Prezentacja produktu, o czym warto na ten temat wiedzieć?

Jak powinna wyglądać dobra prezentacja produktu, który tworzysz? Może Ci się to przydać, gdy przedstawiasz produkt inwestorowi lub innej osobie.

Na pewno warto się nad tymi zasadami trochę zastanowić… co według Ciebie jest ważne? Jak dobrze przedstawić produkt innym z branży? Czy to łatwe zadanie? Niestety nie, ale można się tego nauczyć!

Jak wygląda dobra prezentacja produktu?

Zastanów się dobrze nad tymi zadaniami! Czy są one łatwe do wdrożenia?

Musisz mieć pewność siebie.

Aby dobrze zaprezentować produkt, to musisz mieć pewność siebie. Bez pewności siebie nie masz takich efektów. Musisz się więc dobrze przygotować i trenować prezentację. Jakoś musisz to wyćwiczyć, gdy chodzisz i przedstawiasz produkt czy usługę inwestorowi. Naucz się parę technik przedstawiania produktu itp. Po prostu bądź naturalny i nie wciskaj ludziom kitu. Mów o tym, jak produkt może pomóc innym. Skup się na korzyściach i rozwiązaniach, jakie daje Twój produkt. Musisz znać dobrze swoją niszę, aby dopasować do nich produkt. Czeka Cię wiele pracy, ale ogarniesz to!

Nie mów o cechach produktu.

Bo to jest nudne po prostu! Nikogo nie obchodzą cechy produktu, tylko wartość, jakie on daje! To takie proste, a wiele osób mówi cały czas o tym. Kogo obchodzi to, że produkt jest taki czy taki. Czasem te cechy warto pokazać, bo niektóre się łączą z korzyściami produktu, ale nie wykorzystuj tego za bardzo. Dobre poznanie produktu to podstawa! Piszę to już nie raz, więc o tym wiesz. Pamiętaj o korzyściach produktu i jego zaletach w postaci rozwiązań, jakie daje.

Małe slajdy.

Jak to wkurza, gdy nie widać nic na slajdach, gdy je masz! Za dużo tekstu nie jest za dobre! Pokaż to co najważniejsze lub zrób więcej slajdów. Tylko tak możesz się z tego problemu wydostać. Pamiętaj! Nie przesadzaj z treścią na prezentacji. Jaką Ty zrobisz prezentację? Jak przedstawisz swój produkt? Co zrobisz, aby osiągnąć swój cel prezentacji? Prezentacja produktu nie jest łatwa! Dobrze zastanów się nad tym, czy prezentacja produktu na żywo nie jest lepsza…

Mało zdjęć i przykładów zastosowań.

Trzeba pokazać, jak produkt pomaga klientom i jak można go zastosować. Pokaż wartość, jaką dają Twoje produkty. To takie proste, a wiele ludzi o tym zapomina! Co Ty możesz zobrazować? Jakie zalety ma Twoja oferta? Jak możesz pomóc innym i co zrobić, aby pokazać przykłady korzystania z produktu? Obraz jest wart tysiąca słów!

Nie mów za szybko.

Tu chyba nie muszę się rozpisywać. Mów w miarę szybko, ale niezbyt wolno. Tak po prostu… Mów jak do przyjaciela, któremu chcesz pomóc… Ciężko jest przedstawiać swój produkt, wiem, ale pozyskanie inwestora czy wspólnika powinny Cię zmotywować! Więc do pracy!

Słabe przygotowanie.

Musisz być pewnym siebie i nie możesz się nie przygotować. Każde słowo ma być przemyślane! Nie kombinuj i nie pokazuj, że się nie znasz. Zazwyczaj zawsze masz czas, aby się dobrze przygotować. Pokaż, że jesteś profesjonalistą w danej dziedzinie.

Mów prostym językiem, nie każdy się zna!

Mów o podstawach i nie pokazuj, że Ty się znasz, a inni nie! Każdy początkujący ma rozumieć, co do niego mówisz!

Przy znajomych.

Tam też musisz nauczyć się prezentować swój produkt. Możesz to najpierw ćwiczyć na bliskich. Możesz nauczyć się tak szybko mówić o swojej ofercie i zachęcić do zakupu Twoich usług. Prezentacja produktu może Ci się przydać w wielu miejscach. Naucz się mówić to, co najważniejsze. W końcu Ty znasz swoją ofertę najlepiej!

Jak według Ciebie powinna wyglądać dobra prezentacja produktu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co byś dodał?

Scroll to top