Ważne jest badanie rynku, czyli czemu to zrobić?

Dlaczego ważne jest badanie rynku? Co warto o tym wiedzieć?

Na pewno nie możesz zacząć działać w danej niszy, jeśli nie wiesz, czego ona potrzebuje i jakie ma wymagania. Zastanów się nad tym, jak Ty możesz poznać swoją niszę? Co możesz w niej zmienić?

Pamiętaj że ważne jest badanie rynku! 

Bez tego nie ma co zacząć działać! 

Czy nisza Cię interesuje? Jakie masz możliwości? Co wiesz o niszy?

To chyba podstawa, gdy chcesz być w czymś dobry. Musisz dawać z siebie wszystko, aby ogarnąć swoje cele na przykład blogując i tak dalej. Ile wiesz o danym temacie? Czy on Cię pasjonuje? Jakie Ty masz zainteresowania? Dlaczego ważne jest badanie rynku? Trzeba wiedzieć naprawdę sporo, aby dobrze wejść w niszę i mieć jakieś efekty! Więc badanie rynku to klucz. Musisz jakoś ogarnąć swoją jedną czy kilka nisz. Co Cię interesuje i nad czym chciałbyś się skupić? Co z Twoimi możliwościami? Ile wiesz na dany temat? Lub ile masz budżetu, aby ogarnąć niszę i zatrudnić jakiegoś copywritera? Jak możesz się wykazać i pomagać danej niszy? Interesuje Cię ten temat? Czy chcesz po prostu na niej zarobić? W jakim stopniu chcesz ogarnąć niszę? Jak chcesz się w niej wykazać? 

Czy są tam pieniądze?

Czy są jakieś inne produkty? Czy ludzie je kupują? Jakie Ty produkty możesz stworzyć? W czym możesz się wykazać? Czy widzisz pieniądze w niszy? Czy jest jakaś konkurencja? Co ona robi? Czym ona się wyróżnia? Czego możesz nauczyć się od konkurencji? Jaką ofertę możesz utworzyć, aby pokonać ich produkty lub usługi? Widzisz potencjał niszy? Jeżeli masz jakieś wątpliwości to lepiej poszukać czegoś innego. Jak widzisz, masz możliwości i możesz wiele, jeśli zrobisz to ważne badanie rynku. Gdy poznasz swoich potencjalnych klientów…

Czy jesteś w stanie zbudować społeczność? 

Ludzi, którzy interesują się danym tematem? Społeczność jest ważna, więc trzeba ogarnąć zaufanie innych ludzi z niszy. Może warto budować odpowiednią markę, której ufają ludzie? Według mnie warto, ale to wymaga czasu. Nie jest to działania na parę tygodni, ale na lata! I to pracy codziennej nad sobą i nad niszą. A wiele osób nie dotrze do końcowego efektu. Bo nie wytrzyma lub nie będzie się chciało. Ja wiem, jak jest! Wiem, ile to pracy trzeba, więc się nie dziwię. Zastanów się czy Ty chcesz poświęcić ten czas i pieniądze, aby osiągnąć sukces w danej niszy. 

Czy możesz na ten temat stworzyć produkt lub promować inne produkty? 

Warto się nad tym zastanowić. Spróbować na początku afiliacji, czyli promowanie produktów innych. Może to zaskoczy i będzie z tego zysk na początku, gdy nie masz dużo doświadczenia. Jak go zdobędziesz, to będziesz mógł tworzyć własne produkty i zarabiać jeszcze więcej! Wszystko zależy od Twojej pracy i zaangażowania oraz umiejętności. Zastanów się, co możesz zrobić, aby osiągnąć sukces w danym temacie. Możliwości jest naprawdę wiele! 

Jakie masz cele i plany co do niszy?

Ile możesz z danego tematu wycisnąć? Ile mas zna to czasu i co możesz zrobić, aby osiągnąć cel zarobkowy? Zastanów się dobrze, co chcesz osiągnąć w danej niszy? Możesz wiele, ale trzeba się zastanowić nad swoimi celami i planami na przyszłość. Warto wybrać niszę, gdzie są pieniądze i gdzie ludzie chętnie je wydają. Tyle! Dlaczego ważne jest badanie rynku?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty badasz niszę?

Scroll to top