Zostać najlepszym, ale jak? Czy bycie najlepszym jest ciekawe?

Jak zostać najlepszym w niszy? Co powoduje, że jedni się wybijają, a innych mają w dupie?

Nie jest łatwo zostać najlepszym. Być tym dobrym i mieć wielu klientów. Jest to według mnie bardzo trudne, bo budowa marki w Internecie i poza nim nie jest prosta. Trzeba się dobrze napracować, aby mieć efekty. Wiem jak mam u siebie. Niby jestem obecny w mediach społecznościowych i na blogu, ale jakoś tego ruchu nie ma. Nie ma efektów, a działam dobre kilka lat. Czynników jest wiele, więc czas na zabranie się do roboty. Nie będzie lekko, ale z czasem ogarnę, co robię źle i będzie coraz lepiej. Dobre jest to, że jestem świadom problemu i chcę go jakoś rozwiązać. Jaki Ty masz obecnie problem? Co sprawia Ci trudność i dlaczego nie masz efektów?

 

Na pewno robisz za mało. Bo zawsze można cisnąć więcej, ale…

… mamy ograniczenia czasowe czy zawodowe. Nie jest łatwo wyskrobać kilka godzin dziennie na blogowania i budowę marki. Jak masz godzinę to dobrze, ale nie licz na szybkie efekty. A wiele osób nie potrafi znaleźć czasu na rozwój i zmianę na lepsze. Niestety, każdy jest inny i nie mogę dać jednej i trafnej rady. Niestety, chociaż bardzo chciałbym.

Musisz mieć na uwadze swoje ograniczenia. Bo zostać najlepszym w niszy nie jest łatwo. Wymaga to cierpliwości i wytrwałości. Jak wszystko… jednak sukces nie jest dla każdego. Jak robisz mało i nie wkładasz serca w swoje działanie, to nie będzie efektów. Przykro mi…

Bo bycie najlepszym to często samotna droga. Nie każdy jest Ci w stanie pomagać. Nie zawsze ktoś jest na Twoim poziomie i jego rady są dla Ciebie błahe, za proste… I to jest najgorsze… że musisz sam do wszystkiego dotrzeć. Ludziom dziś łatwo zaufać, a i tak potem Cię mają w dupie. Płacisz za coś, a potem dostajesz nie to co chciałeś. Dlatego trzeba inwestować w siebie, aby mieć naprawdę szeroką wiedzę, aby wiele zrobić samemu. Na przykład marketing i sprzedaż to bardzo szerokie tematy i trzeba wiele rzeczy wiedzieć, aby cały system działał.

Może to trochę kontrowersyjne co piszę, ale naprawdę warto mieć szerszą wiedzę i pomagać ludziom na różne sposoby. Ja bym tak chciał i do tego dążę. Im więcej czytam, tym mniej wiem, ile nie wiem. Niestety tak jest, ale nie poddam się, a Ty?

Jak zostać najlepszym? Według mnie warto inwestować w siebie i sprawdzać co działa w danych niszach. Tyle… Nie jest to łatwe, ale z czasem ogarniesz to, że im więcej masz wiedzy, tym szerzej możesz pomóc ludziom. Jest tak, czy jednak nie?

 

Napisz w komentarzu!

Scroll to top