Skąd brać pomysły na wpisy? Co warto o tym wiedzieć?

Skąd brać pomysły na wpisy? Skąd czerpać wiedzę? Co jest ważne?

Chyba każdy, kto prowadzi bloga często zastanawia się, co napisać nowego. Każdy bloger zastanawia się co ciekawego i interesującego napisać. Sam niekiedy mam blokadę i nic nie piszę, a kolejnego dnia mam dużo pomysłów. Wszystko zależy od Twojej wiedzy i zaangażowania w stosunku do bloga. Jak możesz rozwijać swojego bloga? Skąd czy czerpiesz pomysły na nowe artykuły? Na pewno często zadajesz sobie to pytanie, co zrobić, aby mieć dużo treści na blogu? Co masz dla swoich odbiorców i co ciekawego możesz im dostarczyć?

Jak mieć nowe pomysły na wpisy?

Brainstroming. Siadasz po prostu nad kartką i piszesz, co tylko przychodzi Ci na myśl. Piszesz tyle tematów, ile w danej chwili masz pomysłów. Ta metoda jednak u mnie nie działa zawsze dobrze, może u Ciebie będzie lepiej. Nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz. Ja mało robię takich typowych sesji burzy mózgów. Jak to działa u Ciebie? U mnie średnio. Może coś źle robię? Ale może u Ciebie to zadziała? Może Ty osiągniesz swoje cele blogowe poprzez działanie z burzą mózgów? Warto sprawdzić, czy ta metoda działa u Ciebie!

Fora interentowe/grupy. To proste, jeżeli jesteś na bieżąco na forach czy grupach o podobnych do tematu Twojego bloga. Czasem ktoś zapyta się o coś, co przyniesie Ci pomysł na nowy wpis na blogu. Możesz odpowiedzieć na pytanie w formie wpisu na bloga i zyskasz przy tym trochę ruchu. 🙂

Coś, co działa u mnie bardzo dobrze to napisanie najpierw tytułu wpisu. U mnie działa to na tyle dobrze, że sam tytuł pozwala mi na napisanie dużej części wpisu. Nie wiem, jak będzie u Ciebie, ale warto sprawdzić, czy działa to w Twoim przypadku. Piszesz po prostu sam tytuł i czekasz na pomysły, które wpadną Ci do głowy. U mnie działa to bardzo dobrze i wychodzi mi to dość skutecznie. Wystarczy napisać dobre tytuły wpisów i lecieć z resztą tekstów. U mnie to działa bardzo dobrze. Zobacz, jak jest u Ciebie!

Czytaj inne blogi powiązane z niszą. Może autor innego bloga przyniesie Ci pomysł na wpis? Może autor napisał zbyt mało, może chcesz coś dodać od siebie? Czytaj z uwagą inne blogi i nie zapominaj zapisywać natychmiast pomysłów na kartce lub w notatniku. Zobacz, jakie są trendy na innych blogach? Jakie działania konkurenci obserwujesz i co możesz dzięki temu wdrożyć u siebie?

Dobrym pomysłem na nowy wpis jest Twoje własne doświadczenie. Pisz o tym co Ci spotykało. Jak rozwiązujesz pewne problemy, z którymi może spotkać się początkująca osoba. Czasem coś, co spotka Cię w życiu, może Ci przynieść dobry pomysł. Ja często z tego korzystam i życie daje mi wiele wskazówek, co robić, aby blogować mądrze. Jakie Ty masz źródła swoich pomysłów?

Sprawdzaj swoją skrzynkę pocztową. Zapisuj się na różne newslettery powiązane z Twoją niszą. Takie maile często są źródłem różnych pomysłów. Nie marnuj potencjału wiadomości email. Masz na pewno wiele subskrypcji na mailu, więc może wpadniesz na jakiś pomysł, co do działania na swoim blogu.

Zapytaj swoich odbiorców, czego potrzebują! To świetny sposób na działanie na blogu. Pytasz się swoich czytelników, czego by oczekiwali od danego tematu bloga. Zapytaj się na końcu wpisu czy w mailu, czego potrzebują Twoi czytelnicy. Zobacz, jakie dają odpowiedzi i odpowiadaj na nie. Może zapytaj w komentarzu na mediach społecznościowych? Może spróbuj coś się dowiedzieć poprzez ankietę. Masz wiele możliwości! Czego inni by chcieli się od Ciebie nauczyć i jak to wykorzystasz na swoim blogu?

Co Ty chcesz osiągnąć, dzięki blogowaniu? Skąd Ty czerpiesz pomysły na wpisy? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele blogowe? Co jest dla Ciebie ważne w blogowaniu? Co chcesz dostarczyć swoim czytelnikom? Masz pomysł na fajną serię wpisów? Wiesz, co jest dla Ciebie kluczowe w blogowaniu i co da Ci efekty w postaci wyświetleń?

A ty jakie masz źródła inspiracji? Skąd bierzesz pomysły na wpisy?

Napisz w komentarzu. 🙂

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Skąd masz pomysły na wpisy?

Scroll to top