Określ swoich klientów, co takiego warto wiedzieć?

Określ swoich klientów … ale jak? To pytanie stawia sobie bardzo wiele biznesmenów. Twoim rynkiem docelowym nie są wszyscy.

Budowanie społeczności wokół siebie jest bardzo ważne. Nie ma lekko w budowie grupy klientów. Nie ma tak, że dotrzesz do wszystkich. Musisz wybrać do jakiej grupy docelowej chcesz działać! Zastanów się, kim one może być?

Określ swoich klientów w danej niszy!

Zaskoczony? Wiele przedsiębiorców tak uważa a to jest błąd. Twoimi klientami są ludzie, którzy chcą i mają pieniądze na to, aby zakupić to co oferujesz. Zidentyfikowanie tej grupy może być łatwe lub ciężkie, to wszystko zależy…

Ile musisz o nich wiedzieć? Musisz ich znać na tyle, aby dotrzeć do nich ze swoim produktem lub usługą. Najlepiej jest zacząć od rzeczy podstawowych. Przeszukaj ich pod względem demograficznym. Kim są, co robią, na co wydają pieniądze, jak zarabiają pieniądze. Zastanów się nad wszystkim co pomoże Ci ustalić jasną wizję swojego klienta. Pomyśl o psychologicznych aspektach klienta – ich zainteresowaniach, hobby czy opiniach na różne tematy.  O informacjach o ich zachowaniu – o tym jak będą używali tego produktu. Pomyśl o korzyściach jakie uzyskają po kupnie produktu czy usługi.

Kiedy będziesz miał już te podstawowe informacje na temat swojego klienta warto popytać dalej. Zadawaj sobie podstawowe pytania: czy jest potrzeba? Czy jest potrzeba na to co oferujesz? Czy ludzie są świadomi, że coś takiego jest do zaoferowania? Spróbuj ustalić jakieś niespełnione potrzeby klienta. Zobacz czy konkurencja nie ma żadnych słabych stron, które Twój produkt czy usługa może wypełnić. Na końcu zadaj sobie pytanie czy są to właściwi klienci, do których chcesz dotrzeć.

Te dane nie tylko pozwolą Ci na lepszą komunikację z klientami ale i na lepsze do nich dotarcie. Myślę, że warto przysiąść nad tym i dowiedzieć się co nieco o swoich klientach. To pozwoli Ci na lepsze dotarcie do nich i ich potrzeb. Usiądź więc nad tym i zastanów się do kogo tak naprawdę kierujesz swoje produkty czy usługi.

Poznanie klienta zmniejsza Twoją pracę w przyszłości, bo po prostu wiesz co i jak masz robić. Bez żadnego problemu będziesz wiedział jakie produkty czy usługi masz prowadzić dla swoich klientów. To kluczowe na samym początku i warto nad tym naprawdę popracować i zmierzyć się z tym zadaniem. Wszystko jest do zrobienia i zobacz u siebie ile da Ci dobre poznanie klienta.

Określenie klienta to wspaniałe informacje, które pozwolą Ci na naprawdę super działalność. Bez tego nie ma sensu działać, bo będziesz szedł w ciemno.

Określ swoich klientów i każdego dnia pokazuj, że Twoje produkty lub usługi są na najwyższym poziomie. Tyle… ale wymaga to pracy nad swoim biznesem i nad swoim marketingiem. Jak Ty chcesz rozwinąć swoją działalność?

Zacznij od czegoś prostego. Od prostych technik marketingowych. Jak Ty chcesz się wykazać niszy? Co chciałbyś robić w internecie? Co dla lokalnej społeczności? Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne i jaką masz misję życiową.

Zobacz, że możesz zrobić naprawdę wiele dla swoich klientów, ale musisz ich dobrze poznać, ale to już takie łatwe nie jest. Zacznij rozwijać swój marketing i sprzedaż i wdrażaj i testuj różne techniki działania i strategie.Określ swoich klientów w jak najlepiej i pokaż, że warto jest Ci zaufać. To nie jest łatwe na początku, ale dzięki samozaparciu do działania możesz to zrobić skutecznie! Zacznij się rozwijać i poznaj dobrze swoich klientów. Nie ma co się przejmować początkami. Wszystko wymaga czasu, ale jak ogarniesz się nad swoją działalnością.

Nie będzie to z tym lekko, ale nie możesz się poddać. Wierzę w to, że poznasz dobrze klienta i będziesz umiał mu wiele naprawić i pokazać odpowiednią drogę. Zacznij po prostu.

A Ty? Do kogo kierujesz swoje produkty/usługi? Napisz w komentarzu.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy25 września 2016

    Jak Ty określasz swoich klientów? Co warto wiedzieć o nich w Twojej branży?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top