Jak tworzyć dobre treści na bloga? Co warto wiedzieć o tworzeniu?

Dobre treści na bloga, ich pisanie nie jest takie proste jakby się wydawało.

Tworzenie DOBRYCH treści, które zadowolą czytelników jest jeszcze bardziej skomplikowane. Nie każdy umie napisać dobry artykuł na początku swoich działań związanych z blogowaniem… Jak więc tworzyć treści, które zadowolą czytelnika Twojego bloga?

Czym są dobre treści na bloga?

Po pierwsze, pisz o tym na czym się znasz. Jest to chyba oczywiste, ale warto o tym wspomnieć. Nie można i nie powinno się pisać o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Pisanie o rzeczach, które Ci interesują jest dużo prostsze i łatwiejsze. Jak masz pasję, to warto o nich pisać i się w nich rozwijać. Nie warto według mnie zaczynać od czegoś, czego się nie zna. Pasja bardzo pomaga w nauce i pisaniu bloga. Ja lubię marketing, więc o tym piszę i się w tym kształce.

Po drugie, pisz interesująco i ciekawie. Pisz na tematy, które potencjalnie mogą  zainteresować czytelnika Twojego bloga. Rozwiązuj częste problemy, odpowiadaj na pytania i dziel się swoim doświadczeniem. Staraj się, aby to co piszesz było dla czytelnika wartościowe. Nie pisz o byle czym, byle napisać coś nowego. Zastanów się nad swoim działaniem blogowym i zacznij skutecznie pisać dobre treści na bloga.

Po trzecie, staraj się pisać krótkimi zdaniami. Nie twórz długich i skomplikowanych zdań. Lepiej czyta się krótkie zdania. Postaraj się więc pisać krótszymi zdaniami i prostym językiem, aby nawet osoba początkująca go zrozumiała. Prosty język to podstawa blogowania, aby każdy wiedział o co Ci chodzi.

Po czwarte, czytaj na głos to co napisałeś. Sprawdzaj nawet kilka razy czy nie ma w tekście żadnych błędów i literówek. Nie ma chyba nic gorszego niż błędy ortograficzne na profesjonalnym blogu czy stronie. Sprawdzaj w Wordzie czy innym programie, czy nie masz żadnych błędów i czerwonych podkreśleń. Błędy to najgorsze, co może być, jednak czasem pojawią się te błędy mimo sprawdzania po sto razy.

Po piąte, staraj się, aby tekst był czytelny i przejrzysty. Internauta zazwyczaj skanuje to co czyta. Pogrubiaj więc najważniejsze informacje w tekście. Twórz krótkie akapity, które łatwo i szybko się czyta. Rób większe odstępy między najważniejszymi myślami w tekście.

A Ty jakie masz porady dla innych? Co robisz, aby przyciągać do siebie ludzi? Co warto wiedzieć na temat pisania i dobrych treści na bloga? Ile jesteś w stanie pisać dziennie artykułów, aby wybić się w niszy i odnieść sukces w blogowaniu? Co można zrobić więcej, aby dobre treści na bloga były dla Ciebie najważniejsze?

Napisz w komentarzu co o tym myślisz i ile dziennie potrafisz napisać artykułów na blogu?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak10 listopada 2015

    Jak Ty tworzysz dobre treści?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top