Jak zepsuć social media? Czyli czego unikać w działaniu?

Jak zepsuć social media w swojej działalności internetowej?

Możesz popełnić kilka błędów na początku działania. O czym warto pamiętać na początku? Czy łatwo jest ogarnąć swoje profile społecznościowe? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele online?

Jak zepsuć social media?

Czy tak łatwo jest coś zmienić w danej branży? Trzeba wiele działań, aby osiągnąć swoje pierwsze sukcesy w mediach społecznościowych!

Nie umiesz copywritingu i jego technik.

Warto jest się według mnie tego uczyć. Nie jest to łatwe i trzeba być dobrym obserwatorem innych tekstów i wideo, aby to robić dobrze i konkretnie. To duża umiejętność, aby dawać ludziom ciekawe i interesujące treści. Nie jest to proste niestety i wymaga dużo pracy i testowania itp. Naucz się, chociaż podstaw i zobacz jak dany tekst, jest dobrze napisany i na, ile zachęca do działania i do zrobienia na przykład zakupu.

To jest równie ważne w mediach społecznościowych. Żeby zachęcać ludzi do zakupu swoich produktów lub do obserwacji, czy jakie cele tam masz. Warto uczyć się copywritingu… Zacznij już dziś! Nie są to łatwe, sprawy, ale trzeba się tego uczyć, aby zachęcić ludzi do swojej marki.

Za szybko się poddajesz.

NIE MOŻESZ się szybko poddawać, bo to najgorsze, co możesz zrobić. Masz działać każdego dnia i robić wszystko, aby się udało. Nie ma, że się nie chce! Ma się chcieć! I tyle Wiele osób za szybko się poddaje. Ale to nic. Można to pokonać… wiesz jak? Musisz działać do efektu! Rozwijać się mimo przeciwności. Nie będzie to łatwe na początku, ale jakoś trzeba sobie radzić. Na pewno nie przyjdzie to łatwo, ale poradzisz sobie.

Nie tworzysz dyskusji.

To i dla mnie porada, bo z tym i u mnie ciężko! Warto, jak widzę po innych kanałach, budować dyskusję ze swoimi obserwującymi. Nie jest to i dla mnie proste, ale trzeba się tego w końcu nauczyć. Każdy ma inny styl pisania i dawania wartości, więc dawaj z siebie wszystko, gdy rozmawiasz ze swoimi obserwującymi. Pokaż, że zależy Ci na przekazaniu dobrych rozwiązań. Na pewno nie będzie Ci z tym lekko, ale trzeba jakoś działać i nie zrażać się, gdy coś nie wychodzi. Wiesz, już jak zepsuć social media? Jakie błędy Ty popełniasz i jak je poprawisz? Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne w prowadzeniu profili społecznościowych?

Ignorujesz całkiem portale społecznościowe.

Chyba nie można ich ignorować, bo są one pomocne i dają te wejścia na stronę czy sklep. Warto mieć profile i ogarnąć swoje działania w portalach społecznościowych. Możesz i działać bez nich, ale warto budować społeczność poprzez portale. Nie musi ich być 10. Wybierz dwa, trzy i tam się wypowiadaj!

Nie odpowiadasz na pytania.

Ja tego nie lubię i Ty pewnie też, że ktoś nie odpowiada na pytanie dotyczące zakupu czy inne. ODPOWIADAJ na pytania, bo od tego jest Twój mail i Twoje profile, aby pomagać ludziom w ich problemach. Warto być dla każdego pomocnym, gdy masz takie możliwości. Zrób wszystko, aby osiągnąć swoje cele!

Nie zaspokajasz potrzeb klientów i nie dajesz wartości.

Masz dawać to, co ich interesuje i jara! Wtedy zaczyna się zabawa w social media. To wymaga pracy, ale warto! Masz dawać wartość swoim obserwującym i pokazać im, że jesteś super i masz dla nich czas i rozwiązania. Dawaj dużo… dawaj jak najwięcej i pokaż, że masz wiele do przekazania swojej grupie docelowej.

Jak zepsuć social media według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty działasz w social media?
Pochwal się jakiś profilem. Zapraszam. 🙂

Scroll to top