Stworzenie bloga – co jest ważne, gdy chcesz założyć bloga?

Stworzenie bloga może wygląda na trudne, ale nie ma co się martwić. Jest jeszcze trudniejsze!

Powodem stworzenia bloga może być wiele rzeczy. Na pewno blog daje wiele możliwości dotarcia do klientów czy osób zainteresowanych danym tematem. Dla wielu założenie bloga to sposób na zarobek czy poszerzenie swojej wiedzy. Każdy powód do blogowania jest dobry.

Jak idzie Ci stworzenie bloga?

Najpierw musisz kupić domenę i hosting lub założyć bloga na darmowych platformach typu blogspot czy inne. Chociaż warto zainwestować trochę pieniędzy i kupić domenę i hosting. To wyniesie 100 złotych na rok. To 9 złotych na miesiąc. To nie jest dużo,  a masz dużo więcej możliwości do edycji i zmiany na blogu.

Zdecyduj o czym będziesz pisać:

– czy to blog o jakimś ciekawym i interesującym temacie?

– czy to blog pod jakiś produkt, który chcesz sprzedawać? Może usługę?

– blog ma pomagać? Uczyć?

– jakie wartości chcesz przekazać?

Warto wybrać coś co Cię interesuje. W końcu będziesz pisać o tym przez może kilka ładnych lat czy miesięcy. Wiele blogerów  przestaje pisać po kilku miesiącach. A to tylko zaśmieca Internet. Nie poddawaj się za szybko – działaj!

Zainstaluj WordPressa, którego polecam. Może w łatwy sposób zrobić to samemu. To tylko kilka kliknięć a w Internecie jest dużo poradników jak to zrobić. Na pewno sobie sam w tym poradzisz. Jeżeli jednak jesteś całkowicie „nie techniczny” to zlecenie takiej usługi nie jest drogie. Zdecyduj sam co chcesz zrobić. To Twój wybór. Stworzenie bloga może być szybkie i proste jeśli trochę się poduczysz przed jego stworzeniem.

Zainstaluj motyw i wtyczki, których potrzebujesz. Wybierz tylko te wtyczki, które są Ci potrzebne i nie zaśmiecają bloga. Wybierz wygląd, który Ci się podoba. Niech będzie on powiązany z tematem bloga i był w miarę przejrzysty i zgodny z normami w dzisiejszym Internecie.

Jak widzisz blogowanie jest dość proste, więc działaj w sferze blogowej i swojej niszy jak najlepiej.

I już! Blog jest gotowy, Teraz tylko trzeba zapełnić go treścią! Do dzieła i nie poddawaj się za szybko! Wszystko wymaga czasu, więc daj go sobie… Jak u Ciebie wyglądało stworzenie bloga? Blogowanie może się wydawać trudne techniczne i takie nie jest. Wydaje się być łatwe w pisaniu, ale jest to trudne. Wszystko na odwrót. Ja też myślałem, że będzie to super łatwe, bo techniczne sprawy szybko ogarniam. Jednak utrzymanie systematyczności wymaga pracy nad sobą i swoją wiedzą. Nie ma lekko niestety. Jak u Ciebie wyglądało stworzenie bloga? Też myślałeś, że będzie łatwo go prowadzić? Nie jest łatwo prowadzić dobrego bloga, ale można się tego nauczyć. Jakie Ty chcesz mieć w tym wyniki? Jak przez bloga chcesz się rozwinąć? Jakie masz cele blogowania i co chcesz przez to osiągnąć? Czy czeka Cię dużo pracy? Na pewno, ale nie poddawaj się zbyt szybko! Działaj!

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak13 listopada 2015

    Masz swojego bloga? Pochwal się nim!
    Jak Ty pierwszy raz zakładałeś/łaś bloga?
    Napisz!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top