Posiadać stronę czy nie? Pytanie każdego przedsiębiorcy…

Czy potrzebuję strony www? Czy warto posiadać stronę? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto posiada jakiś biznes.

Moim zdaniem to zależy. Zależy od tego co chcesz osiągnąć. Zależy od tego, jaki produkt czy usługę sprzedajesz. Plusem strony na pewno jest to, że jest to świetne narzędzie do komunikacji z klientem zarówno obecnymi jak i przyszłymi oraz dostawcami.

Warto posiadać stronę czy nie?

Dla większości usług i produktów warto posiadać stronę www. Obecnie jest bardzo dużo możliwości, aby Twoja firma znalazła się w Internecie. Wiele firm oferuje możliwość zbudowania strony internetowej. Mamy obecnie dużo ofert firm projektujących strony internetowe. Więc do wyboru, do koloru. 🙂

Na pewno warto mieć stronę internetową jeżeli klient wyszukuje produkty czy usługi w Internecie. Wtedy strona internetowa jest koniecznością. Z kolei, jeśli klient nie wyszukuje w Internecie informacji o danym produkcie, czy usłudze to strona internetowa nie jest koniecznością. Wtedy utrzymanie takiej strony wiązałoby się z utworzeniem marki w Internecie o danym produkcie. A to wiąże się z reklamowaniem produktu w Internecie, aby dotrzeć do określonej grupy docelowej.

Jest wiele typów stron. Może to być zwykła strona statyczna z kilkoma podstronami, możliwością kontaktu i opisem firmy. Może to być większa strona z opisem produktów. Może być to rozbudowana strona, typu sklep, gdzie są wystawione wszystkie produkty i gdzie masz możliwość zamówienia przez Internet. W zależności od typu strony te koszta rosną i nie każdy biznes na to stać.

Mając już swoją stronę internetową, musisz mieć pewność, że jest ona dostępna w wyszukiwarce np. Google. Większość Twojego ruchu na stronie będzie właśnie z wyszukiwarki internetowej. Możesz także reklamować swoją stronę w Internecie i wtedy ten ruch będzie już płatny.

Jak widzisz posiadanie swojej strony internetowej ma swoje plusy jak i minusy. Ja w większości biznesów wybrałbym jej posiadanie. To zawsze możliwość rozszerzenia kontaktu ze swoimi klientami. Dzięki stronie internetowej masz ogromny zasięg, jeśli dobrze wypozycjonuje stronę. Budujesz zaufanie i wiarygodność. Na pewno to wiele pracy na starcie, ale nie ma co się poddawać! Jak Ty pokazujesz swoją ofertę? Jaką stronę do tego stworzysz? Może jakiś blog i strona sprzedażowe? Może sklep z większą ilością produktów?

Czy warto posiadać stronę? Czy faktycznie jest ona potrzebna? W większości przypadków tak, ale trzeba dobrze ją dostosować do swoich potrzeb. Trzeba przemyśleć jej cel i układ, tak, aby była dopasowana do Twoich usług i produktów. Nie jest to zawsze oczywiste, jak wyglądać powinna idealna strona, bo chyba takiej nie ma. Trzeba więc ja ciągle ulepszać i sprawiać, aby dobrze spełniała swoją funkcję. Zastanów się nad celem swojej strony i nad jej funkcjonalnością.

Stworzenie strony możesz zlecić lub zrobić samemu dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Wszystko zależy od Twojego budżetu i od tego, jakie mają być funkcje strony. Zrób wszystko, aby strona była dobrze zrobiona i dawała Ci odpowiednią edukację lub sprzedaż. Zacznij budować dobrą stronę już dziś!

Jak widzisz, strona internetowa jest konieczna w tych czasach. Nie jest tak lekko prowadzić swoją stronę, bo trzeba o nią dbać i ją aktualizować. Czy strona to problem? Na pewno na początku, gdy trzeba się nauczyć obsługiwać ją administracyjnie, ale jak się nauczysz się działać online i tworzyć strony, to masz cenny dar!

Jak pokonasz konkurencję poprzez swoją stronę? Co innego i wyjątkowego masz do zaoferowania? Co masz do zmiany w życiu swoich klientów? Masz określoną grupę docelową? Ile chcesz zyskać, poprzez zbudowanie strony internetowej?

A Ty masz już swoją stronę internetową? Dlaczego ją stworzyłeś? Co skłoniło Cię do jej stworzenia? Czy warto posiadać stronę? Czy widzisz zalety posiadania strony? Masz pomysł na swoją stronę? Wiesz, jak ją zbudować? Masz na to budżet? Zastanów się nad tym, bo warto posiadać stronę WWW!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Masz swoją stronę?
Pochwal się tutaj!

Scroll to top