Nie pozwól, aby Twój blog umarł! Czego się trzymać?

Co zrobić, aby Twój blog umarł? W Polsce i na świecie mamy ogromną ilość blogów. Jedne są popularne inne nie…

Jedne odnoszą sukces a inne szybko upadają. Dlaczego tak jest? O tym chcę właśnie opowiedzieć. Nie każdy nadaje się do blogowania, ale każdy może to spróbować! Jakie Ty masz podejście do blogowania?

Co, gdy Twój blog umarł?

Nie pisz, gdy temat nie jest ciekawy i oblegany!

Nie pisz o tym o czym ludzie nie szukają informacji. Sprawdź przed rozpoczęciem pisania bloga czy temat jest oblegany. Zobacz czy w danej niszy są produkty, które ludzie kupują. Zobacz czy konkurencja tam się reklamuje. Sprawdź czy w ogóle masz konkurencję. Jeżeli są produkty, są reklamy to znaczy, że tym tematem interesują się inni ludzie. Możesz więc spokojnie pisać na ten temat. Nie ma sensu pisać na temat, którego nikt nie chce zdobywać wiedzy. To podstawa i takie badanie niszy na początku jest ważne! Pisanie o tym, czego ludzie nie szukają to błąd i potem się dziwią ludzie, że nic nie wychodzi, a blogują o niczym w sumie.

Nie poddawaj się!

Staraj się pisać tak często jak się da. Nie poddawaj się za szybko. Nie opuszczaj bloga po kilku tygodniach. Blog jest świetną motywacją do poszerzania swojej wiedzy. Nie zmarnuj tej okazji. Nie poddawaj, się, bo aby Twój blog umarł, to nie trzeba się dużo starać. Wystarczy, że nie będziesz pisał parę miesięcy i będzie kicha. Dlatego nie możesz się na początku poddawać! To ma być skuteczne i zaplanowanie działanie, aby osiągnąć cel blogowy! Nie poddawaj się, WALCZ!

Nie miej zbyt dużych oczekiwań …

… zwłaszcza na początku. W ciągu jednego dnia nie zbudujesz świetnego bloga. Nie myśl, że po kilku wpisach będziesz miał dużo odwiedzin. Rób swoje a po kilku lub kilkunastu miesiącach odpowiedniej pracy zobaczysz efekty. Trzeba dużo pracować nad blogiem, aby osiągnąć swoje cele. Nie będzie lekko, jak wiele osób mówi! Blogowanie to praca na lata, aby coś osiągnąć. Nie będzie Ci zawsze lekko.. bo przyjdą gorsze dni i będzie dupa! Zastanów się, jakie chcesz mieć efekty blogowania i do tego dąż z planem i celem! A właśnie! CEL…!

Miej plan i cel!

Stwórz sobie plan działania, miej cel istnienia swojego bloga. Plan działania daje naprawdę duże efekty. Mając plan, wiesz dokładnie czego oczekujesz od bloga i masz jasność co powinieneś robić, aby osiągnąć swój cel. Opracuj sobie więc plan działania i trzymaj się go aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Bez celu nie ma sensu działać, bo wtedy nie wiesz w jakim kierunku iść. To podstawa i często o tym piszę, więc wiesz, co masz robić!

Linkuj swojego bloga!

Ludzie muszą zobaczyć, że Twój blog istnieje. Poznaj więc podstawy pozycjonowania. Komentuj inne blogi. Twórz sygnatury na blogach tematycznych. Stosuj email marketing. Reklamuj jeżeli masz do tego budżet. Rób wszystko, aby znaleźć źródło swoich czytelników. promocja swoich artykułów jest bardzo ważna i nie można o tym zapominać!

Nie dodawaj dużo reklam!

Zwłaszcza na początku nie ma sensu dodawać dużej ilości reklam. To odstrasza (na przykład mnie). Nie ma nic gorszego niż 2-3 wpisy na blogu a na nim jeszcze więcej reklam. To po prostu nie ma sensu.

A Ty co robisz, aby utrzymać Twój blog przy życiu? Napisz w komentarzu.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy6 lutego 2016

    Co robisz, aby Twój blog był żywy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top