Mity biznesu online, co warto na ten temat wiedzieć?

Mity biznesu online? Co to takiego i jak się przed nimi chronić i co warto o nich wiedzieć?

Jest wiele mitów działania online. O czym warto wiedzieć na początku, aby nie dawać się swoim wymówkom! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w działaniu w Internecie?

Jakie są mity biznesu online?

Co musisz wiedzieć na początku?

 • Nie mam wiedzy. To podstawowy mit ebiznesu, że uważasz, że nie masz odpowiedniej wiedzy. Warto jednak zacząć z tym co masz i się nie przejmować. Gdy nie będziesz czegoś wiedział to dopiero wtedy możesz się uczyć i uzupełniać wiedzę. Nie musisz być mistrzem na początku. Możesz uczyć się każdego dnia z doświadczenia i będzie też dobrze. Dlatego warto zacząć z tym co masz i nie przejmować się brakiem wiedzy, bo zawsze ją możesz uzupełnić i nauczyć się czegoś nowego. Nie wierz w mit, że nie masz wiedzy, bo każdy ma jakąś wiedzę na dany temat. Na pewno coś Cię interesuje. Wierze w Ciebie!
 • Nie mam doświadczenia. To tak samo jak z wiedzą. Wiele osób nie zaczyna, bo nie ma wiary w swoje doświadczenie i nie robi nic, bo się boi. Na pewno masz doświadczenie w jakiś dziedzinach życia. Warto się nad tym zastanowić i zacząć działać z tym co masz. Doświadczenie przyjdzie z czasem, gdy będziesz działać.
 • Nie mam czasu. Hehe… ile razy można to słyszeć u innych osób! Ale czas na głupoty i na przykład TV to masz czas, a na biznes to nie? No właśnie. To wszystko zależy od tego co robisz z tym czasem i jak nim zarządzasz. Każdy ma tyle samo czasu i jakoś inni umieją pracować na początku po godzinach, a Ty nie potrafisz?  Wywal z umysłu głupoty i działaj i wykorzystuj każdą sekundę swojego czasu. Nie możesz poddać się temu mitowi i działać po prostu. DO DZIEŁA!
 • Nie mam pieniędzy. Ale nikt nie mówi, że musisz wydawać pieniądze. Możesz zacząć na przykład blogowanie na darmowych platformach i tam sprawdzić jak Ci to idzie. Potem przejdziesz na swoje i nie będzie to duży koszt. 100 złotych/rok na domenę i hosting to dużo? No właśnie … nie tak dużo.
 • Nie mam produktu. A kot mówi, że musisz go mieć? Możesz w zamian za prowizję promować i sprzedawać produkty innych. To kolejny złudny mit! Wszystko poza tym jest do wyuczenia i z czasem zrobisz swój własny produkt. To nie jest łatwe, ale na pewno znasz się na czymś lepiej niż inni. Warto się nad produktem zastanowić i pomyśleć nad jego produkcją.
 • Za duża konkurencja. Wszędzie jest konkurencja i to nawet dobrze, bo wiesz, że temat jest wart zachodu. Do tego możesz się wybić i stworzyć przewagę konkurencyjną nad innymi biznesami. To nie jest coś, czym powinieneś się przejmować. W końcu znajdziesz swoją przewagę i uda Ci się!
 • Nie uda mi się. A jak tak myślisz to nawet nie zaczynaj. Uwierz w siebie i zainwestuj swój czas nad rozwijaniem biznesu. Wiara w siebie jest bardzo ważna i nie poddawaj się wymówkom. Po prostu działaj!
 • Muszę być ekspertem.  Uhuhu…. a kto Ci tak powiedział? Gdzie takie głupoty wyczytałeś? To kolejny mit! Możesz zacząć z tym co masz i z wiedzą jaką masz i nie czekać, aż się samo zrobi. Działaj i się nie poddawaj!

Jakie są według Ciebie mity biznesu online?

1 Comment

 1. Jakie Ty znasz mity?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top