Ustalaj krótkie terminy, aby znaleźć w sobie motywację!

Ustalaj krótkie terminy, bo prawdą jest, że człowiek mając krótki przedział czasu zrobi szybciej to co ma do zaplanowania. Mając większy limit czasowy będziesz robić to tak dłużej jak to sobie zaplanowałeś. Oto kilka korzyści jakie daje nam ustalanie krótszych terminów swoich celów.

#1. Gdy praca się kończy, to się kończy.

Pracuj tylko w godzinach pracy. Gdy masz wolne to się zrelaksuj. Praca tylko w czasie pracy. Ważne jest, aby też odpowiednio umieć odpoczywać. Nauczysz się wtedy ustalać takie terminy, które nie będą kolidować między pracą a odpoczynkiem. Rozdział między pracą a odpoczynkiem nauczy Cię odpowiednio zarządzać czasem i ustalać terminy swojej pracy.

Warto rozdzielić obie aktywności, aby Twoja produktywność była coraz większa. Wtedy zaczniesz działać dobrze i wydajnie. Zastanów się jak odpoczywasz i jak pracujesz.

#2. Ustalaj priorytety.

Każdy ma określony czas na pracę. Na dodatek ogranicza nas czas 24 godziny. Chcesz więc zrobić wszystko jak najlepiej w ciągu tego ograniczonego czasu. Jeżeli ktoś może zrobić coś za Ciebie to korzystaj z takiej możliwości. Jeżeli nie masz takiego współpracownika to musisz zacząć sam robić tylko to co najważniejsze a dopiero potem mniej ważne sprawy. Takie ustalanie priorytetów też nauczy Cię szybszego działania i wykonywania celów.

Priorytety i krótkie terminy, które sobie dajesz są bardzo ważne, aby pobudzać wydajność. Skup się na priorytetach i rób najpierw, to co najważniejsze.

#3. Zrobisz to szybciej.

Mając krótki przedział czasu zrobisz to co do Ciebie należy szybciej. Będziesz częściej zaglądał  w zegarek i nie pozwolisz na zmarnowanie ani jednej minuty. Będziesz pracował wydajniej. Będziesz mieć (pracując szybko i wydajnie) więcej czasu na przykład dla swojej rodziny czy więcej czasu na urlop. Czyż to nie jest warte optymalnego działania? Naprawdę warto!

Spróbuj tych metod u siebie i sprawdź jak działają w Twoim wypadku. Może są inne korzyści działania szybkiego i wydajnego?

 

Napisz w komentarzu!

Scroll to top