Bycie blogerem, czyli co robić, aby być najlepszym w niszy?

Czy bycie blogerem jest takie łatwe, jak wydaje się innym, którzy nie blogują? Co robić, aby naprawdę ludzie Cię pokochali? Co robić, aby bycie blogerem stało się czymś ciekawym i interesującym?

Na pewno blogowanie nie jest łatwe. Jak ja zaczynałem to wydawało się to proste i że daje to tylko same zyski. Wcale tak nie jest! Jest trochę gorzej niż mi się wydawało. Bo blogowanie wymaga naprawdę sporej wiedzy na dany temat. Naprawdę sporej wiedzy! Bo pisząc głupoty to się nie wybijesz i nie masz żadnych efektów. Musisz się postarać i mieć wiedzę ciekawą nadany temat. Tyle i aż tyle… bo blogowanie nie zawsze jest proste. Postaraj się być entuzjastą danego tematu i wtedy będzie Ci łatwiej szła nauka i łatwiej wybijesz się w niszy. Nie daje Ci jednak na to gwarancji, bo każda nisza jest inna i ma inne zasady, aby w niej pozostać, ale masz dużą przewagę nad innymi blogerami w niszy dzięki pasji. Gorzej jak każdy uważa się za pasjonata danego tematu, ale to wychodzi z czasem, gdy bloger pisze lub nie. Postaraj się być inny i znaleźć swój własny styl pisania, a będzie Ci dużo łatwiej.

Aby dobrze blogować to musisz się postarać na samym początku! Musisz dużo pisać i promować swoje treści. To też nie jest łatwe, ale można się tego nauczyć.Promocja wymaga często dużej ilości czasu. Nawet więcej niż napisanie danego wpisu. Ale samo się nie wypromuje! Są różne formy promocji. Postaraj się być w mediach społecznościowych czy komentować inne blogi i budować społeczność. Buduj codziennie relację ze swoimi czytelnikami i nie poddawaj się.

Jak widzisz, bycie blogerem nie jest takie proste, jakby się wydawało. Musisz naprawdę się postarać i pisać dobrze i jeszcze lepiej budować marketing i promocję swojego bloga. Samo się nie zrobi, więc chyba wiesz, co masz zrobić po przeczytaniu tego tekstu?

 

Do dzieła! 🙂

Posted in Blogowanie.