Jak zwiększyć liczbę komentarzy na blogu? Porady dla blogera

Jak zwiększyć liczbę komentarzy na blogu? Chciałbyś mieć więcej komentarzy na swoim blogu? Jeżeli tak to zastosuj się do poniższych rad!

Jak Ty sobie radzisz z komentarzami na blogu? Masz ich dużo, czy mało? Jak sobie radzisz z dyskusją na swoim blogu? Jak zachęcasz ludzi do komentowania na blogu? Według mnie trudno jest budować społeczność wokół jakiegoś tematu… ale trzeba nad tym pracować, mimo tego! Jak Ty zbudujesz zaangażowania klienta? Na pewno warto mieć komentarze na blogu, ale czy zawsze? Na pewno warto ogarniać to, co mają do powiedzenia Twoi czytelnicy.

Masz pomysły na to, jak zwiększyć liczbę komentarzy na blogu?

Bądź pomocny. Pomagaj ludziom na swoim blogu czy stronie. Na pewno odwdzięczą się jakimś komentarzem z podziękowaniem. Wartościowe treści i pomoc to najważniejsza rzecz w blogowaniu. Rób to jak najczęściej i dawaj z siebie wszystko! Pomaganie to podstawowa rzecz, aby mieć więcej komentarzy na blogu. Bądź pomocny i tyle. Nie możesz dodawać byle czego. Ma być to zawsze wartość dla Twoich czytelników. Może wtedy odwdzięczą się, dając jakiś komentarz na blogu? Staraj się dawać dużo wartości swoim czytelnikom. To nie jest dużo pracy, jeśli masz dużą wiedzę, a możesz zyskać przy tym społeczność.

Odpowiadaj na komentarze. Zobacz, jakie to proste! A jak mało blogerów to robi! Po prostu zacznij działać w swoich komentarzach i zobacz, o czym ludzie chętnie dyskutują. To pomoże Ci w kolejnych wpisach! Zastanów się, co możesz dostarczyć ludziom, aby chętnie komentowali i wchodzili w dyskusję? Jak Ty odpowiadasz na pytania? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele? Co masz do zaproponowania niszy? Jak możesz zacząć być aktywnym w komentarzach?

Pisz opinie i recenzje. Niech sami ludzie w komentarzach opisują własne doświadczenia czy opinie na temat danego produktu lub usługi. Jest to bardzo popularne, aby pokazać ludziom swoją recenzję. Nie zawsze jest to proste do napisania, bo nie każdy lubi czytać opinię innych. Ale to dobry sposób na pobudzenie dyskusji z innymi, bo każdy ma inną i indywidualną opinię. Już wiesz, jak zwiększyć liczbę komentarzy? Piszesz recenzję? Ja jakoś tego nie umiem robić…

Dobre treści. Bez tego nie ma co dodawać komentarzy na blogu. Na pewno musisz pisać interesująco i dawać dużo wartości na blogu. Bez ciekawych treści na pewno nie będzie dużo komentarzy. Jakie Ty masz pomysły na wpisy? Nie możesz pisać o nudnych rzeczach! Pisz o tym, co interesuje Twoich czytelników i Twoja niszę. Inspiruj ludzi do działania i stwórz nawyk zachęcania do komentowania wpisu! Czasem o tym zapominamy, a przypomnienie może dużo dać!

Czasem warto pisać mniej. Może piszesz zbyt często i czytelnicy po prostu nie nadążają z czytaniem nowych wpisów. Bierz to pod uwagę, że możesz pisać za dużo i czytelnicy mają co robić i nie pomyślą, aby skomentować. Ja mam tak, że komentuję coś parę godzin czy dni po przeczytaniu wpisu. Jak jest u Ciebie? Czy można pisać za dużo? Jakie masz zdanie na ten temat? Napisz w komentarzu!

Zadawaj pytania i rozpocznij dyskusję. Niech czytelnik też ma możliwość wylania swoich myśli na dany temat. To też ciekawy sposób na to jak zwiększyć liczbę komentarzy. Zapytanie jest najłatwiejsze i często działa bardzo dobrze. Zadajesz więc pytanie i czekasz, jak dyskusja się rozwinie. To najprostsze, aby zadać pytania i ruszać z dyskusją! Zapytaj o coś ciekawego swoich czytelników. Może wpadniesz poprzez ich odpowiedź na jakiś wartościowy wpis? Nie kończ wpisu bez wezwania do akcji (ja o tym zapominam często…)

Proś o opinię o swoich wpisach. Daj możliwość dodania opinii o tym co piszesz. Może wpis jest za długi lub za krótki? Może coś czytelnikom się nie podoba. Warto czasem o to zapytać. Może coś źle robisz i dlatego nie ma komentarzy? Warto czasem zapytać się o to, czy wpis jest dobry. Masz pomysł na takie zakończenie wpisu?

Poproś o dokończenie pracy za Ciebie. Nie wiesz, o co chodzi? Już tłumaczę. Zrób jakąś listę, gdzie poprosisz, aby czytelnicy dodali swoje własne punkty pod Twoimi. To na pewno ożywi dyskusję. Warto pamiętać o tym.

Poproś o komentarz. Chyba nie ma nic prostszego. Nie wiem, czemu dopiero w tym punkcie o tym pomyślałem. Może dawaj coś dla swoich aktywnych komentujących? Może jakieś nagrody? Znowu dobry pomysł, przy pisaniu tego artykułu. Proste, a może być skuteczne!

Zapraszaj ludzi do zapisywania się na newsletter lub kanał RSS. To pozwoli Ci mieć stałych czytelników, którzy po pewnym czasie będą częściej komentować. Budujesz taką bazę potencjalnych czytelników?

Pisz inspirujące historie, gdzie czytelnik będzie mógł wyrazić własną opinię na dany temat. To też ciekawa forma zwiększenia komentarzy.

Jeżeli po skorzystaniu z każdej strategii dalej nie widać komentarzy to nie poddawaj się! Pisz dalej aż znajdą się Twoi wierni czytelnicy, którzy zaczną komentować stałe. Pamiętaj o regularnych wpisach.

Masz coś do dodania?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Zapraszam do dyskusji. 🙂

Scroll to top