Bądź lepszy od siebie! Czy warto, jest się porównywać?

Bądź lepszy od siebie z poprzedniego dnia. Łatwo jest być coraz lepszą wersją siebie? 

Zastanów się nad tym, czy łatwo jest się rozwijać? Na pewno nie! Ciężko być coraz lepszym człowiekiem. To bardzo dużo działania i rozwijania swoich umiejętności. Czy łatwo jest zdobyć nowe doświadczenia? 

Co oznacza: bądź lepszy do siebie? 

To na pewno sporo działania nad tym, aby każdego dnia się rozwijać. I nie porównywać się do nikogo innego, tylko do siebie! I to już na samym początku jest wyzwanie, aby się nie porównywać. Gdy to zrozumiesz, to zaczniesz prawdziwą walkę o siebie. Działanie tak dużo, aby osiągnąć swoje cele. Nic samemu się nie wydarzy, jeśli nie zaczniesz działać. Masz wiele możliwości na rozwój siebie i na to, aby stać się tym, kim chcesz. A Ty kim chcesz być? Co chcesz osiągnąć w swoim życiu? Masz pomysł na to, kim chcesz zostać? Ciężko jest pracować nad sobą, co nie? Więc zabierz się do działania i pokaż sobie, że sobie poradzisz! Na pewno czeka Cię wiele pracy nad sobą, ale nie ma nic za darmo. Na wszystko trzeba sobie zasłużyć… Bądź lepszy od siebie i porównuj się tylko do siebie z wczoraj! Bo inne osoby mają inni zasób wiedzy czy doświadczenia i ciężko znaleźć osobę podobną do Ciebie. I nie ma sensu się porównywać z innymi, gdy ma się inną praktykę w danym temacie. Oczywiście możesz się inspirować innymi osobami i motywować ich wynikami i tyle! 

Nie ma co kombinować i starać się „być, jak inni”. Bądź sobą i w końcu zacznij się rozwijać według swoich zasad! Masz pomysł na to, co możesz zmienić w najbliższym czasie? Wiesz, co możesz ogarnąć w swoim życiu, aby być jeszcze lepszym specjalistą? Na pewno masz jakąś wizję siebie i wiesz, do czego dążysz. Więc pracuj nad sobą każdego dnia i rozwijaj swoje kompetencje. Może i będzie Ci ciężko, ale nic nie przychodzi łatwo w życiu, co jest wartościowe. Zastanów się tylko nad tym, co możesz zrobić, aby lepiej działać i szybciej osiągnąć swoje cele? Ile potrzeba czasu na rozwój? To zależy od wielu rzeczy! Bo każdy ma inny zasób wiedzy i ma inne nastawienie! 

Więc musisz ogarnąć swoje cele i mieć SWOJE cele, a nie kogoś innego. Pracuj nad tym, aby ustalić swoje cele i realizować się w tym, gdzie czujesz jakąś motywację do działania. Jeden woli motoryzację, a  drugi granie w gry i każdy może się w tym wykazać! Więc zabierz się do pracy, ale nie ma co się poddawać przy pierwszych problemach. Zaczniesz na pewno się porównywać do innych i wtedy trzeba się nauczyć pracować nad sobą… by nie kontrastować swojego życia z życiem innych ludzi. Tego trzeba się nauczyć i zacząć działać, a nie mówić, że nie wystartujesz, bo nie masz czego jak ten „ktoś”… Masz to, co masz i zacznij w swoim tempie i ze swoją obecną wiedzą. A nie że się porównujesz do ludzi, co działają już kilka lat i mają efekty. Ty też będziesz mieć efekty, jeśli będziesz działać! Więc działaj w swoim tempie i rób wszystko, aby pracować nad sobą każdego dnia! Masz pomysł na siebie i plan? Wiesz, co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty pracujesz nad tym, aby się nie porównywać?

Scroll to top