Sukces w marketingu, co to oznacza dla mnie i dla Ciebie?

Jak wygląda sukces w marketingu? Czym dla mnie jest sukces? Co powinieneś wiedzieć na temat marketingu, aby osiągnąć sukces?

Co robić, aby osiągnąć sukces w marketingu? 

Po pierwsze musisz poznać dobrze samego siebie. W czym jesteś dobry i jakie masz mocne strony? Czym się wyróżniasz na tle innych marketerów? Co lubisz robić, a co zlecasz innym? Naprawdę warto dobrze poznać samego siebie i swoje mocne i słabe strony, aby dopasować działanie do siebie. Co wolisz zlecać, a co robić sam w marketingu? Co chciałbyś zmienić w branży? Jakie masz cele i plany na działanie w branży marketingowej? Jak chcesz pomagać ludziom w marketingu? To wszystko musisz wiedzieć w miarę działania. Może nie jesteś tego świadomy od razu, ale warto poznać dobrze swoich klientów i ich nisze. Wtedy pomoc marketingowa będzie dużo lepsza. Masz dobrze ogarnąć sam marketing, aby pomagać ludziom w tej dziedzinie. To…

Ciągła nauka. Nauka marketingu i rozwoju osobistego i innych dziedzin potrzebnych do działania w marketingu tradycyjnym czy internetowym. Sukces w marketingu to nie tylko marketing, ale i poznanie strategii sprzedaży czy biznesu lub zarządzania. Wszystko to wymaga pracy nad sobą i nad swoim rozwojem Twojej działalności. A wiele osób myśli, że pozjadały wszystkie rozumy i nie uczy się, gdy zaczynają się pierwsze sukcesy. A to tak nie działa. Trzeba się ciągle edukować i rozwijać. Ja to uwielbiam… ale to nie jest takie proste! I nigdy chyba nie będzie, bo praca nad swoją wiedzą i doświadczeniem nigdy się nie kończy! Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne i zacznij się w tym realizować!

Trening zdobytej wiedzy. Musisz to co się nauczyć jakoś sobie poukładać. Ja jestem na tym etapie w marketingu, że dużo wiem, ale wiedza nie jest poukładana. Czeka mnie jeszcze dużo pracy nad sobą i nad swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale nie poddam się, bo uwielbiam ten temat. Każdego dnia trzeba sobie wiedzę gromadzić, ale i jakoś poukładać w głowie, kiedy ją wykorzystam w swoim życiu. To bardzo ciężkie, ale nie ma co się poddawać. Trzeba cisnąć do końca! Aż się uda i w końcu będą duże efekty! Tylko poprzez działanie coś osiągniesz w marketingu czy innym temacie. Na pewno nie będzie to łatwa droga, ale jakoś sobie poradzisz. Pracuj nad sobą, aby działanie w marketingu nie było uciążliwe. Pracuj nad motywacją, celami i swoim rozwojem, aby mieć prawdziwe wyniki i cieszyć się ze swoich działań. 

Jak według Ciebie wygląda sukces w marketingu? Co należy robić, aby osiągnąć w nim sukces?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Po co się uczysz marketingu?

Scroll to top