Ehhh… ta schizofrenia nie raz daje w kość i nie pozwala działać!

Ta schizofrenia to czasem daje w kość, ale co na to poradzę? Trzeba działać!

Z chorobą naprawdę ciężko się działa…. i niestety zdarza się to bardzo często, że coś nie wychodzi i poddaje się szybko. Ale taki problem to mają i zdrowe osoby. Więc nie jestem w tym sam. Jednak z moją chorobą działa się ciężko nie tylko dlatego. Bo wiele w głowie się poprzestawiało przez chorobą i jest ciężko wrócić na dobre tory. Trzeba wiele walki i zaangażowania, aby osiągnąć sukces. To codzienna walka z brakiem motywacji, lękami, objawami choroby i tak dalej. Więc jest naprawdę ciężko. I nie raz poddaję się na parę dni. Ale mimo tego wracam na dobrą ścieżkę po paru dniach. Bo schizofrenia to poważna choroba i walka z nią i całym światem, który wydaje się wrogi, jest naprawdę trudna. I nie ma tak lekko w działaniu. A jak dodasz do tego swoje “jazdy”, to jest już wielki problem do pokonania każdego dnia. Jednak są i te lepsze dni, gdzie działa się dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku. I z takich dni trzeba się cieszyć. Celebrować każdy mały sukces i iść dalej w kierunku sukcesu. Więc jeśli chorujesz, to możesz może trochę mniej niż reszta zdrowych, ale możesz jak oni działać i osiągać sukcesy. Może w dwa lata zamiast jednego… Może sam lub z pomocą innym. To jest do zrobienia, ale trzeba działać każdego dnia i rozwijać się mimo braku sił i energii. 

Ta schizofrenia nie raz daje w kość. Przez nią wiele razy się poddawałem. Często zmieniam zdanie i nie działam w obranym kierunku. Często poddaję się i rzucam wszystko w kąt. I jest naprawdę ciężko. Ciężko jest poznawać nowych ludzi. Zdobywać kontakty… to wszystko przez lęk do ludzi, którzy wydają się wrodzy i powodują lęk. I nie jest sobie tak łatwo wytłumaczyć swoje “schizy”. I wtedy znowu odpuszczam na chwile. I to taka ciągła walka ze sobą. Nie jest więc super łatwo i przyjemnie tak walczyć ze sobą. Bo to codzienna walka ze sobą. Ze swoimi myślami i urojeniami. A jak chce się osiągnąć wiele i być ambitnym, to choroba jeszcze bardziej uderza i powoduje lęki przed wieloma rzeczami. Więc jeśli jesteś zdrowy, to uszanuj to, że masz możliwości i chcesz się zmienić oraz, że masz do tego warunki. Wiele osób nie docenia swojego zdrowia. Że nie muszą chodzić po lekarzach i zażywać leków. Że nie muszą walczyć z objawami choroby, która przeszkadza w osiągnięciu celów. Doceń to! Naprawdę! 

Jak Ty podchodzisz do swojego zdrowia? Czy ogarniasz to, że dzięki zdrowiu możesz pracować i rozwijać się? Nie ma tak lekko w osiągnięciu celów. Każdy ma pod górkę. Ten zdrowy czy chory, ale mało kto docenia to, że ma zasoby do tego ,aby rozwijać się naprawdę szybko. Że może działać każdego dnia i nie musi walczyć ze swoją chorobą. Jak Ty to szanujesz? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu? Masz na to plan? To działaj! Każdego dnia do przodu. Każdego dnia działaj i rozwijaj się w swojej niszy. Poznaj swoje słabe strony i zacznij nad nimi pracować. Zacznij działać każdego dnia i rozwijaj się mimo przeciwności. Zrób wszystko, aby każdy dzień był wyjątkowy. 

1 Comment

  1. Jedno jest ważne: ZDROWIE!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top