Szukaj rozwiązań! Co jest kluczowe w poznaniu niszy?

Szukaj rozwiązań problemów Twojej niszy! To wcale nie jest takie łatwe! 

Zauważ, że szukanie rozwiązań wcale nie jest proste. Ciężko jest poznać niszę i jej problemy, gdy nie ma się w tym dużego doświadczenia. Ale wszystko jest do zrobienia, gdy wiesz co robić. 

Szukaj rozwiązań, byle dobrych! 

Co Ty robisz, aby mieć dobrą ofertę? Nad czym skupiasz swoje działania? 

Najpierw poznaj niszę.

To podstawa, gdy wchodzi się w jakąś niszę, aby ją poznać! Czyli zobaczyć, czy ma  ona potencjał. Czy warto w nią wejść i działać w danym temacie. A to wymaga czasu, bo nie poznasz niszy w pięć minut. Trzeba sprawdzić jakie są blogi w danym temacie. Jakie są strony i jakie grupy na Facebooku. Co ludzie sprzedają w niszy? Czy są tam jakieś usługi? Czy ktoś działa w danej niszy? To wymaga trochę czasu, ale warto szukać niż potem żałować, że nisza nie ma potencjału. To masz wiedzieć na początku, a nie gdy masz stworzony produkt, którego nikt nie chce! Wszystko po kolei! Szukaj rozwiązań, ale przed tym zacznij od dobrego poznania niszy! To trochę roboty, ale lepiej poświęcić te parę godzin na dobre zbadanie rynku niż potem tego żałować, że nikt nie czyta bloga lub nie kupuje w sklepie. Zastanów się, jakie nisze by Ci pasowały? W czym masz jakąś wiedzę? Co Cię pasjonuje? Warto zadać sobie te pytania na początek! Zobaczyć, czy nisza ma potencjał i założyć tam bloga i sklep internetowy. 

Potem poznaj ludzi z niszy.

To już przyjdzie z czasem, gdy poznasz dobrze swoją niszę. Z czasem ogarniesz co i jak działa. Ale to też wymaga trochę blogowania, aby poznać potrzeby ludzi i ich problemy. Zobaczyć o co Cię pytają i tak dalej… To też wymaga czasu. Wymaga działania i dawania z siebie wszystkiego! Pokazania ludziom, że masz dobre rozwiązania. Ale to dopiero po tym jak poznasz ludzi ich bariery. I tyle! Na co czekasz? Zacznij myśleć o produkcie i usłudze dopiero wtedy, gdy znasz niszę! I nie oczekuj, że bez marki czy rozpoznawalności coś osiągniesz! Musisz być z czegoś znany i z czegoś się wykazać! A nie, że masz bloga, dwadzieścia wpisów i parę komentarzy i Ty już wiesz co i jak masz zrobić. Bez dobrej komunikacji nic nie osiągniesz! Miej to uwadze. Zobacz, że nie wszystko przychodzi łatwo. Poznanie niszy też! 

I wtedy szukaj rozwiązań! 

No właśnie! Gdy masz już poznaną niszę to wtedy szukaj rozwiązań! Po poznaniu niszy, musisz się wykazać swoją wiedzą i doświadczeniem i zacząć myśleć o produkcie! Zacznij myśleć o jakimś głębszym działaniu. Nad jakimś prostym produktem na początek. Nad tym, aby stworzyć jakąś usługę, która pomoże Twoim klientom w ich problemach. A to już jest sztuka według mnie… Wymaga poznania dokładnie niszy. Jej problemów oraz wad i zalet. Aby zobaczyć, co jest ważne dla ludzi. Aby ogarnąć, co dla danej grupy odbiorców jest ważne. 

Szukaj rozwiązań, choć to nie jest lekkie! Musisz się naprawdę wykazać, aby ludzi CI zaufali i chcieli coś od Ciebie kupić! Jak Ty możesz pokazać swoją wartość? Jak możesz wykazać się w niszy? Masz tyle możliwości, ale wybierz jedną rzecz i sprawdzaj po kolei u siebie, jak działają dane techniki i strategie. Wszystko testuj u siebie. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top