Gdy kreatywność zawodzi, co warto wtedy zrobić?

Co robić, gdy kreatywność zawodzi? Gdy w marketingu trzeba być kreatywną osobą?

Jeżeli coś nie działa, to znaczy, że trzeba to zmienić. Napisze więc kilka przykładów o tym jak być bardziej kreatywną osobą w marketingu. Nie jest to łatwe na początku, ale można się nauczyć być kreatywnym! Czasem mamy za dużo na głowie i nie mieć otwartego umysłu do nowych pomysłów. Gdzie Ty szukasz inspiracji w swoim przypadku? Jak pobudzać swoją kreatywność? Masz czasem blokadę i nie wiesz, co dalej? Zastanów się nad moimi poradami na ten temat! Na pewno można wiele zyskać, dzięki pracy nad kreatywnością! Bądź otwarty na swoje pomysły. Zrób wszystko by osiągnąć swoje marzenia i szukać pomysłów na siebie.

Co robić, gdy kreatywność zawodzi?

Najlepiej wypróbować każdą z tych porad i zobaczyć, która działa najlepiej. Zaczynamy!

  • Nie zostawaj tylko przy jednej idei. Daj sobie czas na wymyślenie kolejnej i kolejnej i kolejnej i kolejnej… Wymyśl tyle pomysłów, ile jesteś w stanie. Nasze umysły mają ogromną moc i na pewno uda Ci się wymyślić dużo przykładów. Im więcej pomysłów, tym większa szansa, że wpadniesz na genialny pomysł. Nie możesz zakończyć swojej kreatywnej pracy, tylko dlatego, że masz już pomysł. Trzeba wymyślić tyle, ile możesz. Dopiero gdy brakuje Ci pomysłów, możesz skończyć swoją burzę mózgów. Lubisz działać w taki sposób, aby całkiem oczyścić swój umysł z pomysłów. To też dobry sposób na to, aby mieć coraz większą kreatywność. Masz pomysł na siebie? Wiesz, jak pobudzić swoją kreatywność?
  • Zmieniaj pytania. Nie pozostawaj tylko przy jednym pytaniu. Spróbuj inaczej zadawać sobie pytania. Nie idź ciągle tą samą ścieżka myślenia. Zadawaj sobie szczegółowe pytania, zmieniaj je bardzo często. Inaczej zadane pytania na pewno przyniesie inną odpowiedź. Wypróbuj ten pomysł u siebie. U mnie zadawanie pytań działa różnie, ale nawet mi to pomaga, gdy zadaje sobie inne pytania. Umysł wtedy pokazuje nowe pomysły i inne odpowiedzi. Spróbuj tej techniki u siebie.
  • Wyluzuj. Jeżeli nie masz pomysłów, to nie denerwuj się. Po prostu spróbuj się zrelaksować. Weź kilka głębszych oddechów i na chwile zapomnij o całym świecie. Spróbuj się odprężyć. Na pewno uda Ci się coś wymyślić, daj sobie tylko czas. Twój umysł potrafi stworzyć nowe pomysły bardzo szybko. Pamiętaj o tym! Daj sobie czasem spokój od pracy i na chwilę weź oddech i pomyśl o czymś innym. Umysł działa ciągle, więc chwila przerwy może przyniesie Ci nowe pomysły. Wyjdź na spacer czy poćwicz. Wszystko w końcu się zmieni i będziesz  miał motywację do kolejnych działań!
  • Odejdź od pracy. Jeżeli już nic nie działa, to po prostu odejdź od pracy i zapomnij o wszystkim. Udaj się na dłuższy spacer i spróbuj odejść od myśli związanych z pracą. Może w czasie spaceru czy innego tego typu zajęciach wpadniesz na coś genialnego! Kto wie, musisz spróbować, aby się tego dowiedzieć. Daj sobie czasem odpoczynek. Nic w tym złego, że chcesz dać sobie spokój. Jak nie masz pomysłów, to się nie denerwuj. Po prostu odpocznij i działaj po przerwie. U mnie to działa bardzo dobrze. Jak z tym jest u Ciebie? Zrób to, gdy kreatywność zawodzi…
  • Muzyka. Pozwala na zrelaksowanie czy pobudzenie. Naprawdę pomaga i warto jej używać. U mnie działa to bardzo dobrze. Wypróbuj u siebie. Odtwórz sobie coś fajnego. Mamy ogrom muzyki wszędzie i warto się nią otaczać. Mnie muzyka bardzo pomaga i napędza do działania lub powoduje luz…
  • Pracuj z innymi. Co dwie głowy to nie jedna i warto czasem zapytać kogoś o pomoc czy opinię. To też ciekawa forma na pobudzenie kreatywności. Czasem warto, jest się zapytać, kogoś innego, co myśli na dany temat.
  • Może po prostu baw się jakimś tematem? Zrób to, co robisz, ale z innym nastawieniem. Spróbuj zrobić coś, aby osiągnąć swoje cele na luzie? Ciesz się tym, że działasz w danym temacie. Pracuj nad swoim nastawieniem. Możesz mieć różne pomysły na sukces. Wykorzystaj każdy pomysł i sprawdzaj, jak możesz lepiej ogarnąć dany temat, po prostu się nim jarając? Spróbuj mieć pozytywne nastawienie do działania. Miej w sercu to, że możesz inaczej podejść do tego, aby być kreatywnym.
  • Miej swoje pasje i zainteresowania. Odetnij się całkiem od działania. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele, ale czasem po prostu odpuść i zrób coś dla siebie. Nie myśl o pracy, tylko się odpręż. Dobre pomysły czasem przyjdą same i w różnych momentach. Miałeś kiedyś tak, że coś jadłeś i nagle wpadłeś na pomysł? Że jechałeś na rowerze i nagle pojawiła się myśl: tak, o??

Które będzie działało u Ciebie? Tego nie wiem. Musisz sam się dowiedzieć. Jak? Po prostu wypróbuj każdą z tych porad u siebie. Co Ty robisz, gdy kreatywność zawodzi?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty pobudzasz kreatywność?

Scroll to top