Jak znaleźć temat do pisania na blogu? Czy to łatwe?

Jak znaleźć temat do pisania? O czym chcesz prowadzić swojego bloga?

Ciężko jest wielu osobom wybrać temat do pisania na blogu. Wiele nie wie, o czym pisać. Nieliczni (w tym ja) mają za dużo pomysłów i ciężko jest coś wybrać. Ale nie można się poddawać, tylko trzeba działać, aby osiągnąć swoje cele w Internecie. 

Jak znaleźć temat do pisania na blogu? 

Czy łatwo jest znaleźć odpowiednią niszę? 

Co Cię interesuje? W czym możesz pomóc?

To podstawowe pytanie… co wiesz? O czym możesz pisać na swoim blogu? Co interesuje Ciebie? W czym możesz się wykazać w danym temacie? Masz jakąś fajną, unikalną wiedzę, którą możesz się podzielić? Każdy ma jakieś zainteresowania, więc można od tego zacząć. Szukanie coś z kręgu Twoich zainteresowań jest najważniejsze! Ale nie oznacza to, że to wystarczy. Tutaj trzeba wiele pracy, aby osiągnąć swoje cele, więc czeka Cię sporo pracy, aby je osiągnąć. Wiele z nas nie wiem, o czym zacząć. Ale każdy ma jakieś hobby… jakie jest Twoje? Co Ty możesz zrobić, aby osiągnąć swoje marzenia? Jak Ty zaczniesz blogować i spełniać się w Internecie? Mas zna to jakąś ideę? Na pewno szukaj tematów z kręgu swoich zainteresowań. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i mieć super bloga! To dużo pracy, ale ogarniesz to! Nie ma nic za darmo, więc nie poddawaj się zbyt szybko. Masz wiele możliwości, jako bloger, więc nie poddawaj się! Jak znaleźć temat do pisania? Szukaj swoich pasji i monetyzuj swoje hobby! 

Szukaj tego, co ludzie z problemami. Co interesuje innych? 

Bo warto być w niszy, gdzie ludzie mają problemy. To chyba oczywiste! Ale wiele z nas zbyt szybko podejmuje decyzję o pisaniu i przez to nie sprawdza czy nisza jest dość duża. Bo są tematy bardzo niszowe i ciężko je spieniężyć! Ale może Ty stworzysz ciekawe treści i zwiększysz świadomość ludzi w danym temacie. Może stworzysz bardzo niszową i ekskluzywną markę, która będzie miała coś do powiedzenia? Ale to jest bardzo trudne na pierwszego bloga i będzie Ci ciężko się wybić! Ale są takie osoby, które potrafią wybić mały temat i zachęcić do czytania swojego bloga. Ale to już wymaga doświadczenia i trochę szczęścia, bo tego życzę każdemu, aby miał trochę farta i praktyki, aby wybić się w każdym temacie, jaki go interesuje. Zacznij więc działać i pokaż swoje możliwości. Na pewno nie będzie Ci lekko, ale nie ma co się poddawać! Musisz wiedzieć, co interesuje innych i jakie ludzie mają problemy w danym temacie. Zobacz, czy nisza jest trochę zagospodarowana przez konkurencję? To dobry znak! Sprawdź czy są inne strony na dany temat. Zobacz, czy są na nich aktualizowane treści. Sprawdź po prostu czy ludzie temat interesuje i spróbuj swoich sił w danej branży. Na początku na pewno będzie Ci ciężko, ale nie ma łatwego blogowania. To wymaga czasu i pieniędzy, aby było ono skuteczne i pomocne dla innych. Zastanów się, czy to dla Ciebie? Czy będziesz chciał się w tym rozwijać i zmieniać świat poprzez swoje treści? 

O czym Ty chciałbyś pisać? Z czego chcesz być kojarzony?

To też ważne, aby pisać o temacie, który Cię interesuje. To według mnie na początku bardzo ważne! Bo czasem ludzie wybierają konkurencyjne i popularne tematy, ale nie lubią o nich pisać. Tak nie nauczysz się blogowania moim zdaniem. Tutaj potrzebna jest pasja na początku, aby mieć jakieś wyniki w blogowaniu. Będziesz pisał w miarę szybko tylko o tematach, które Cię interesują. Jak lubisz motoryzację, to nie będzie łatwo pisać o modzie. Z czasem nauczysz się badać temat i ogarniać inne niszę, ale to z czasem! Wszystkiego można się nauczyć, ale wymaga to praktyk i czasu, a nie rozmyślania i czekania na idealny moment. Pisz o tym, co dla Ciebie ważne i rozwijaj się, jako bloger i copywriter. Masz wiele możliwości na działanie w sieci… masz wiele tematów, o których można pisać, więc rozwijaj się, jako twórca! Nic nie przyjdzie łatwo! Aby pisać dobre teksty, musisz mieć wiele praktyki i zaangażowania! Wiele pracy przed Tobą, jeśli zaczynasz. Masz wiele do zrobienia, aby osiągnąć swoje cele blogowe. Masz na to czas? Wiesz, do czego dążysz? Masz określone cele, jako bloger i twórca treści? Czy czeka Cię sporo pracy? Na pewno, ale jak chcesz być z czegoś kojarzony, to trzeba jakąś pracę włożyć każdego dnia. Nic nie przyjdzie Ci “o tak”! Musisz tworzyć ciekawą markę w danym temacie i rozwijać się, jako specjalista w danym temacie. Zastanów się na początku, czy to dla Ciebie? Czy będziesz systematyczny? Będziesz działał każdego dnia? Będziesz się rozwijał i poszerzał swoją wiedzę, aby być coraz lepszym blogerem? 

Wiesz już, jak znaleźć temat do pisania? masz podstawy, które pozwolą Ci na rozwój w danej niszy? Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele, jako bloger? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie u Ciebie były lub są początki blogowania?

Scroll to top