Ciekawy blog, czyli co zrobić, aby wybić się ponad inne blogi?

Jak według mnie wygląda ciekawy blog? Co powinien posiadać, aby według mnie był dobry i bardzo skuteczny?

Budowa bloga w tych czasach nie jest zbyt trudna. Instalacja jest szybka i łatwa, ale prowadzenie dobrego bloga już nie! Co warto wiedzieć o blogowaniu na początku swoich działań?

Czym charakteryzuje się ciekawy blog?

Czy Twój blog jest ciekawy dla innych? Jak u Ciebie z tym blogowaniem?

Świetna strona “O mnie”.

Ja nad swoją muszę jeszcze popracować (nie znam się na niczym jakoś super…), ale to przyjdzie z czasem. Lubię czytać ciekawe historie ludzi, którzy blogują na dany temat. Warto mieć taką stronę i pokazać się z ciekawej strony. Pokaż swoją historię i to jak uczyłeś się danego tematu. To zawsze są bardzo ciekawe i interesujące. Co możesz w niej dodać? Wszystko, co wydaje Ci się ciekawe dla Twojego czytelnika. To już Twoja kreatywność jest ważna. Postaraj się nad tym. Pokaż siebie i to jakie jesteś dobry w swoim ulubionym temacie. Nie jest lekko pisać o sobie, ale trzeba zrobić wszystko zrobić, aby pokazać się z dobrej strony na swoim blogu. Warto ulepszać swoje stronę, gdzie dzielisz się swoją historią. Trzeba poprawiać swoją stronę o mnie i szukać możliwości przekazania jakiejś ciekawej wartości dla czytającego. Zastanów się, jaką historią Ty możesz się podzielić?

Ciekawy temat bloga.

Samo się nie napisze i nie zrobi, zwłaszcza na blogu, więc musisz się postarać się nad tym, aby pisać o ciekawym temacie. Jak będziesz pisać nudno, to nic z tego nie będzie. To trudne na początku, sam wiem po sobie, ale nie ma co się poddawać. Każda rzecz na początku jest trudna. Nie możesz przestać, ale to już Twoja motywacja jest ważna i Twoje cel i plany na przyszłość. Jak nie zaczniesz, to nie zobaczysz.

Ciekawy blog to podstawa i tyle, bo tylko takie się wybiją i mają coś do powiedzenia. Musisz się postarać nad swoim blogiem. Naprawdę włożyć w to serce i dużo pracy. Ja bardzo lubię blogować i daje mi to dużo wiedzy i trochę doświadczenia. Jak jest u Ciebie? Lubisz blogować? To wybierz odpowiedni temat swojego bloga i rozwijaj się w nim. Jaki temat jest dla Ciebie interesujący? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu, poprzez blogowanie? jakie tematy interesują Twoich czytelników? Czy masz jakiś ciekawy pomysł na siebie? Jakim blogerem chcesz być?

Ogromnie wartościowe treści.

To także jest podstawa! TREŚCI! Musisz się nad nimi postarać i dawać znowu dużo swojej wiedzy i doświadczenia. Każda treść ma być super i lepsza od poprzedniej. To nie jest proste, ale z czasem się tego nauczysz. Wierzę w Ciebie! Ale nie pisz nigdy głupot lub byle jak, aby zapchać bloga treściami. Jest dużo takich blogów i nie są one ciekawe według mnie. Pisz o tym, co Cię interesuje. Zrób wszystko, aby Twój blog był naprawdę ciekawy. Będzie to na pewno ciężka praca, ale Ty się nie poddasz, co nie? Będziesz dostarczał ciekawe treści? Potraktuj swoje blogowanie bardzo poważnie i dziel się dobrą wiedzą i doświadczeniem! Na pewno to dużo pracy, ale warto spróbować swoich sił w blogowaniu!

Interesująca nazwa domeny.

Ma być prosta i łatwa do powiedzenia i w miarę krótka. Jaką nazwę wybierzesz to już Twój problem, ale warto się nad tym dobrze zastanowić. Żeby potem nie żałować. Wszystko w ebiznesie musi być dobrze przemyślane! Ty też przemyśl domenę swojego bloga. Na pewno to wymaga trochę kreatywności, ale o to chodzi, aby mieć co robić w swojej niszy i rozwijać się w niej! Przemyśl dobrze nazwę swojego bloga. To może trochę potrwać, ale wymyślisz coś ciekawego! Ewentualnie imię i nazwisko na początek. To też według mnie jest dobre. Budujesz od początku markę osobistą.

Optymalna prędkość bloga.

Postaraj się nad tym, aby blog był bardzo szybki i był na dobrym hostingu. Szybkość strony jest bardzo ważna i nie możesz o tym zapominać. Ma być szybko i tyle… są do tego wtyczki. Są szybkie hostingi i jest pomoc administratora hostingu, więc zawsze można coś poprawić na swojej stronie. To już są techniczne sprawy, ale o tym może w innym wpisie. Wybierz dobry serwer i dobrą firmę, która kieruje się szybkością strony!

Dobre nagłówki.

Bez nich nikt nie wejdzie na dalszą część wpisu. Musisz i nad tym popracować, no copywriting jest też bardzo ważny. Zastanów się nad tym, jak ulepszyć bloga pod względem treści. Co zrobić, aby Twoje nagłówki były skuteczne i zachęcały do przeczytania wpisu? Warto przemyśleć swój nagłówek! I to nie będzie jeden czy dwa nagłówki, ale setki nagłówków! Więc trzeba być bardzo kreatywnym, aby mieć dobre nagłówki, które przyciągają uwagę! Pracuj nad swoimi treściami i bądź dobrym blogerem. Można się nauczyć pisać dobrze i kreatywnie, ale trzeba spędzić nad tym czas!

Dobry wygląd.

To także jest bardzo ważne, ale nie można z tym przesadzać. Ma być przejrzyście i ładnie.

Jak według Ciebie wygląda ciekawy blog?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top