Przewodnik dla blogera, co warto wiedzieć o blogowaniu?

Zrobiłem przewodnik dla blogera, czyli listę rzeczy, o których powinien pamiętać każdy początkujący bloger?

Pomyśl nad tym, jak Ty blogujesz i czy stosujesz podobne zasady do mnie? Co warto robić na blogu, aby osiągnąć swoje sukcesy? Czeka Cię wiele pracy, jako bloger, więc się nie poddawaj! Co chcesz publikować na starcie? Co możesz zmienić w swoim życiu na lepsze, dzięki blogowaniu? Możesz mieć naprawdę dobrego bloga, ale trzeba na nim działać! Jak możesz prowadzić interesującego bloga? Co możesz dzięki temu zyskać? Co zyskają Twoi czytelnicy? Jak możesz promować swoje działania online? Właśnie poprzez blogowanie!

Oto dobry przewodnik dla blogera!

Co warto znać, blogując? Czy masz zamiar stosować się do moich zasad? Co warto robić, blogując? Jak możesz prowadzić coś naprawdę wartościowego?

 • Codziennie bądź lepszym blogerem. Codziennie ucz się czegoś nowego. Bez tego nie ma rozwoju siebie i bloga! Każdy dzień to nauka czegoś nowego! Zastanów się, co wartościowego możesz dostarczyć innym? Jak możesz być lepszym blogerem?
 • Bądź sobą. Nie bądź kim nie jesteś. Bycie sobą jest najłatwiejszą drogą. Czytelnicy bloga chcą poznać Cię, a nie osobę, za którą się uważasz. Twoja osobowość ukaże się w Twoich wpisach. Każdy ją w końcu pozna. Pokaż siebie z dobrej strony! Pokaż swoją wiedzę i doświadczenie!
 • Ucz się od swoich czytelników. Może niektórzy wiedzą więcej od Ciebie? Warto się uczyć od takich osób, zwłaszcza od tych z większym doświadczeniem. Może znajdziesz fajną grupę ludzi, z którą możesz porozmawiać i wymienić się wiedzą! Więc codziennie się ucz, aby być coraz lepszym w tym, co robisz online.
 • Nigdy nie kopiuj cudzej pracy. To chyba oczywiste, ale czasem można spotkać na blogach czy stronach podobne wpisy. Pisz od siebie i nigdy nie kopiuj innych. Pokaż swój punkt widzenia i tego nikt nie skopiuje, nie napisze tak, jak TY! Inspiracja jest OK, ale nie kopiowanie 1:1! Jak Ty działasz online? Pomagasz sobie sztuczną inteligencją? Działasz na blogu z jakąś pomocą?
 • Baw się pisaniem. Niech ta nauka będzie dla Ciebie przyjemnością. Nich czytelnicy zobaczą, że bawisz się tematem, który Cię interesuje. Używaj swojej wyobraźni w pisaniu. Pokaż swój unikalny punkt widzenia!
 • Znajdź sobie odpowiedni temat do pisania. Pisz o tym co Cię interesuje. Rozwijaj się codziennie w tym temacie. Rozwiązuj problemy i przedstawiaj ich rozwiązania na blogu. Ja uwielbiam marketing i się tym interesuje i chce o tym pisać coraz lepiej! Jakie temat blogowania wybrałeś? Jak dobrze umiesz pisać o swojej wiedzy? W czym jesteś dobry i jak to możesz wykorzystać?
 • Pisz świetne artykuły. To zbuduje Ci markę i zwiększy ruch na blogu. Dziel się informacjami ze swoimi czytelnikami. Oni powrócą jeśli informacje będą przydatne.
 • Pomagaj innym osobom. Pamiętaj o początkujących. Oni też są ważni. Pomaganie innym jest naprawdę świetną sprawą. Umiesz uczyć innych?
 • Zdobywaj przyjaciół. Zobacz, jak Twoi przyjaciele blogują. Zobacz, ile się możesz od nich nauczyć. To jak inni blogują, jest naprawdę wiedzą bezcenną.
 • Oferuj świetne materiały na blogu. Niech czytelnicy będą Ci wdzięczni za to, że dajesz im świetne rady i wskazówki. Na pewno wrócą po więcej, jeśli są one przydatne.
 • Czytaj inne blogi. To zwiększy Twoją wiedzę lub dowiesz się czegoś, czego wcześniej nie wiedziałeś. Czytanie innych blogów może Ci także przynieść pomysły na własne wpisy. Czytaj także forma internetowe związane z tematyką bloga.
 • Niech Twoja strona będzie łatwa w nawigowaniu. Pytaj siebie, czy blog łatwo się czyta? Czy czcionki są odpowiednie itp.?
 • Miej swój własny styl pisania. Niech Twój blog wyróżni się od innych blogów. Pisz z pasją i baw się pisaniem wiadomości na blogu.
 • Zrozum potrzeby czytelników. To pozwoli Ci na budowę lepszego bloga. Niech na Twoim blogu będzie multum wiadomości na wybrany temat. Pytaj się czytelników, czego oczekują…

Myślę, że taki krótki przewodnik dla blogera pozwoli Ci na budowę lepszego bloga.

Co byś dodał?

Napisz w komentarzu poniżej.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty co byś dodała/dodał?

sylwesterseo
8 lat temu

Przede wszystkim jakieś zdjęcia 🙂

Scroll to top