Skąd brać pomysły na wpisy? Co warto o tym wiedzieć?

Skąd brać pomysły na wpisy? Skąd czerpać wiedzę? Co jest ważne?

Chyba każdy, kto prowadzi bloga często zastanawia się co napisać nowego. Każdy bloger zastanawia się co ciekawego i interesującego napisać. Sam niekiedy mam blokadę i nic nie piszę, a kolejnego dnia mam dużo pomysłów. Wszystko zależy od Twojej wiedzy i zaangażowania w stosunku do bloga. Jak możesz rozwijać swojego bloga?

Jak mieć nowe pomysły na wpisy?

Brainstroming. Siadasz po prostu nad kartką i piszesz co tylko przychodzi Ci na myśl. Piszesz tyle tematów ile w danej chwili masz pomysłów. Ta metoda jednak u mnie nie działa zawsze dobrze, może u Ciebie będzie lepiej. Nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz. Ja mało robię takich typowych sesji burzy mózgów. Jak to działa u Ciebie? U mnie średnio. Może coś źle robię? Ale może u Ciebie to zadziała? Może Ty osiągniesz swoje cele blogowe poprzez działanie z burzą mózgów? Warto sprawdzić, czy ta metoda działa u Ciebie!

Fora interentowe. To proste, jeżeli jesteś na bieżąco na forach podobnych do tematu Twojego bloga. Czasem ktoś zapyta się o coś, co przyniesie Ci pomysł na nowy wpis na blogu. Możesz odpowiedzieć na pytanie w formie wpisu na bloga i zyskasz przy tym trochę ruchu. 🙂

Coś co działa u mnie bardzo dobrze to napisanie najpierw tytułu wpisu. U mnie działa to na tyle dobrze, że sam tytuł pozwala mi na napisanie dużej części wpisu. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale warto sprawdzić czy działa to w Twoim przypadku. Piszesz po prostu sam tytuł i czekasz na pomysły, które wpadną Ci do głowy. U mnie działa to bardzo dobrze i wychodzi mi to dość skutecznie. Wystarczy napisać dobre tytuły wpisów i lecieć z resztą tekstów. U mnie to działa bardzo dobrze. Zobacz, jak jest u Ciebie!

Czytaj inne blogi powiązane z niszą. Może autor innego bloga przyniesie Ci pomysł na wpis? Może autor napisał zbyt mało, może chcesz coś dodać od siebie? Czytaj z uwagą inne blogi i nie zapominaj zapisywać natychmiast pomysłów na kartce lub w notatniku.

Dobrym pomysłem na nowy wpis jest Twoje własne doświadczenie. Pisz o tym co Ci spotykało. Jak rozwiązujesz pewne problemy, z którymi może spotkać się początkująca osoba. Czasem coś co spotka Cię w życiu może Ci przynieść dobry pomysł. Ja często z tego korzystam i życie daje mi wiele wskazówek, co robić, aby blogować mądrze. Jakie Ty masz źródła swoich pomysłów?

Sprawdzaj swoją skrzynkę pocztową. Zapisuj się na różne newslettery powiązane z Twoja niszą. Takie maile często są źródłem różnych pomysłów. Nie marnuj potencjału wiadomości email. Masz na pewno wiele subskrypcji na mailu, więc może wpadniesz na jakiś pomysł, co do działania na swoim blogu.

Co Ty chcesz osiągnąć, dzięki blogowaniu? Skąd Ty czerpiesz pomysły na wpisy? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele blogowe? Co jest dla Ciebie ważne w blogowaniu? Co chcesz dostarczyć swoim czytelnikom? Masz pomysł na fajną serię wpisów? Wiesz, co jest dla Ciebie kluczowe w blogowaniu i co da Ci efekty w postaci wyświetleń?

A ty jakie masz źródła inspiracji? Skąd bierzesz pomysły na wpisy?

Napisz w komentarzu. 🙂

1 Comment

  1. Marketer Internetowy25 sierpnia 2017

    Skąd masz pomysły na wpisy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top