Gdzie założyć bloga? Wybierz odpowiednie oprogramowanie!

Gdzie założyć bloga w tych czasach? Na co trzeba zwrócić uwagę? 

Zakładanie bloga w tych czasach jest bardzo proste i nie trzeba nad tym spędzić całego dnia. Masz setki poradnik, masz support swojego hostingu, masz własną głowę, więc to jeden mail czy poradnik i masz założonego bloga. Tyle! 

Więc… gdzie założyć bloga? 

Na systemie zarządzania treścią, czy WordPress. I tutaj chyba nie będę inni niż większość blogerów. Zastanów się nad tym oprogramowaniem, bo ma on wiele możliwości i dzięki temu nadaje się nie tylko do blogowania, ale i do sprzedawania swoich produktów. Na pewno postawienie WordPressa nie jest trudne! I nie musisz się znać na tym, jak informatyk czy programista. Instalujesz to kilkoma kliknięciami. Co do wyboru serwera czy domeny, to już zależy od Ciebie i tego ile masz budżetu na początek. Możesz wybrać coś taniego na początek, ale wybierz taki hosting, gdzie masz dużo pakietów, aby potem móc zwiększyć jego parametry. 

Zwróć uwagę na to, czy masz na tyle odwagi, aby zacząć blogować w Internecie? Masz odpowiednią wiedzę na dany temat? Chcesz się rozwijać i dawać wiedzę innym? To super! To dobry cel blogowania na początek. Więc zacznij działać i rozwijaj się w swojej ulubionej niszy! Blogowanie bardzo w tym pomaga i trzeba zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Zastanów się też nad tym, czy masz na to czas. Bo jest dużo małych blogów, gdzie nie ma wpisów od miesięcy. Więc jak chcesz na tym zarobić, to musisz zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, czyli mieć odpowiednią ilość wpisów i markę w danej branży. W blogowaniu na początek, bardzo ważny jest czas bo trzeba go dużo poświęcić, aby napisać odpowiednią liczbę artykułowi zacząć budować ruch. Zastanów się dobrze nad tym, co dla Ciebie jest ważne w procesie blogowania… jaki chcesz osiągnąć cel? Czy wiesz, co jest ważne dla czytelników Twojego bloga? Do kogo kierujesz swojego bloga? Kim jest Twoja grupa docelowa? To wiele pytań, jakie musisz sobie zadać, aby osiągnąć cel! Nie będzie Ci szło zawsze po myśli, bo będzie wiele przeciwności, ale nie ma co się poddawać. 

Warto mieć dobry plan na blogowanie. I wiedzieć, co chce się przedstawić swoim czytelnikom. To wiele rzeczy na początku, na które warto zwrócić uwagę, ale tak warto zacząć, aby wiedzieć, czy warto w ogóle startować z blogowaniem. Bo pieniądze z bloga nie przyjdą w ciągu tygodnia. Pomyśl, jakie masz możliwości w blogowaniu! Ile możesz zyskać, dzięki budowie odpowiednich wpisów…. Na pewno czeka Cię sporo energii, aby budować coś ciekawego w Internecie. Nie będzie na pewno lekko, bo blog zajmuje sporo czasu. Wymaga działania każdego dnia, a nie raz na tydzień. Tutaj trzeba być regularnym i robić dużo, by osiągnąć swoje cele. Blog bardzo pomaga w działalność internetowej… Mnie jeszcze czeka wiele pracy… a jak z tym u Ciebie? Masz już bloga, z którego jesteś zadowolony? Czy czeka Cię sporo pracy jak u mnie? 

Wiesz, już gdzie założyć bloga? Na pewno na WordPressie! Na pewno na swojej domenie i hostingu, który jest przyszłościowy. Masz dzisiaj tyle możliwości, a instalacja oprogramowania do tworzenia wpisów jest banalnie prosta. Więc nie mów, że nie umiesz! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top