Błąd: za dużo wiedzy! Czy ciągła nauka bez praktyki ma sens?

Za dużo wiedzy na dany temat nie zawsze pomaga. Ciągła nauka i poszerzanie wiedzy, to nie zawsze wyjście. 

Teoria to teoria… bez niej nie ma początków, ale ciągła nauka i poszerzanie tylko wiedzy nie jest takie ważne jak działanie i poszerzanie wiedzy praktycznej. Ucz się wtedy, gdy potrzebujesz czegoś nowego się dowiedzieć.

Czy za dużo wiedzy pomaga Ci w rozwoju?

Zastanów się nad tym, czy potrzebujesz tyle teorii? Czy musisz się ciągle dokształcać, zamiast działać? To jest dobre pytanie, co nie? Czy potrzebujesz ciągle się rozwijać i ciągle poszerzać wiedzę? A gdzie praktyka? Wiedza wiedzą, ale najważniejsze jest działanie z taką wiedzą, jaką się ma. Jak nie umiesz blogować to uczysz się tego i zaraz zakładasz bloga. Jak nie umiesz pisać, to uczysz się o kreatywności i copywritingu. I tak dalej… tak powinno się rozwijać w danej branży. Ogólnie pułapka wiedzy dopada każdego. Ito jest normalnie, więc się nie przejmuj! Każdy chce wiedzieć jak najwięcej, ale najwięcej dostaniesz poprzez wykorzystanie wiedzy, a nie kombinowanie. To, że masz dużą wiedzę, to nic nie znaczy. Trzeba więcej działać, a nie myśleć nad tym, czego jeszcze “muszę”… 

Nie musisz, jeśli nie ma takiej potrzeby! Jest naprawdę ciężko działać, jeśli nie widzi efektów. A nie ma efektów, jeśli się nie działa. A nadmiar wiedzy po prostu szkodzi. I to każdemu! Bo co to za działanie, gdy nie wprowadza się rzeczy z książek czy szkoleń. Wszystko się zapomina, więc nie bądź osoba, która ciągle kupuje coś nowego, zamiast zabrać się do pracy. To takie udawanie, że coś się robi…. i potem płacz na cały Internet, że to czy tamto nie działa. Jak ma działać, jak masz tylko teorię i nie wie co działa? Testy! Sprawdzanie! Kombinowanie i do skutku! Aż się osiągnie zamierzony plan. Jaki Ty masz pomysł na swój sukces? Co chciałbyś osiągnąć w danej tematyce? Czy robisz wszystko, aby osiągnąć cele? Czy tylko wpadasz w wir nauki i ciągłe poszerzanie wiedzy? Jak sobie poradzisz z tym nawykiem? Co zrobisz, aby mieć wyniki w danej sprawie? 

Zastanów się, czy za dużo wiedzy, nie jest o Twoim problemem? Co zrobisz, aby przestać ciągle się uczyć i zacząć w końcu testować swoje pomysły? Załóż bloga. Dziel się wiedzą i praktykuj wiedzę, aby mieć komu pomagać w niszy, jaką sobie wybrałeś. Na pewno nie jest to łatwy temat, ale nie można się poddawać, gdy nie będzie wychodziło. Masz już wiedzę, teraz czas na działanie. Więc zacznij się rozwijać. Sprawdzaj każdy swój pomysł. Każdy pomysł z książek czy szkoleń. Zastanów się, co dla Ciebie jest ważne w temacie, jaki wybrałeś. W czym chciałbyś zostać ekspertem? Co chciałbyś zmienić w życiu swojej grupy odbiorców? Masz pomysł na siebie? Wiesz, co jest ważne, aby osiągnąć swoje pierwsze cele w danej niszy? Zastanów się dobrze nad tym, czy idziesz w dobrym kierunku i możesz praktykować to, czego się nauczyłeś. PRAKTYKA! Pamiętaj o tym, bo bez tego nie osiągniesz swoich celów. Masz dzisiaj wiele możliwości, więc nie poddawaj się za szybko. Masz blogi, media społecznościowe, kursy, książki, live, filmy, podcasty, ebooki i tak dalej… Wybierz, co jest Ci potrzebne i sprawdź, czy wiedza jaką otrzymałeś działa w Twoim przypadku. A dowiesz się tego, tylko praktykując i wykorzystując wiedzę. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaki Ty masz pomysł na swój rozwój?

Scroll to top