Sprzedawca z doświadczeniem, czyli jaki dokładnie?

Czym wyróżnia się sprzedawca z doświadczeniem w porównaniu do początkujących?

Dobry sprzedawca daje z siebie wszystko. Co robić, aby stać się skutecznym sprzedawcą? Co według mnie jest ważne i nad czym skupić swoje działania? Co według Ciebie jest ważne? Napisz w komentarzu!

Co robi sprzedawca z doświadczeniem?

Czy łatwo jest zostać dobrym sprzedawcą? Niestety niewiele z nas może takimi zostać!

Praktykuje wiedzę.

To chyba oczywiste, że dobry sprzedawca to robi. Ciągle poszerza swoją wiedzę i daje z siebie wszystko! Nie czeka, że samo się nauczy, tylko codziennie dąży do tego, aby być lepszym. Każdego dnia, a nie raz na jakiś czas. Wszystko wymaga czasu, więc sprzedawca z doświadczeniem, wie, że czasem trzeba dać sobie trochę czasu na działanie i na zrozumienie nowych zagadnień. To wymaga dużo wytrwałości i konsekwencji. Każdego dnia. Dobry sprzedawca sprawdza każdy swój pomysł i robi wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Na pewno nie jest to jedna z łatwiejszych dróg, ale nie chodzi o to, aby było łatwo!

Ma szczegółowy cel i plan.

To podstawa w każdym sukcesie, aby zbudować sobie idealny cel i plan swojego działania. Wtedy jakoś wszystko idzie łatwiej. Sam wiem po sobie, więc nie można się poddawać. Tylko każdego dnia działać z planem i cisnąć do efektu. Nie jest to proste, ale nie możesz zmienić kierunku działania. Do skutku. Do celu! Jak Ty planujesz swoją sprzedaż? Co robisz, aby każdego dnia sprzedawać coraz lepiej? Zastanów się nad dobrą ofertą! Pomyśl o dobrym celu i zacznij realizować swoje plany!

Skupia się na kliencie.

To bardzo ważne, aby wiedzieć o klientach naprawę sporo. Tu też samo się nie zrobi. Trzeba po prostu każdego dnia dawać z siebie wszystko i poznawać klientów i ich problemy. Z tym poznaniem klienta jest różnie, raz łatwo, a raz trudno, ale musisz ich dobrze poznać, aby dobrze sprzedawać. Bez wiedzy o klientach, jest bardzo ciężko działać i dopasować ofertę. Ile Ty wiesz o swoich klientach? Co zrobisz, aby wiedzieć o klientach wszystko? Aby wiedzieć o ich problemach?

Umie nauczyć innych sprzedaży.

Jak samemu dobrze działa, to nauka sprzedaży innych jest dla niego bułka z masłem, więc warto uczyć się od takich ludzi. Szukaj takich ludzi i ucz się od nich jak najwięcej. Nie możesz się poddać, pamiętaj, ale…

Ciągle ucz się czegoś nowego.

Musisz to zrobić, aby być dobrym sprzedawcą. Sprzedawca z doświadczeniem tak robi i nie poddaje się. Codziennie coś nowego, coś innego. Jakaś inna książka czy kurs. Robi wszystko, aby każdego dnia być lepszym i lepszym. Sprawdzanie swoich pomysłów to podstawa… sprawdzanie konkurencji i ich pomysłów na sprzedaż jest równie ważne. Jest wiele rzeczy do nauki w sprzedaży, ale ty się w tym nie poddasz, co nie?

Skupia się na swoich mocnych stronach.

Każdy sprzedawca powinien wiedzieć, w czym jest dobry, a w czym trochę gorszy, zwłaszcza w sprzedaży. Więc pielęgnuje swoje mocne strony i nie poddaje się! Co Ty robisz, aby być dobrym sprzedawcą? Ile masz w sobie samozaparcia, aby osiągnąć swoje cele? Sprzedawca z doświadczeniem nigdy się nie poddaje!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak budujesz doświadczenie?

Scroll to top