Pisanie bloga jest wymagające, ale nie można się poddawać!

Pisanie bloga w tych czasach jest wymagające! Bo byle treści nie przebiją się w Internecie. 

Jakiego bloga Ty chcesz prowadzić? Co chcesz osiągnąć, dzięki blogowaniu? Masz jakiś pomysł na siebie, jako blogera? O czym chcesz blogować w tych konkurencyjnych czasach? 

Pomyśl, czy pisanie bloga jest dla Ciebie! 

Bo nie każdy się do tego nadaje! I nie każdy ma na tyle wiedzy i doświadczenia, aby blogować. I trzeba mieć na to dużo czasu i poświęcić się całkowicie! Więc nie ma lekko! A blogi są coraz lepsze i są coraz lepsi blogerzy. Więc konkurencja jest nie mała. Zastanów się tylko, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Czy pisanie bloga dla Ciebie jest wymagające? Czy masz na tyle odwagi, aby zacząć blogować i rozwijać się w swojej niszy? Na pewno początki będą ciężkie, gdy trzeba się nauczyć obsługiwać system blogowy, ale poza tym to nie ma jakiś trudnych tematów technicznych w blogowaniu. No chyba, że chcesz mieć wiele przeróbek w wyglądzie czy coś ponad wtyczki, jakie są dostępne w bazie. Ale tak, to obsługa bloga jest bardzo łatwa. Więc nie mów, że nie potrafisz… 

Zastanów się nad tym co zrobić, aby blog był naprawdę dobry, bo to wymaga stanowczej uwagi! To wymaga działania i dawanie z siebie wszystkiego. Nad tym musisz się zastanowić: czy jesteś w stanie rozwijać się mimo przeciwności? Czy działasz w odpowiednie sposób? Rozwijasz się, jako bloger? Masz do przedstawienia jakiś ciekawy temat, który pomoże przejść z punktu A do B? Jest wiele możliwości w blogosferze, więc wybierz coś dla siebie łatwego na początek. Wybierz coś ze swoich zainteresowań i w tym wypróbuj się na blogu. To tak na początek, aby sprawdzić samą strategię blogowania. Poznać podstawy i spróbować, czy to dla Ciebie. Nie ma co wydawać setki złotych na hosting czy wygląd. Sprawdź na początku działanie na podstawowym serwerze i z domeną za kilka złotych. I tyle! Do sprawdzenia się w blogowaniu to zupełnie wystarczy! Więc nie zastanawiaj się, tylko zacznij blogować. Zacznij się rozwijać i poszerzaj wiedzę, praktykuj ją! Będzie ciężko działać? Będzie ciężko się rozwijać? Na pewno! Ale co poradzisz? Nie ma nic za darmo! 

Nawet blog wymaga pracy, a nie jak wiele osób mówi, że biznesy bez inwestycji. A gdzie czas? To się nie liczy? No właśnie! Więc nie ma nic za darmo. Wszystko wymaga jakiejś inwestycji. Nie licz też na to, że wszystko będzie szło po Twojej myśli. Bo nie każdy wpis będzie z chęcią czytany. Nie każdy wpis będzie podobał się czytelnikom. Więc trzeba testować, co działa i sprawdzać, co możesz poprawić na swoim blogu. Będzie na pewno ciężko… będzie wymagająco, ale co poradzisz? 

Postaraj się działać najlepiej, jak potrafisz. Zrobić wszystko, by osiągnąć cele blogowe! Nie będzie zawsze kolorowo, ale tak już jest na drodze do większych wyników. Grunt to się nie poddawać. Sprawdź się, jako bloger i spróbuj podziałać w blogowaniu. Albo nie wyjdzie, albo to pokochasz… wszystko przed Tobą! Wiesz już, o czym będziesz blogować? Jakie tematy by Cię interesowały? W czym czujesz się dobrze i o czym chciałbyś napisać swojego pierwszego bloga? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

O czym Ty pisałeś pierwszego bloga?

Scroll to top