Rób i się nie poddawaj! Nie będzie zawsze super, ale dasz radę!

Rób po prostu. Działaj. Rozwijaj się. Nie będzie lekko, ale dasz radę. Wiele rzeczy zależy od Ciebie!

Rób… ale jak łatwo to napisać. Jak trudno jest to zrobić i utrzymać motywację i systematyczność. Jest naprawdę ciężko osiągnąć coś w życiu bez działania… Chyba nic nie można. Ale dlaczego nie działamy? Nie mamy ambicji? Chyba się po prostu nam nie chce. Nie widzimy celów w swoim życiu. Żyjemy z dnia na dzień. Ale według mnie, warto mieć marzenia i stawiać sobie ciekawe i interesujące cele. Naprawdę lepiej robić małe kroki i przybliżasz się do swoich celów.

Rób i nie zastanawiaj się, czy idziesz w dobrym kierunku czy nie. Zobaczysz, jak zaczniesz działać. Nie będzie lekko działać codziennie i dużo, ale jak pisałem wcześniej, dobre są i małe kroki niż żadne. Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne i jak na to znaleźć czas. Może możesz po pracy zrezygnować z TV czy seriali na rzecz działania i rozwijania się. Jest wiele sposobów, aby znaleźć czas… Ale co Ty wybierzesz, to już zależy od Ciebie!

Na pewno początki będą ciężkie. Wszystko jest ciężkie na początku. Jak Ty chcesz przejść ten najgorszy czas? Co jest dla Ciebie trudne w tym momencie? Co możesz zrobić, aby przetrwać te najtrudniejsze chwile? Jakie myślenie czy działanie pomoże Ci na początku rozwoju siebie w danym temacie? Ile chcesz osiągnąć i w jakim czasie? To ważne pytania o tym, jak działać i się nie poddawać… Nie będzie lekko na początku, więc rób wiele, aby o tym nie myśleć!

Daj sobie czas na osiągnięcie celu. Nie będzie zawsze jasna i przejrzysta droga, więc trzeba się postarać, aby rozświetlić drogę do celu. Może nie stanie się to w parę dni, ale parę lat działania i może będzie dobrze! Wszystko zależy od Ciebie i od tego, jaką masz motywację do osiągnięcia marzeń i celów…

Posted in Rozwój osobisty.