Statystyki, co warto o nich wiedzieć i jakie mieć na uwadze?

Co warto wiedzieć o statystykach? Statystyki są bardzo ważne, a co najbardziej?

Warto śledzić swoje wyniki w Internecie i sprawdzać, co działa, a co warto poprawić. Nie ma tak, że możesz działać skutecznie bez analizy swoich działań. Jakie rzeczy warto sprawdzać i co możesz zrobić, aby osiągnąć sukces w sieci?

Statystyki są ważne! Jak sądzisz?

Co warto sprawdzać w Internecie? Czy dodałbyś coś do tego wpisu?

  1. Liczba wyświetleń. Warto wiedzieć ile masz odwiedzin na swojej stronie czy fanpage. To pozwala Ci się dowiedzieć czy to co robisz jest ciekawe czy nie. Po ilości wyświetleń warto zobaczyć także to czy Twoje treści są dobre. To wszystko jest do sprawdzenia w statystykach! To ogromna wiedza dla każdego kto robi cokolwiek w Internecie! To góra złota, gdy jest dobrze zinterpretowana. Warto na statystyki patrzeć i według nich działać. Jeśli masz słabe statystyki to musisz coś zmienić w swojej strategii! Nie będzie to łatwe, bo porażki są bolesne, ale w końcu ogarniesz coś, że Twoja liczba wyświetleń będzie coraz większa. Warto śledzić to, co jest dla ludzi ważne. Dzięki statystykom zobaczysz, co jest ważne dla Twoich czytelników czy klientów.
  2. Liczba odwiedzających. Liczba ta jest ważna dlatego, że warto wiedzieć czy zwiększasz swoje zasięgi w Internecie. Wiesz wtedy, czy to co napisałeś czy stworzyłeś jest dobre czy nie. Czy Ci ludzie powracają? Jeżeli tak to idziesz w dobrym kierunku! Sprawdzaj tą liczbę i nie zrażaj się na początku, gdy tego jest za mało. Z czasem będzie tego coraz więcej! Tylko nie możesz się poddawać. Działaj więc każdego dnia, aby aby zwiększać liczbę odwiedzających. Im więcej masz odwiedzin, tym większa motywacja do działania. Sprawdzaj, co się ludziom podoba i pisz na te tematy. Sprzedawaj to, co ludzie odwiedzają najczęściej. Nie jest to łatwe na początku, gdy masz mały ruch i słabe statystyki, ale w końcu go zwiększysz i będzie coraz lepiej. Musisz być konsekwentny na blogu czy sklepie internetowym.
  3. Konwersja. Warto nad nią pracować, aby była jak największa i dawała jak najwięcej zysków. Rób wszystko, aby była bardzo wysoka. Pracuj nad tym codziennie i niech Twoje treści były czytane przez największe rzesze ludzi. To samo tyczy się sklepu w Internecie. Nad konwersją trzeba dużo pracować i nie poddawać się! Śledzenie konwersji i jej zwiększanie to podstawa, ale bardzo ciężka podstawa do zrobienia. Napiszę o tym kiedyś więcej.
  4. Źródło odwiedzin. Skąd przychodzą Twoi czytelnicy czy widzowie? Może warto się tam bardziej reklamować? Może warto być tam bardziej obecnym? Warto być tam, gdzie Twoi klienci czy czytelnicy. Wiesz skąd pochodzi Twój ruch? Z innych stron? Blogów? Reklama? Źródła z wyszukiwarki? Musisz się nad tym dobrze zastanowić nad tym, skąd ludzie są i jak ich możesz przywołać do siebie!
  5. Długość wizyty. Jak długo czytają czy oglądają treści? Co czytają częściej a co mniej? To także ważne dane dla każdego kto działa w Internecie. Dowiedz się tego, co jest czytane i warte zainteresowania? To też ważna statystyka! Musisz nad tym też pracować, aby ludzie kupowali i czytali i przebywali dużo na stronie!

Statystyki to ważna rzecz w biznesie i warto je sobie przeglądać co jakiś czas. Dają one często bardzo dużo informacji, które przydadzą się w przyszłości w rozwoju biznesu. Musisz dobrze je zinterpretować i za każdym razem wyciągać wnioski. Samo się nie zrobi, jak wszystko, dlatego zachęcam Cię do ich przeglądania. Zobacz, ile możesz zyskać! Do roboty i dawaj z siebie dużo!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy7 października 2016

    Jakie Ty statystyki analizujesz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top