Co to jest blog? Czy warto zakładać bloga w tych czasach?

Co to jest blog, czy blogowanie to ciekawy sposób na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem?

Co to jest blog? To Twoje miejsce w Internecie, gdzie możesz się dzielić swoimi przemyśleniami na dany temat. 

Czy każdy wie, co to jest BLOG? 

Chyba każdy w tych czasach, bo jest masa blogów na każdy temat! Wiele osób próbuje blogować, ale wychodzi to różnie. Nie każdy lubi pisać i nie każdy ma na tyle sił i energii oraz motywacji, aby robić to konsekwentnie. Bo jest bardzo dużo opuszczonych stron, gdzie nic się nie dzieje. I to jest bardzo smutne, że tyle osób próbuje blogować i nic z tego nie wychodzi. To bardzo przykre, że tak wiele osób się poddaje. Czemu tak jest? Jak myślisz? Brak czasu? Brak rozwoju? Brak szybkich efektów? Jest naprawdę wiele powodów! 

Co to jest blog? Na pewno to Twoje unikalne miejsce w Internecie. Dzięki blogowaniu możesz budować swoją pewność siebie. Możesz dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Możesz budować swoją markę i poszerzać swoje kompetencję, bo blogowanie skłania do bycia coraz lepszym w tym, co się robi! Uczenie innych o danym temacie naprawdę poszerza horyzonty. Więc nie poddawaj się za szybko, tylko każdego dnia staraj się być w tym coraz lepszym. Na pewno czeka Cię sporo pracy, ale nie można się w tym poddawać. Zastanów się na początku, czy to jest dla Ciebie? Czy chcesz mieć jakieś wyniki marketingowe czy sprzedażowe dzięki blogowaniu? Na pewno każdy chce zarabiać na swoim blogu. Więc to kolejna korzyść blogowania. Zastanów się czy nie warto się w tym rozwijać? Nie musisz też pisać, bo możesz mieć coś w rodzaju wideo bloga czy podcastu. To już bardziej nowoczesne podejście do blogowania. Warto szukać możliwości w swojej niszy. Czy blog jest do tego dobry? Do budowy i rozwoju swojej marki? 

Pomyśl, czy blogowanie jest dla Ciebie? Czy chcesz na to poświęcić swój czas? Na pewno czeka Cię sporo pracy, ale nie ma co się poddawać. Trzeba rozwijać się każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele. To ogrom pracy, bo blogowanie zajmuje dużo czasu i trzeba wielu działań, aby każdy wpis był dobry. Nie ma co się za szybko poddawać, gdy coś nie będzie wychodziło. Bo będzie wiele przeszkód na drodze do dobrego bloga. Nie będzie się chciało, nie będzie motywacji, nie będzie pomysłu i nie będzie ochoty na początku, gdy będą słabe wyniki. Wiele rzeczy będziesz musiał ogarnąć, aby mieć dobrego bloga. Więc zastanów się, co dla Ciebie jest kluczowe w blogowaniu. Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby osiągnąć cele? Musisz mieć wiele do powiedzenia w niszy, aby stać się autorytetem w danym temacie. Co chcesz zmienić w sobie, aby stać się dobrym blogerem? Masz już pomysł na swojego bloga? Jakie tematy by Cię interesowały? Co chciałbyś zmienić w życiu Twoich czytelników? W czym im pomóc? Co przekazać? 

Więc co to jest blog dla mnie? To dzielenie się wiedzą i praktyką! To dawanie ludziom dużo wartości i pokonywanie swoich ograniczeń. Bo trzeba się przemóc i działać każdego dnia w sieci i nie poddawać, gdy przyjdzie krytyka i niezadowolenie czytelników. Ale trzeba zabrać się za siebie i zacząć od nowa, jeśli coś nie wychodzi. Trzeba każdego dnia się rozwijać i robić wszystko, aby osiągnąć swoje cele blogowania. Trzeba dopasować się do swoich czytelników i dawać z siebie wszystko. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

O czym Ty blogujesz lub chciałbyś blogować?

Scroll to top