Gdy kreatywność zawodzi, co warto wtedy zrobić?

Co robić, gdy kreatywność zawodzi? Gdy w marketingu trzeba być kreatywną osobą?

Jeżeli coś nie działa to znaczy, że trzeba to zmienić. Napisze więc kilka przykładów o tym jak być bardziej kreatywną osobą w marketingu. Nie jest to łatwe na początku, ale można się nauczyć być kreatywnym!

Co robić, gdy kreatywność zawodzi?

Najlepiej wypróbować każdą z tych porad i zobaczyć, która działa najlepiej. Zaczynamy!

 • Nie zostawaj tylko przy jednej idei. Daj sobie czas na wymyślenie kolejnej i kolejnej i kolejnej i kolejnej… Wymyśl tyle pomysłów ile jesteś w stanie. Nasze umysły mają ogromną moc i na pewno uda Ci się wymyślić dużo przykładów. Im więcej pomysłów, tym większa szansa, że wpadniesz na genialny pomysł. Nie możesz zakończyć swojej kreatywnej pracy, tylko dlatego, że masz już pomysł. Trzeba wymyślić tyle, ile możesz. Dopiero, gdy brakuje Ci pomysłów, możesz skończyć swoją burzę mózgów.
 • Zmieniaj pytania. Nie pozostawaj tylko przy jednym pytaniu. Spróbuj inaczej zadawać sobie pytania. Nie idź ciągle tą samą ścieżka myślenia. Zadawaj sobie szczegółowe pytania, zmieniaj je bardzo często. Inaczej zadane pytania na pewno przyniesie inną odpowiedź. Wypróbuj ten pomysł u siebie. U mnie zadawanie pytań działa różnie, ale nawet mi to pomaga, gdy zadaje sobie inne pytania. Umysł wtedy pokazuje nowe pomysły i inne odpowiedzi. Spróbuj tej techniki u siebie.
 • Wyluzuj. Jeżeli nie masz pomysłów to nie denerwuj się. Po prostu spróbuj się zrelaksować. Weź kilka głębszych oddechów i na chwile zapomnij o całym świecie. Spróbuj się odprężyć. Na pewno uda Ci się coś wymyślić, daj sobie tylko czas. Twój umysł potrafi stworzyć nowe pomysły bardzo szybko. Pamiętaj o tym! Daj sobie czasem spokój od pracy i na chwilę weź oddech i pomyśl o czymś innym. Umysł działa ciągle, więc chwila przerwy może przyniesie Ci nowe pomysły.
 • Odejdź od pracy. Jeżeli już nic nie działa to po prostu odejdź od pracy i zapomnij o wszystkim. Udaj się na dłuższy spacer i spróbuj odejść od myśli związanych z pracą. Może w czasie spaceru czy innego tego typu zajęciach wpadniesz na coś genialnego! Kto wie, musisz spróbować, aby się tego dowiedzieć. Daj sobie czasem odpoczynek. Nic w tym złego, że chcesz dać sobie spokój. Jak nie masz pomysłów, to się nie denerwuj. Po prostu odpocznij i działaj po przerwie. U mnie to działa bardzo dobrze. Jak z tym jest u Ciebie? Zrób to, gdy kreatywność zawodzi…
 • Muzyka. Pozwala na zrelaksowanie czy pobudzenie. Naprawdę pomaga i warto jej używać. U mnie działa to bardzo dobrze. Wypróbuj u siebie. Odtwórz sobie coś fajnego. Mamy ogrom muzyki wszędzie i warto się nią otaczać. Mi muzyka bardzo pomaga i napędza do działania lub powoduje luz…
 • Pracuj z innymi. Co dwie głowy to niej jedna i warto czasem zapytać kogoś o pomoc czy opinię. To też ciekawa forma na pobudzenie kreatywności. Czasem warto jest się zapytać kogoś innego co myśli na dany temat.

Które będzie działało u Ciebie? Tego nie wiem. Musisz sam się dowiedzieć. Jak? Po prostu wypróbuj każdą z tych porad u siebie. Co Ty robisz, gdy kreatywność zawodzi?

1 Comment

 1. Marketer Internetowy7 października 2016

  Jak Ty pobudzasz kreatywność?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top