Nie możesz odpuścić w chorobie! Będzie ciężko, ale sobie poradzisz!

Nie możesz odpuścić w chorobie! Walcz do końca! Będzie ciężko, ale sobie poradzisz! 

Ciężko jest chorować na schizofrenię… Ogólnie każda choroba, która jakoś przeszkadza Ci w karierze i rozwoju, jest ciężka. Ale moim zdaniem trzeba przetrwać te najgorsze chwile i potem wejść w działanie z nową energią! 

Nie możesz odpuścić w chorobie! Pokaż swoją siłę! 

Trzeba najpierw zobaczyć, co w Twoim działaniu Ci przeszkadza. Zobaczyć, na co tracisz swoją energię i co powoduje, że nie masz obecni wyników? Może jesteś przemęczony? Może cel jest zbyt odległy i nie widzisz możliwości jego osiągnięcia. Może masz gorsze dni, które trzeba przetrwać? Czasem odpoczynek jest ważny. Więc, jak chorujesz na chorobę psychiczną, to wiele rzeczy musisz przewidzieć i dbać też o sen. On jest bardzo ważny do regeneracji swoich sił, jak i nastawienia. Każdy powinien dbać o dobry odpoczynek. Czy musisz wszystko ogarnąć w jeden dzień? Może podziel zadanie na dwa dni? Może wtedy zajmie Ci to mniej czasu? I będziesz miał chwilę dla siebie i na rozwój swoich innych zainteresowań? Trzeba dbać o swoje pasję i mieć czas dla siebie. Wiele osób lansuje taki tryb życia, ze pracuje ponad siły. Po kilkanaście godzin dziennie, ale jak to wpływa potem na ich zdrowie? Czy warto pracować ponad siły? Oczywiście są chwile, gdy musisz popracować więcej, ale nie możesz działać według mnie kilka miesięcy ponad siły…. Zwłaszcza, gdy chorujesz na jakąś chorobę psychiczną. O sen trzeba dbać nie tylko w chorobie, ale i w zdrowiu. Jakie Ty masz na ten temat opinie? Dbasz o to, aby się wysypiać? 

Gdy jest naprawdę ciężko, to warto sprawdzić swoje cele. Zobaczyć, czy są one odpowiednio określone. Bo są chwile, gdy cele nas przytłaczają i nie działamy tak, jak byśmy chcieli. Wiele razy ja się łapię na tym, że cele są zbyt odległe i potem trzeba zmienić plan. Ale to normalne nawet, gdy masz zdrowie psychiczne. Często jest u mnie tak, że ten cel przytłacza i nie ma wyników. Potem nie działam… ale po kilku dniach trzeba sobie zmienić plany i zobaczyć, co działa. Przedyskutować problem z psychologiem i zacząć działać z nową energią. Ciężko jest nieraz się przyznać do błędu. Ciężko jest działać, gdy widzi się wszystko w czarnych barwach. Ale gdy jest ciężko, to właśnie cele powinny Cię zmotywować do pracy. Próbuj znaleźć w działaniu nowe możliwości. Zobacz, ile możesz osiągnąć, dzięki pracy nad sobą. Ile możesz zyskać w pewności siebie, gdy zaczniesz działać z nową siła. Ale nigdy. Nigdy się nie poddawaj. Możesz mieć gorszy okres w swoim życiu, ale nie poddawaj się, gdy coś nie wychodzi. Bo możesz wiele, nawet jako osoba z chorobą! Tylko trzeba dbać o siebie i o swój komfort psychiczny. Nie ma tak, że zawsze będzie super. Będzie lepiej i gorzej, ale zrób tak, by pracować nad swoim nastawieniem oraz pracować nad sobą każdego dnia. Pokonaj swoje ograniczenia! A to ciężkie, wiem, jakie ciężkie… ale trzeba się starać z całych sił, aby Twoje cele i marzenia stały się rzeczywistością! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty sobie radzisz w gorszych chwilach, z chorobą?

Scroll to top