Nie powinieneś być blogerem, jeżeli… popełniasz te błędy!

Dlaczego nie powinieneś być blogerem? Kiedy nie warto zaczynać?

Blogowanie to nie jest taki łatwy temat, jakby się wydawało. Musisz wiedzieć wiele rzeczy i nie poddawać się zbyt szybko. Co warto wiedzieć, przed blogowaniem, aby osiągnąć sukces? Czego trzeba przestrzegać? Co masz do zmiany w swoim blogowaniu, aby stać się skutecznym blogerem? Jeżeli jesteś leniwy czy nie masz ochoty na działanie, to nie licz na wyniki! Inni ludzie oczekują, że dostarczysz im dobre i jakościowe treści.

Oto kilka powodów dlaczego nie powinieneś być blogerem!

  1. Nie chcesz ciężko pracować. Blogowanie wymaga sporo poświęcania i ogromu pracy. Zwłaszcza na początku, gdy nikt Cię nie zna musisz tej pracy włożyć wiele. Nie osiągniesz sukcesu bez jakiegoś wkładu. Trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować. Nie możesz tego robić byle jak, bo nie będzie efektu. Musisz mieć plan i cel i działać. To naprawdę jest bardzo ważne! Staraj się pracować mądrze, bo można robić dużo i nie mieć efektu w postaci statystyk czy sprzedaży. Najpierw sprawdź na darmowym systemie blogowym, czy dasz radę pisać przez kilka miesięcy regularnie. Sprawdzisz po prostu siebie i to, czy dasz radę pracować nad blogiem. Tylko tak możesz to sprawdzić za darmo. Jak się uda, to zaczniesz blogować na kupionej domenie i hostingu. Wszystko jest do zrobienia i sprawdzenia.
  2. Nie ma gwarancji, że osiągniesz cele. Wiele z nas myśli, że szybko zacznie zarabiać, a jak nie pojawiają się wyniki, to rezygnujemy. Nie można mieć takiego podejścia! Na sukces musisz sobie zapracować, jak już wspominałem. Trzeba się wybić ponad konkurencję! Zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele! Musisz się czymś wyróżnić i wykazać online, aby dobrze blogować, a na to potrzebne jest wiele pracy! Co masz unikalnego do zaprezentowania innym w niszy? Jakie masz opinie na różne tematy? Jakim doświadczeniem się wykażesz? Czy masz chęć ciągłej nauki blogowania i nie tylko samego blogowania? Jest wiele innych rzeczy, które musisz umieć, aby osiągnąć swoje cele! Na dobre wyniki, musisz sobie zapracować!
  3. Nie masz cierpliwości. Blogowanie wymaga cierpliwości. Nie osiągniesz sukcesu po jednym dniu czy miesiącu. Czasem mogą to być długie miesiące ciężkiej i wytężonej pracy. Musisz być więc cierpliwą osobą i czekać na pierwsze efekty. Pod żadnym pozorem się nie poddawaj, bo zazwyczaj jest tak, że człowiek poddaje się o krok przed sukcesem. Ojj… ile to cierpliwości trzeba przy blogowaniu. Ile trzeba zmian i testów, aby wszystko zaczęło działać. Ile trzeba motywacji do promocji swojego bloga i dawaniu z siebie maksa w danym temacie. Ile musisz mieć cierpliwości do nauki swojej pasji czy zainteresowań. Nie będzie lekko, ale dasz radę, bo jeśli inni potrafią to Ty też!
  4. Nie masz czasu. Blogowanie wymaga niestety dużej ilości czasu. Podobnie jak z pracą, musisz coś od siebie dać, zwłaszcza na początku. Trzeba nauczyć się wielu rzeczy, aby zacząć dobrze blogować. Trzeba włożyć dużo czasu w naukę rzeczy czy zdobycie nowych umiejętności. Nie ma nic za darmo. Czas w blogowaniu, gdy masz mało funduszy jest Twoim mieczem! Tylko poprzez czas poświęcony na bloga, uda Ci się osiągnąć jakieś wyniki. Więc musisz go mieć na blogowanie. Nie tylko parę minut dziennie. Kilka godzin w tygodniu to minimum. Ale ile działasz, to już zależy od Ciebie i Twojego nastawienia oraz od tego za ile chcesz osiągnąć swoje cele. Nie powinieneś być blogerem, jeśli nie masz czasu na jego rozwój!
  5. Jesteś negatywnie nastawiony. Musisz się pozytywnie nastawić, inaczej nie ma sensu blogować. Wiara w to, że się uda pozwoli Ci się motywować i działać pomimo przeciwności. Bez wiary i pozytywnego nastawienia nie zaczynaj nawet, bo się nie uda. Uwierz w siebie i w swoje możliwości. Uwierz w to, że może się udać. Nigdy się nie poddawaj. Warto być pozytywnym i zarażać tym innych. Nie będzie lekko na początku, więc trzeba poświęcić wiele godzin na budowę treści i ruchu na blogu. na wszystko pomału musisz poświęcić czas. Nie będzie zawsze różowo, ale dasz sobie radę, jeśli masz głowę na karku i wiesz, do czego dążysz.
  6. Masz dużo na głowie. Bo przy blogowaniu trzeba dużo się napracować i dawać z siebie wszystko. To ma być robione na 100%, a nie, że raz nie robisz, a raz robisz. Albo robisz, albo nie i tyle! To kwestia decyzji, że chcesz działać dobrze i przede wszystkim codziennie. Bo tylko wtedy szybko będziesz mieć efekty. Postaraj się dobrze działać i nie mieć innych rzeczy na głowie. Wybieraj…
  7. Nie jesteś odporny na krytykę. Jesteś na tyle zorganizowany, aby osiągnąć swoje cele przy ogniu krytyki? Na pewno będą negatywne komentarze czy opinie i trzeba nad tym pracować! Ale nie ma co liczyć, że zawsze będzie miło i przyjemnie. Ludzie są różni i trzeba się dostosować do tych dobrych, jak i złych opinii. Musisz sobie radzić z hejtem!

Kiedy nie powinieneś być blogerem? W jakich sytuacjach? Popełniasz te błędy? Czy po przeczytaniu tego wpisu też chcesz być blogerem? Jeżeli TAK, to super! Jesteś na dobrej drodze. Teraz czeka Cię tylko dużo działania!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty, jesteś blogerem? Co sprawia Ci największy problem?

Scroll to top