Duża społeczność, czyli co robić, aby mieć wiernych czytelników?

Dlaczego duża społeczność na blogu jest taka ważna? Co warto na ten temat wiedzieć?

Ustal cel.

To podstawa w każdym działaniu! Bez celu jest ciężko i nie wiadomo, w którą stronę iść. Cel daje Ci motywację do działania i nie ma problemu z wykonywaniem planu na dany dzień. Warto też przypominać sobie o celu każdego dnia. To pomaga w określeniu kierunku i zdobyciu motywacji na kolejny dzień.

Postaraj się mieć te cele. To Twoja wizja jest najważniejsza. To Twój czas i Twoje działanie. Ustal taki cel, który da Ci efekty. I tyle…

Rób, to co daje efekty.

Jak coś nie działa to warto to zmienić. Proste? NIE!

Bo wiele osób robi dużo i myśli, że to wystarczy. Wiele osób robi ciągle to samo i oczekuje innych efektów. To duży błąd i bardzo ogranicza Twoje działanie. Postaraj się każdego dnia weryfikować, czy to co robisz jest dobre dla Ciebie i Twojej działalności. Zobacz ile taka prosta rzecz może Ci dać tyle doświadczenia w danym temacie. Wystarczy tylko weryfikować to, co się robi i poprawiać działanie każdego dnia.

Dobry temat strony.

Gdy strona ma ciekawy temat to zawsze warto społeczność budować. Może zajmie to dużo czasu, ale dla mnie jest to warte zachodu. Nie możesz się poddać. Wyznacz cel i do działania. Tyle! Oby udało Ci się zrobić jak najwięcej w celu budowania społeczności. Każdego dnia masz działać w kierunku budowy aktywnych czytelników na blogu.

Plan na treści i angażowanie czytelników.

Plan to podstawa, a działanie jest jeszcze ważniejsze. Musisz dobrze poznać swoich czytelników i ich problemy. Potem jest już tylko ciężej, bo musisz wymyślić rozwiązanie problemy i opakować to w dobry produkt lub usługę. To nie jest łatwe, ale do zrobienia. Z czasem poznasz lepiej swoich czytelników czy klientów i będzie dużo szybciej.

Dużo pisz i rozwijaj się.

Bez dobrych tekstów nie warto budować społeczności. Sami do Ciebie nie przyjdą. Musisz ich jakoś do siebie zachęcić. Masz na ty tylko jeden miecz – TREŚCI!

Bez dobrych treści nie ma sensu działać w kierunku budowy społeczności. Każdego dnia ucz się czegoś nowego dodawaj nowy kontent na bloga.

 

Czym dla Ciebie jest duża społeczność?

Posted in eBiznes.