Sprzedawca z doświadczeniem, czyli jaki dokładnie?

Czym wyróżnia się sprzedawca z doświadczeniem w porównaniu do początkujących?

Praktykuje wiedzę.

To chyba oczywiste, że dobry sprzedawca to robi. Ciągle poszerza swoją wiedzę i daje z siebie wszystko! Nie czeka, że samo się nauczy, tylko codziennie dąży do tego, aby być lepszym. Każdego dnia, a nie raz na jakiś czas. Wszystko wymaga czasu, więc sprzedawca z doświadczeniem, wie, że czasem trzeba dać sobie trochę czasu na działanie i na zrozumienie nowych zagadnień. To wymaga dużo wytrwałości i konsekwencji. Każdego dnia. Bez przerw itp.

Ma szczegółowy cel i plan.

To podstawa w każdym sukcesie, aby zbudować sobie idealny cel i plan swojego działania. Wtedy jakoś wszystko idzie łatwiej. Sam wiem po sobie, więc nie można się poddawać. Tylko każdego dnia działać z planem i cisnąć do efektu. Nie jest to proste, ale nie możesz zmienić kierunku działania. Do skutku. Do celu! Do dzieła!

Skupia się na kliencie.

To bardzo ważne, aby wiedzieć o klientach naprawę sporo. Tu też samo się nie zrobi. Trzeba po prostu każdego dnia dawać z siebie wszystko i poznawać klientów i ich problemy. Z tym poznaniem klienta jest różnie, raz łatwo, a raz trudno, ale musisz ich dobrze poznać, aby dobrze sprzedawać.

Umie nauczyć innych sprzedaży.

Jak samemu dobrze działa, to nauka sprzedaży innych jest dla niego bułka z masłem, więc warto uczyć się od takich ludzi. Szukaj takich ludzi i ucz się od nich jak najwięcej. Nie możesz się poddać, pamiętaj, ale…

…ciągle ucz się czegoś nowego.

Musisz to zrobić, aby być dobrym sprzedawcą. Sprzedawca z doświadczeniem tak robi i nie poddaje się. Codziennie coś nowego, coś innego. Jakaś inna książka czy kurs. Robi wszystko, aby każdego dnia być lepszym i lepszym.

Skupia się na swoich mocnych stronach.

Każdy sprzedawca powinien wiedzieć w czym jest dobry a w czym trochę gorszy, zwłaszcza w sprzedaży. Więc pielęgnuje swoje mocne strony i nie poddaje się!

 

Posted in Sprzedaż.