Nie pozwól, aby Twój blog umarł! Czego się trzymać?

Czy Twój blog umarł? W Polsce i na świecie mamy ogromną ilość blogów. Jedne są popularne inne nie…

Jedne odnoszą sukces, a inne szybko upadają. Dlaczego tak jest? O tym chcę właśnie opowiedzieć. Nie każdy nadaje się do blogowania, ale każdy może to spróbować! Jakie Ty masz podejście do blogowania?

Co, gdy Twój blog umarł? 

Zobacz, ile blogów jest tworzonych, a ile upada? Nie jest łatwo utrzymać jakościowego bloga. Czym Ty chcesz się podzielić blogu i co zmienić w swoim życiu na lepsze? Praca online i blogowanie jest przyjemne, ale i bardzo czasochłonne! Co możesz zmienić w życiu swoich klientów poprzez blogowanie?

Nie pisz, gdy temat nie jest ciekawy i oblegany!

Nie pisz o tym, o czym ludzie nie szukają informacji. Sprawdź przed rozpoczęciem pisania bloga czy temat jest oblegany. Zobacz czy w danej niszy są produkty, które ludzie kupują. Zobacz czy konkurencja tam się reklamuje. Sprawdź, czy w ogóle masz konkurencję. Jeżeli są produkty, są reklamy, to znaczy, że tym tematem interesują się inni ludzie. Możesz więc spokojnie pisać na ten temat. Nie ma sensu pisać na temat którego nikt nie chce zdobywać wiedzy. To podstawa i takie badanie niszy na początku jest ważne! Pisanie o tym, czego ludzie nie szukają to błąd i potem się dziwią ludzie, że nic nie wychodzi, a blogują o niczym w sumie. Wybierz więc dobry temat bloga i dobrze zbadaj potrzeby niszy przed zaczęciem blogowania!

Nie poddawaj się!

Staraj się pisać tak często jak się da. Nie poddawaj się za szybko. Nie opuszczaj bloga po kilku tygodniach. Blog jest świetną motywacją do poszerzania swojej wiedzy. Nie zmarnuj tej okazji. Nie poddawaj, się, bo aby Twój blog umarł, to nie trzeba się dużo starać. Wystarczy, że nie będziesz pisał parę miesięcy i będzie kicha. Dlatego nie możesz się na początku poddawać! To ma być skuteczne i zaplanowanie działanie, aby osiągnąć cel blogowy! Nie poddawaj się, WALCZ! Na pewno będzie ciężko, ale się nie poddawaj. W końcu osiągniesz swoje cele i będziesz mieć wyniki, ale trzeba działać!

Nie miej zbyt dużych oczekiwań …

… zwłaszcza na początku. W ciągu jednego dnia nie zbudujesz świetnego bloga. Nie myśl, że po kilku wpisach będziesz miał dużo odwiedzin. Rób swoje, a po kilku lub kilkunastu miesiącach odpowiedniej pracy zobaczysz efekty. Trzeba dużo pracować nad blogiem, aby osiągnąć swoje cele. Nie będzie lekko, jak wiele osób mówi! Blogowanie to praca na lata, aby coś osiągnąć. Nie będzie Ci zawsze lekko. Bo przyjdą gorsze dni i będzie dupa! Zastanów się, jakie chcesz mieć efekty blogowania i do tego dąż z planem i celem! A właśnie! CEL…!

Miej plan i cel!

Stwórz sobie plan działania, miej cel istnienia swojego bloga. Plan działania daje naprawdę duże efekty. Mając plan, wiesz dokładnie, czego oczekujesz od bloga i masz jasność, co powinieneś robić, aby osiągnąć swój cel. Opracuj sobie więc plan działania i trzymaj się go aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Bez celu nie ma sensu działać, bo wtedy nie wiesz, w jakim kierunku iść. To podstawa i często o tym piszę, więc wiesz, co masz robić! Jak Ty osiągniesz swoje cele?

Linkuj swojego bloga!

Ludzie muszą zobaczyć, że Twój blog istnieje. Poznaj więc podstawy pozycjonowania. Komentuj inne blogi. Twórz sygnatury na blogach tematycznych. Stosuj email marketing. Reklamuj jeżeli masz do tego budżet. Rób wszystko, aby znaleźć źródło swoich czytelników. Promocja swoich artykułów jest bardzo ważna i nie można o tym zapominać!

Nie dodawaj dużo reklam!

Zwłaszcza na początku nie ma sensu dodawać dużej ilości reklam. To odstrasza (na przykład mnie). Nie ma nic gorszego niż 2-3 wpisy na blogu a na nim jeszcze więcej reklam. To po prostu nie ma sensu.

Na starcie musisz dobrze określić swoją niszę, aby zbyt szybko się nie poddać. Jaki temat znasz dobrze i czym się możesz podzielić z innymi? Warto znać cele swojego blogowania i budować codziennie relację. Dzięki blogowaniu można wiele nauczyć się o działaniu online. Można nabrać doświadczenia w swojej niszy, b ucząc innych, samemu dużo doświadczasz!

A Ty co robisz, aby utrzymać Twój blog przy życiu? Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co robisz, aby Twój blog był żywy?

Scroll to top