Co powinien robić bloger? Nad czym warto jest się zastanowić?

Co powinien robić bloger? Czego się trzymać, aby blog był jak najlepszy i wyróżniał się od innych?

Zastanów się nad tym, jak chcesz zostać dobrym blogerem? Co możesz zmienić w swojej karierze, dzięki pracy nad blogiem? Ile masz do przekazania niszy?

Co powinien robić bloger, aby mieć wyniki?

Zastanawiałeś się nad tym, jak możesz zostać lepszym blogerem? Co możesz zyskać, dzięki odpowiednim działaniom? Zastanów się!

 • Powinien regularnie aktualizować swojego bloga. Nikt nie wraca do blogów opuszczonych i niezadbanych. Regularnie aktualizowany blog jest często odwiedzany. To podstawa każdego blogera, aby działał i nie poddawał się za szybko. Musisz robić wszystko, aby każdy dzień blogowania był wydajny! Więc pisz codziennie przez parę miesięcy i zobacz efekty. Na początku zawsze trzeba więcej wycisnąć. Działaj! Częste aktualizowanie jest bardzo ważne i nie można zapominać o tym, aby treści były przy tym wartościowe.
 • Powinien szanować swoich czytelników. Nawet tych, którzy się z nim nie zgadzają. Trzeba szanować każdą osobę, bez względu na to kim jest i jakie ma poglądy. Pamiętaj o tym. Według mnie to podstawa, aby szanować siebie nawzajem.
 • Powinien dobrze pisać. Powinien tak ułożyć tekst, aby się go z przyjemnością czytało. Nie rób jednego wielkiego bloku tekstu, który się źle czyta. Dodawaj przestrzeń między akapitami. Pracuj nad tym, jak wygląda Twój tekst i jakie wartości daje Twoim czytelnikom. Dobre pisanie to nie tylko sam tekst, ale i dobre jego formatowanie. Warto robić wszystko, aby tekst był czytelny i przy tym jakościowy.
 • Powinien pisać zrozumiale. Nie pisz technicznym żargonem, miej na uwadze, że tekst mogą czytać także początkujące osoby, nie związane jeszcze dobrze z tematem. Zobacz, że jest bardzo dużo początkujących w danym temacie, więc trzeba pisać dla każdego i zrozumiale.
 • Powinien odpowiadać na pytania i na komentarze innych osób. Powinieneś odpowiadać na opinię innych osób, tworzyć z nimi więź. To bardzo ważne w blogowaniu. Staraj się odpowiadać na pytania swoich czytelników i dawać i przez to wartość. Doceni to każdy czytelnik, któremu odpowiesz na pytanie.
 • Powinien stworzyć stronę przyjazna użytkownikowi. Zrób tak, aby strona była łatwa w obsłudze i szybko się ładowała. Nie dodawaj zbędnych funkcji i widżetów na blogu. To tylko go spowalnia. Ma być schludnie i przyjemnie.
 • Powinien dodawać obrazki jeśli jest to konieczne. Czasem warto dodać jakiś obraz, który zilustruje dany temat. Tak będzie łatwiej dla Ciebie i dla czytelnika. Warto zastanowić się nad różnymi grafikami na Twoim blogu.

To tyle. Jeśli masz coś do dodania to napisz w komentarzu.

Co powinien robić bloger według Ciebie?

1 Comment

 1. Tomasz Chrobak18 listopada 2015

  Co byś dodał/dodała?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top