywać naprawdę skutecznie!

Zaplanuj sobie dzień.

Warto to robić, aby nie mieć czasu na pracę i na głupoty i telefony. Może jakiś wyjazd? Może lody? Jakieś ulubione danie, aby poczuć, że się wypoczywa. Nie myśl o pracy. Myśl o tym, jak tu jeszcze odpocząć. Jest wiele sposobów na odpoczynek. Tego jest bardzo dużo. Rower, narty i inne sporty. Są kina, restauracje itp. Widzisz, jak możesz skutecznie odpocząć? I nie trzeba wyjeżdżać do innych krajów! Zacznij od planu i stwórz sobie kilka dni takich dla siebie! Warto mieć dla siebie trochę czasu. Warto się rozwijać!

Wykorzystaj dobrze czas, aby odpocząć.

Nie popełniaj błędy, że myślisz o pracy. To czas na odpoczynek. Musisz go dobrze wykorzystać, bo inaczej nie wypoczniesz. Zacznij od dłuższego snu, mniej używek, więcej spacerów… Ćwiczenia, sporty, aktywny wypoczynek, zamiast przed TV. Tak wypoczniesz dużo szybciej. Jak u Ciebie jest z wykorzystaniem czasu? Masz aktywny wypoczynek, czy wolisz jakiś serial i coś dobrego do jedzenia? Każdy działa inaczej, więc…

Nie korzystaj z telefonu i komputera.

To dzisiaj jest konieczność, bo bombarduje nas masa powiadomień. Najlepiej to wyłącz telefon i schowaj laptopa. Nic Cię nie będzie kusiło… i Twój odpoczynek będzie dużo skuteczniejszy! Pamiętaj! Odpoczynek to odpoczynek, a praca to praca!

Wiesz już, jak powinien wyglądać odpoczynek?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty skutecznie odpoczywasz?

Scroll to top