Skąd brać pomysły na wpisy? Co warto o tym wiedzieć?

Skąd brać pomysły na wpisy? Skąd czerpać wiedzę?

Chyba każdy, kto prowadzi bloga często zastanawia się co napisać nowego. Każdy bloger zastanawia się co ciekawego i interesującego napisać. Sam niekiedy mam blokadę i nic nie piszę, a kolejnego dnia mam dużo pomysłów. Wszystko zależy od Twojej wiedzy i zaangażowania w stosunku do bloga. Jak możesz rozwijać swojego bloga?

Brainstroming. Siadasz po prostu nad kartką i piszesz co tylko przychodzi Ci na myśl. Piszesz tyle tematów ile w danej chwili masz pomysłów. Ta metoda jednak u mnie nie działa zawsze dobrze, może u Ciebie będzie lepiej. Nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz. Ja mało robię takich typowych sesji burzy mózgów. Jak to działa u Ciebie? U mnie średnio. Może coś źle robię?

Fora interentowe. To proste, jeżeli jesteś na bieżąco na forach podobnych do tematu Twojego bloga. Czasem ktoś zapyta się o coś, co przyniesie Ci pomysł na nowy wpis na blogu. Możesz odpowiedzieć na pytanie w formie wpisu na bloga i zyskasz przy tym trochę ruchu. 🙂

Coś co działa u mnie bardzo dobrze to napisanie najpierw tytułu wpisu. U mnie działa to na tyle dobrze, że sam tytuł pozwala mi na napisanie dużej części wpisu. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale warto sprawdzić czy działa to w Twoim przypadku. Piszesz po prostu sam tytuł i czekasz na pomysły, które wpadną Ci do głowy. U mnie działa to bardzo dobrze i wychodzi mi to dość skutecznie. Wystarczy napisać dobre tytuły wpisów i lecieć z resztą tekstów. U mnie to działa bardzo dobrze. Zobacz, jak jest u Ciebie!

Czytaj inne blogi powiązane z niszą. Może autor innego bloga przyniesie Ci pomysł na wpis? Może autor napisał zbyt mało, może chcesz coś dodać od siebie? Czytaj z uwagą inne blogi i nie zapominaj zapisywać natychmiast pomysłów na kartce lub w notatniku.

Dobrym pomysłem na nowy wpis jest Twoje własne doświadczenie. Pisz o tym co Ci spotykało. Jak rozwiązujesz pewne problemy, z którymi może spotkać się początkująca osoba. Czasem coś co spotka Cię w życiu może Ci przynieść dobry pomysł.

Sprawdzaj swoją skrzynkę pocztową. Zapisuj się na różne newslettery powiązane z Twoja niszą. Takie maile często są źródłem różnych pomysłów. Nie marnuj potencjału wiadomości email.

 

A ty jakie masz źródła inspiracji? Skąd bierzesz pomysły na wpisy?

Napisz w komentarzu. 🙂

 

Posted in Blogowanie.