Ustalaj krótkie terminy, aby znaleźć w sobie motywację!

Ustalaj krótkie terminy, bo prawdą jest, że człowiek mający krótki termin zrobienia czegoś, jest bardziej produktywny!

Mając większy limit czasowy będziesz robić to tak dłużej jak to sobie zaplanowałeś. Oto kilka korzyści jakie daje nam ustalanie krótszych terminów swoich celów. Co warto wiedzieć o działaniu? Co możesz poprawić w swoim działaniu?

Co dają Ci krótkie terminy?

Lepiej działasz, gdy czujesz, że koniec terminu to za kilka tygodni czy dni. Ale nie chodzi o to, aby każdą pracę robić na ostatnią chwilę. Optymalnie dawaj sobie czas na różne działania i nie poddawaj się!

#1. Gdy praca się kończy, to się kończy.

Pracuj tylko w godzinach pracy. Gdy masz wolne to się zrelaksuj. Praca tylko w czasie pracy. Ważne jest, aby też odpowiednio umieć odpoczywać. Nauczysz się wtedy ustalać takie terminy, które nie będą kolidować między pracą a odpoczynkiem. Rozdział między pracą a odpoczynkiem nauczy Cię odpowiednio zarządzać czasem i ustalać terminy swojej pracy.

Warto rozdzielić obie aktywności, aby Twoja produktywność była coraz większa. Wtedy zaczniesz działać dobrze i wydajnie. Zastanów się jak odpoczywasz i jak pracujesz. Masz pomysł, jak możesz lepiej pracować i lepiej odpoczywać? Jak możesz dobrze rozdzielić te rzeczy? Co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki pracy nad tym, jak odpoczywasz i pracujesz.

#2. Ustalaj priorytety.

Każdy ma określony czas na pracę. Na dodatek ogranicza nas czas 24 godziny. Chcesz więc zrobić wszystko jak najlepiej w ciągu tego ograniczonego czasu. Jeżeli ktoś może zrobić coś za Ciebie to korzystaj z takiej możliwości. Jeżeli nie masz takiego współpracownika to musisz zacząć sam robić tylko to co najważniejsze a dopiero potem mniej ważne sprawy. Takie ustalanie priorytetów też nauczy Cię szybszego działania i wykonywania celów.

Priorytety i krótkie terminy, które sobie dajesz są bardzo ważne, aby pobudzać wydajność. Skup się na priorytetach i rób najpierw, to co najważniejsze. Wiele z nas robi to, co mało ważne i potem nie ma siły na rzeczy najważniejsze. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i co powinieneś zrobić, aby szybciej osiągnąć swoje cele?

#3. Zrobisz to szybciej.

Mając krótki przedział czasu zrobisz to co do Ciebie należy szybciej. Będziesz częściej zaglądał  w zegarek i nie pozwolisz na zmarnowanie ani jednej minuty. Będziesz pracował wydajniej. Będziesz mieć (pracując szybko i wydajnie) więcej czasu na przykład dla swojej rodziny czy więcej czasu na urlop. Czyż to nie jest warte optymalnego działania? Naprawdę warto! Ale trzeba nauczyć się siebie… wiedzieć, co jest ważne dla Ciebie w życiu i jakie masz priorytety!

Spróbuj tych metod u siebie i sprawdź jak działają w Twoim wypadku. Może są inne korzyści działania szybkiego i wydajnego?

Napisz w komentarzu!

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak20 grudnia 2014

    Jak Ty korzystasz z terminów w swojej pracy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top