Świetny bloger! Czyli czym wyróżnić się w blogowaniu?

Jak wygląda i co robi świetny bloger? Co powinien mieć w sobie dobry bloger i jakimi zasadami się kierować.

Na pewno świetny bloger to nie jest często spotykana osoba. Naprawdę dobre blogi są w mniejszości. Ja nawet na razie w takiej nie jestem. Chciałbym bardzo, ale czeka mnie jeszcze dużo pracy. Co Ty byś zrobił, aby zostać świetnym blogerem?

Na pewno trzeba dużo pracować na sobą i nad swoimi umiejętnościami i wiedzą! Bez tego nie pewno, moim zdaniem, nie zostaniesz świetnym blogerem. Bez tego nie masz szans. Wymaga to dużej pracy nad sobą i nad swoim blogiem. Musisz go ulepszać i codziennie coś dodawać do niego.

Musisz także mieć cel blogowy i działać według planu wraz z motywacją i zaangażowaniem. Postaraj się ustalić sobie plan i według niego działać codziennie. Bez działania nie ma niczego! Naprawdę dziczego i wiele osób nie jest tego świadoma. Naprawdę warto postarać się nad swoim rozwojem.

Do tego musisz dobrze poznać niszę i swoich czytelników. Bez czytelników Ciebie nie ma i nie ma Twoich statystyk. NIE ma nic!

Co takiego jest jeszcze ważne? Na pewno musisz dobrze poznać temat, o którym piszesz. Bez wiedzy i ciągłego jej powiększania nie masz czegoś, co Cię wyróżni w blogowaniu. A jak masz wiedzę, której ludzie szukają, to masz super fundamenty swojego bloga. Zastanów się nad tym, jakie tematy Cię interesują.

Noi… najważniejsze! Musisz nad sobą dużo pracować i nie poddawać się, bo blog wymaga sporej pracy (zwłaszcza na początku). Postaraj się nie stracić motywacji i chęci do działania.

Jak widzisz… blogowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało. Wszystko wymaga pracy! Bez pracy nie ma efektów i nie budujesz swojej społeczności blogowej. Naprawdę warto postarać się zrobić wszystko co w Twojej mocy, aby każdego dnia zwiększać swoje umiejętności blogowe. Czym jest Twój pierwszy KROK?

 

Świetny bloger, to nie tylko bloger, to coś jeszcze bardziej skomplikowanego.

Posted in Blogowanie.