Mity biznesu online, co warto na ten temat wiedzieć?

Mity biznesu online? Co to takiego i jak się przed nimi chronić i co warto o nich wiedzieć?

Jest wiele mitów działania online. O czym warto wiedzieć na początku, aby nie dawać się swoim wymówkom! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w działaniu w Internecie?

Jakie są mity biznesu online?

Co musisz wiedzieć na początku? Jak chcesz prowadzić biznes i być niezależnym? Jak Ty prowadzisz swój biznes? Online jest wiele mitów i dziwnych historii, o tym, jak się działa w Internecie! Kto i dlaczego chce Cię prowadzić w błąd?

  • Nie mam wiedzy. To podstawowy mit ebiznesu, że uważasz, że nie masz odpowiedniej wiedzy. Warto jednak zacząć z tym co masz i się nie przejmować. Gdy nie będziesz czegoś wiedział, to dopiero wtedy możesz się uczyć i uzupełniać wiedzę. Nie musisz być mistrzem na początku. Możesz uczyć się każdego dnia z doświadczenia i będzie też dobrze. Dlatego warto zacząć z tym co masz i nie przejmować się brakiem wiedzy, bo zawsze ją możesz uzupełnić i nauczyć się czegoś nowego. Nie wierz w mit, że nie masz wiedzy, bo każdy ma jakąś wiedzę na dany temat. Na pewno coś Cię interesuje. Wierze w Ciebie!
  • Nie mam doświadczenia. To tak samo jak z wiedzą. Wiele osób nie zaczyna, bo nie ma wiary w swoje doświadczenie i nie robi nic, bo się boi. Na pewno masz doświadczenie w jakiś dziedzinach życia. Warto się nad tym zastanowić i zacząć działać z tym co masz. Doświadczenie przyjdzie z czasem, gdy będziesz działać.
  • Nie mam czasu. Hehe… ile razy można to słyszeć u innych osób! Ale czas na głupoty i na przykład TV to masz czas, a na biznes to nie? No właśnie. To wszystko zależy od tego co robisz z tym czasem i jak nim zarządzasz. Każdy ma tyle samo czasu i jakoś inni umieją pracować na początku po godzinach, a Ty nie potrafisz?  Wywal z umysłu głupoty i działaj i wykorzystuj każdą sekundę swojego czasu. Nie możesz poddać się temu mitowi i działać po prostu. DO DZIEŁA!
  • Nie mam pieniędzy. Ale nikt nie mówi, że musisz wydawać pieniądze. Możesz zacząć na przykład blogowanie na darmowych platformach i tam sprawdzić jak Ci to idzie. Potem przejdziesz na swoje i nie będzie to duży koszt. 100 złotych/rok na domenę i hosting to dużo? No właśnie … nie tak dużo.
  • Nie mam produktu. A kot mówi, że musisz go mieć? Możesz w zamian za prowizję promować i sprzedawać produkty innych. To kolejny złudny mit! Wszystko poza tym jest do wyuczenia i z czasem zrobisz swój własny produkt. To nie jest łatwe, ale na pewno znasz się na czymś lepiej niż inni. Warto się nad produktem zastanowić i pomyśleć nad jego produkcją.
  • Za duża konkurencja. Wszędzie jest konkurencja i to nawet dobrze, bo wiesz, że temat jest wart zachodu. Do tego możesz się wybić i stworzyć przewagę konkurencyjną nad innymi biznesami. To nie jest coś, czym powinieneś się przejmować. W końcu znajdziesz swoją przewagę i uda Ci się!
  • Nie uda mi się. A jak tak myślisz, to nawet nie zaczynaj. Uwierz w siebie i zainwestuj swój czas nad rozwijaniem biznesu. Wiara w siebie jest bardzo ważna i nie poddawaj się wymówkom. Po prostu działaj!
  • Muszę być ekspertem.  Uhuhu… a kto Ci tak powiedział? Gdzie takie głupoty wyczytałeś? To kolejny mit! Możesz zacząć z tym co masz i z wiedzą jaką masz i nie czekać, aż się samo zrobi. Działaj i się nie poddawaj! W końcu staniesz się specjalistą w danym temacie i osiągniesz swoje cele.

Na pewno potrzeba znaleźć czas na działanie. Dbaj o to, by Twoje usługi i produkty były jak najlepsze. Promuj się na blogu czy mediach społecznościowych. Buduj relację z ludźmi i twórz solidną markę. Zobacz, co robi konkurencja i jak ją możesz pokonać. Inwestuj czas w siebie i w to, aby być coraz lepszym. Postaraj się być kreatywnym i rozwiązywać problemy. Do kogo kierujesz swoje treści? Co przyciągnie do Ciebie ludzi? Jak dotrzesz do potencjalnych klientów? Na pewno, musisz dużo pracować i na starcie nie będzie Ci lekko. Musisz być wytrwały i osiągać swoje cele.

Jakie są według Ciebie mity biznesu online? Co Ty robisz, by poznać dobrze swoją niszę? Nie ma szybkiej drogi do celu, więc czeka Cię wiele pracy. Biznes wymaga dużo zaangażowania i pracy nad sobą. Będziesz profesjonalistą?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty znasz mity?

Scroll to top