Stworzenie bloga – co jest ważne, gdy chcesz założyć bloga?

Stworzenie bloga może wygląda na trudne, ale nie ma co się martwić. Jest jeszcze trudniejsze!

Powodem stworzenia bloga może być wiele rzeczy. Na pewno blog daje wiele możliwości dotarcia do klientów czy osób zainteresowanych danym tematem. Dla wielu założenie bloga to sposób na zarobek czy poszerzenie swojej wiedzy. Każdy powód do blogowania jest dobry! Czy Ty jesteś zadowolony z budowy bloga? Jak idzie Ci praca nad blogiem? Na czym chcesz się opierać na swoim blogu? O czym chcesz pisać i co zmienić w życiu swoich klientów? Na pewno czeka Cię wiele pracy i wiele działań, aby Twój blog był naprawdę skuteczny w sprzedaży. Zastanów się, jakiego bloga chcesz stworzyć? Co masz do zmiany w życiu swoich czytelników? Jakie atrakcyjne treści chcesz tworzyć? Jak często będziesz pisać i rozwijać swojego bloga? Ile masz czasu na blogowanie? Masz określony cel blogowania?

Jak idzie Ci stworzenie bloga?

Najpierw musisz kupić domenę i hosting lub założyć bloga na darmowych platformach typu blogspot czy inne. Chociaż warto zainwestować trochę pieniędzy i kupić domenę i hosting. To wyniesie 100 złotych na rok. To 9 złotych na miesiąc. To nie jest dużo,  a masz dużo więcej możliwości do edycji i zmiany na blogu.

Zdecyduj o czym będziesz pisać:

– czy to blog o jakimś ciekawym i interesującym temacie? Jaką pasją chcesz się podzielić z innymi? Jakich ludzi o podobnych zainteresowaniach chcesz przyciągnąć? Jak chcesz pokazać swoją wiedzę innym?

– czy to blog pod jakiś produkt, który chcesz sprzedawać? Może usługę? Może afiliacja? Może własne produkty czy usługi?

– blog ma pomagać? Uczyć?

– jakie wartości chcesz przekazać?

– jak chcesz pomóc czytelnikom i jaką markę chcesz zbudować? Jakie masz poglądy na dane tematy i co chcesz zmienić w życiu czytelników?

Warto wybrać coś co Cię interesuje. W końcu będziesz pisać o tym przez może kilka ładnych lat czy miesięcy. Wiele blogerów  przestaje pisać po kilku miesiącach. A to tylko zaśmieca Internet. Nie poddawaj się za szybko – działaj!

Zainstaluj WordPressa, którego polecam. Może w łatwy sposób zrobić to samemu. To tylko kilka kliknięć a w Internecie jest dużo poradników jak to zrobić. Na pewno sobie sam w tym poradzisz. Jeżeli jednak jesteś całkowicie „nie techniczny” to zlecenie takiej usługi nie jest drogie. Zdecyduj sam co chcesz zrobić. To Twój wybór. Stworzenie bloga może być szybkie i proste jeśli trochę się poduczysz przed jego stworzeniem.

Zainstaluj motyw i wtyczki, których potrzebujesz. Wybierz tylko te wtyczki, które są Ci potrzebne i nie zaśmiecają bloga. Wybierz wygląd, który Ci się podoba. Niech będzie on powiązany z tematem bloga i był w miarę przejrzysty i zgodny z normami w dzisiejszym Internecie.

Jak widzisz blogowanie jest dość proste, więc działaj w sferze blogowej i swojej niszy jak najlepiej.

I już! Blog jest gotowy, Teraz tylko trzeba zapełnić go treścią! Do dzieła i nie poddawaj się za szybko! Wszystko wymaga czasu, więc daj go sobie… Jak u Ciebie wyglądało stworzenie bloga? Blogowanie może się wydawać trudne techniczne i takie nie jest. Wydaje się być łatwe w pisaniu, ale jest to trudne. Wszystko na odwrót. Ja też myślałem, że będzie to super łatwe, bo techniczne sprawy szybko ogarniam. Jednak utrzymanie systematyczności wymaga pracy nad sobą i swoją wiedzą. Nie ma lekko niestety. Jak u Ciebie wyglądało stworzenie bloga? Też myślałeś, że będzie łatwo go prowadzić? Nie jest łatwo prowadzić dobrego bloga, ale można się tego nauczyć. Jakie Ty chcesz mieć w tym wyniki? Jak przez bloga chcesz się rozwinąć? Jakie masz cele blogowania i co chcesz przez to osiągnąć? Czy czeka Cię dużo pracy? Na pewno, ale nie poddawaj się zbyt szybko! Działaj!

Masz wiele korzyści z blogowania, ale trzeba to robić dobrze! Dzięki blogowaniu możesz się dzielić czym chcesz się rozwijać się w danej niszy. Co będziesz budować na blogu? Jaką relację stworzysz z czytelnikami? Jaką markę chcesz zbudować i na czym opierać swoje działania online? Musisz nauczyć się dobrze prowadzić bloga. Poświęcić na to czas i pieniądze. Jesteś przygotowany na wiele pracy?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Masz swojego bloga? Pochwal się nim!
Jak Ty pierwszy raz zakładałeś/łaś bloga?
Napisz!

Scroll to top