Zacznij od podstaw, aby za szybko się nie zniechęcić do nauki!

Zacznij od podstaw i tyle, ale dlaczego tak wiele osób zaczyna od środka?

Ja też tak miałem… Ale co się zmieniło? Co zmieniło się w moim myśleniu i postrzeganiu tego problemu?

Zacznij od podstaw! To zrozumiałem!

Na pewno to, że człowiek sobie uświadamia, że najpierw podstawy, a dopiero potem coś trudniejszego. Trzeba zachować jakąś kolejność w działaniu i tyle. Zacznij uczyć się danego tematu od kilku prostych książek, a dopiero potem coś bardziej zaawansowanego. No i to tyle!

Musisz sobie uświadomić, że działanie od podstaw daje Ci szybszy rozwój, bo robisz to po prostu w dobrej kolejności. Tyle… ale dlaczego tak wiele osób się poddaje w zdobywaniu wiedzy na dany temat? Bo nie robią tego w dobrej kolejności i za szybko się zniechęcają, bo coś jest dla nich za trudne. Proste? Nie dla wszystkich niestety, bo wiele osób zaczyna od trudnych rzeczy i potem mówi, że się nie da. Trzeba zachować równowagę!

Ogólnie równowaga jest bardzo ważna w życiu. W wielu aspektach życia jest to konieczne, aby robić coś od podstaw. Zacznij od tego, że masz wiele możliwości w życiu i możesz się rozwijać na wiele sposobów. Ale dlaczego tak często się poddajemy? Co sprawia, że nie mamy motywacji do działania każdego dnia? Bo źle zaczynasz! Często za bardzo chcemy ogarnąć wszystko w danym temacie i nie umiemy nic. Dlatego zacznij od podstaw danego tematu i zacznij się rozwijać najpierw, poznając dany temat od podstaw.

Co możesz jeszcze zrobić, aby każdego dnia działać z sukcesami? Zrób sobie listę tego, co chcesz się dowiedzieć na dany temat. Zrób listę celów i zaplanuj swoją naukę. To takie proste w napisaniu, a wiele osób nie ma celów co do nauki. To także jest bardzo ważne, więc nie zapominaj o tym! Codziennie do przodu i bez narzekania!

Jak Ty się uczysz? Zaczynasz od podstaw, czy za szeroko chcesz na początku ogarnąć temat? Zastanów się nad tym, aby działać skutecznie i z celem. Wtedy wszystko idzie gładko i nie ma mówienia, że się nie da…

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Podstawy są najważniejsze!

Scroll to top