Jest wiele lęków w życiu, ale nie ma co się poddawać!

Jest wiele lęków w życiu, ale trzeba sobie z nimi jakoś radzić.

Co Ty robisz, gdy masz lęki? Czy ciężko jest pracować nad lękami? Na pewno! Ciężko jest pracować nad sobą, zwłaszcza gdy ma się schizofrenię. Praca nad lękami nie jest łatwa i wymaga dużo zaangażowania! Jak idzie praca w Twoim przypadku nad lękami?

Jest wiele lęków w życiu, ale trzeba sobie z nimi radzić! 

Co Ty zrobisz, aby pokonać swoje myśli i lęki? Na pewno nie jest łatwo sobie powiedzieć: “nie będę się bał i czuł lęku…”. Bo to nic nie daje. Na pewno ważna jest konfrontacja z lękiem i małymi krokami “czucie” tego lęku. Można też posiłkować się lekami, ale nie ma dużo leków, które nie uzależniają. Najlepiej jest łączyć pracę nad sobą z farmakoterapią. To na pewno da Ci najlepsze efekty! Jednak najważniejsza jest praca nad sobą i nad tym, aby zacząć się konfrontować z lękiem. Wiem, jak jest u mnie i jak łatwo jest powiedzieć: konfrontować, ale to chyba jedyne wyjście. Nie będę Ci tu mydlił oczu i mówił, że dasz radę i że wystarczy raz, czy dwa razy i będzie efekt. To może być 10, może 30, a może setki razy, gdy wystawiasz się na lęk. Więc nie ma tak łatwo i trzeba robić jak najwięcej, aby osiągnąć swoje cele na pokonanie lęku. Nic nie przyjdzie samo, więc nie łudź się, że będzie Ci lekko i pokonasz swoje lęki w kilka dni. To praca na miesiące! I to walka ze sobą każdego dnia i pokonywanie swoich ograniczeń. To praca nad pasjami, aby mieć co robić w życiu. Aby mieć zajęcie i zainteresowania. Bo warto mieć zajęty dzień, gdy choruje się psychicznie według mnie. Aby nie myśleć o głupotach. Aby nie myśleć o byle czym i bardziej się nakręcać. 

Więc czeka Cię sporo pracy, jeśli masz dużo lęków. I nic nie przyjdzie za darmo. Tu ważna jest konsekwencja i wytrwałość. I będą porażki i gorsze dni, więc nie poddawaj się za szybko. Masz tylko jedno życie i trzeba je spędzić nie tylko na odczuwaniu lęków, ale i na działaniu każdego dnia w kierunku swojego sukcesu, czy to zawodowego, czy osobistego. I to jest ważne w rozwoju siebie podczas choroby. Nie ważne czy masz schizofrenię,  depresję czy nerwicę czy inne zaburzenia psychiczne. Nie ma co się poddawać i trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć sukces. Będzie nieraz bardzo ciężko. Będzie wymagająco i trudno, ale trzeba przetrwać to najgorsze. Te najgorsze chwile… Jaki Ty masz pomysł na pokonanie swoich lęków? Co chcesz zrobić, aby czuć go mniej? Jakie masz na siebie sposoby na mniejsze poczucie lęku? Masz możliwości, ale trzeba się przełamać. I wiem, jak łatwo jest mi mówić. Sam odczuwam dużo lęku, więc wiem, co to za problem… wiem, jak ciężko jest wyjść z domu czy pokonać lęk przed ludźmi. Lęków jest wiele i każdy ma inną sytuację. Więc wyznacz sobie cel co i jak chcesz pokonać i chociaż małymi krokami iść przed siebie i kombinować i myśleć nad tym, co możesz zrobić, aby czuć tego lęku mniej. Zacznij od wypisania pomysłów, co możesz zrobić, aby czuć mniej lęku w swoim życiu? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Z jakimi lękami Ty walczysz?

Scroll to top