Jak zarobić na blogu? Co jest ważne w blogowaniu?

Jak zarobić na blogu? Co Zrobić, aby Twój blog przynosił Ci dochody? 

Jak można zarobić na blogu? Sposoby zarabiania na blogu. 

Jakie Ty sposoby zarabiania znasz? Co masz do zrobienia w swojej niszy? Czy są w niej jakieś programy partnerskie?

Afiliacja. 

To bardzo popularny sposób na zarabianie na blogu. Nie jest to łatwe, bo wymaga dużo pracy, aby mieć odpowiedni ruch. Warto rozwijać siebie w tym kierunku, ale nie jest to łatwe. Czeka Cię sporo pracy, aby blog zarabiał na afiliacji. Wiele osób woli spamować, niż faktycznie dawać wartość, ale jak Ty zarabiasz, to już zależy od Ciebie. Zarabianie na afiliacji wymaga dużo kreatywności i wytrwałości. Bo budowa odpowiedniego ruchu wymaga dużo pracy. Trzeba włożyć serce w swojego bloga. Dawać z siebie wszystko i nie poddawać, gdy coś nie wychodzi. Zastanów się, jakiego chcesz mieć bloga i do tego dąż. Afiliacja to dobry sposób, bo nie wymaga inwestycji, bo banery czy linki partnerskie masz od danej sieci afiliacyjnej. Często też masz dużo poradników od sieci, które często pomagają na początku działań. Wiele zależy tu od Twojej pracy i od tego, jak promujesz dany temat. Masz wiele tematów, które możesz promować, ale nie możesz się poddawać na początku, gdy nie będzie ruchu i żadnych zarobków. Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne na blogu i dopasuj odpowiednie programy partnerskie. Nie ma sensu spamować i robić blogi bez włożonego serca. Bo widać, który bloger ma pasję, a który liczy tylko na pieniądze. Wszystko przyjdzie z czasem, pamiętaj! 

Własne infoprodukty.

To już jest trudniejsze, bo wymaga od Ciebie doświadczenia! Bez odpowiedniej wiedzy nie stworzysz dobrego produktu. A ludzie są wymagający! Masz wiele możliwości: ebook, audiobook, kursy, szkolenia, wideo czy prezentacje. Możesz to sprzedawać jako infoprodukty. Ciężko jest stworzyć taki produkt, który będzie ciekawy dla Twoich klientów. Blog pomaga budować zaufanie, dzięki czemu trochę łatwiej jest sprzedać dany produkt. Ale samo tworzenie jest bardzo trudne. Ciężko jest się za to zabrać, bo to wiele pracy i czasem się nie chce lub dopada nas odkładanie na potem czy perfekcjonizm. Nie ma nic za darmo i trzeba na to poświęcić czas. Sam produkt się nie stworzy. Trzeba wielu działań, aby każdy produkt był unikalny i wartościowy dla Twojej grupy docelowej. Więc zabierz się do tworzenia infoproduktów mądrze, bo to ciężki kawałek chleba! Jednak nie ma co się poddawać, gdy jest na początku ciężko działać. Gdy nie ma się pomysłów czy weny do tworzenia produktu. Trzeba też dojrzeć w branży, aby stworzyć coś wartościowego. Twoja grupa odbiorców nie chce byle czego, więc nie tak łatwo dowiedzieć się, jak zarobić na blogu. Nie ma co się poddawać i trzeba działać z tym, co się ma. Masz wiele do zrobienia, więc dobrze poznaj niszę i zacznij tworzyć odpowiednią ofertę. 

Własne usługi.

To też wymaga dużo wiedzy, aby poznać problemy ludzi i pomagać im w działaniu. Tu ważny jest kontakt z czytelnikami! Ważne jest to, aby chcieli Twojej pomocy. Więc musisz zbudować solidną markę i mieć coś do pokazania więcej niż na blogu. Trzeba coś zachować dla Twoich najlepszych klientów. Mieć asa w rękawie, gdy będą pierwsze wyzwania klienta. Nie jest lekko pracować z ludźmi i nie każdy to lubi. Więc możesz wybrać najpierw jakieś drobne ebooki czy mini kursy, aby nabrać pewności siebie. Na pewno nie będzie to łatwe, ale z czasem będziesz umiał określić w czasie rozmowy czego potrzebuje klient i jak możesz mu pomóc. Dla mnie to na razie jest mega wyzwanie, ale może kiedyś… Trzeba myśleć o nowych sposobach na zarobek. Bo warto je dywersyfikować. Kombinować z tym, co się ma i dawać z siebie wszystko. Może nie będzie to łatwe na początku, ale nie ma co się poddawać, gdy jest ciężko. Spróbuj swoich sił w usługach, ale jak to nie dla Ciebie to masz inne sposoby na zarobek. Co wybierasz na początek? 

Reklama.

Możesz dodać baner na swojego bloga i na tym zarabiać. Ty jednak potrzebne jest dużo ruchu, aby komuś się opłacało płacić za wynajmowanie powierzchni reklamowej. Trzeba umieć się dogadać z reklamodawcą. Więc czeka Cię sporo konsultacji,. aby obie strony były zadowolone. Jakie Ty wybierasz sposób na zarobek? Co dla Ciebie jest poważniejsze w zarabianiu na blogu? Masz inne pomysły na swoje zarobki? Czy reklama jest dla Ciebie? Masz odpowiedni ruch i społeczność? Reklama jest dopasowana do Twoich treści? Musisz dobierać odpowiednie reklamy, aby ludzie w nie klikali. Jest też Adsense, gdzie możesz zarabiać na swoich treściach. Wtedy reklamy dopasują się do Twoich wpisów i tak dalej. Wtedy unikasz kontaktu z reklamodawcą, bo Adsense sam dobiera Ci reklamy do strony. Więc masz wiele możliwości do reklamowania innych marek, produktów czy usług. Więc na co czekasz? Pomyśl, jak możesz zarabiać na reklamach? 

Współpraca z markami.

Mogą do Ciebie pisać jakieś marki i proponować współpracę. Możesz też sam szukać odpowiednich marek. Ale taka współpraca wymaga już zaangażowania i dawania z siebie wszystkiego, bo nie ma żartów, gdy jakaś marka chce z Tobą współpracować. Możesz napisać recenzję, jakiś artykuł o marce. Przetestować produkt i tak dalej. Jest wiele sposobów na to, aby wypromować jakąś markę. Ale to wymaga już statystyk! Wiele pracy, aby ktoś chciał Ci zaufać i podpisać umowę i współpracę. Pamiętaj, aby nie brać wszystkiego co popadnie. Bo czytelnicy Twojego bloga nie są głupi i przestaną czytać, jeśli będzie za dużo  reklam i złych współprac, które nie są do nich dopasowane. Wszystko wymaga pracy i myślenia, więc za szybko nie podejmuj decyzji. Przemyśl każdą współpracę dobrze! 

Sklep internetowy.

Możesz mieć swoje produktu powiązane z Twoim blogiem. Możesz sprzedawać swoje produkty w swoim sklepie. To już wymaga pracy i ogarnięcia wysyłek i zamówień. Wszystko to możesz zlecić, ale do tego potrzebne są fundusze. Ale jak zarobisz na tym, co wyżej napisałem, to na pewno masz jakieś oszczędności. Więc możesz ruszyć ze swoim sklepem. Na początku dużo trzeba ogarnąć, aby mieć wyniki, jednak nie poddawaj się ze swoich działaniach. Na wszystko przyjdzie czas. Na ecommerce też! Ale to już bardziej zaawansowany system zarabiania. Możesz naprawdę wiele, ale nie ma co się poddawać. Trzeba każdego dnia się rozwijać, aby mieć zyski ze swojego sklepu. Zastanów się, jak Ty możesz wdrożyć sklep w swoim przypadku. 

Co jest potrzebne, aby zarobić na blogu? Jak zostać blogerem?

Domena.

Czyli nazwa Twojego bloga, którą wpisujesz w wyszukiwarce czy pasku przeglądarki. To nie jest duży koszt, więc te 50 złotych na rok nie ma co skąpić. Wymyśl coś ciekawego. Coś, co łatwo jest zapamiętać. Na pewno nie kombinuj z długą nazwą czy dziwną końcówka. Ma być łatwo napisać i powiedzieć nazwę swojej domeny. O tym na pewno napisze jakiś większy artykuł , bo to ważne w Internecie. Zapamiętaj tylko to, że ma być to łatwa nazwa i tyle. 

Hosting.

Tutaj masz ogromny wybór i trzeba trochę posiedzieć, aby ogarnąć, co jest Ci potrzebne. Większość hostingów ma różne dodatki. Jedne są drogie, a drugie tańsze. Trzeba sprawdzić, co Tobie w blogowaniu jest potrzebne i wybrać odpowiednie pakiet. Ja na tym blogu korzystam z CyberFolks i mogę polecić ten hosting. Ale są na pewno inne, o których nie wiem i może są lepsze. 

Wiele pracy i zaangażowania. 

Bez tego nie ma nic. Blogowanie jest ważne dla Ciebie? Zaangażuj się w działanie! Czeka Cię sporo pracy i ogarnięcia WordPressa, aby wiedzieć, co i jak działa. Musisz pracować nad blogiem, aby mieć wyniki! Nie ma nic za darmo! Ile Ty poświęcasz pracy na działanie? Na pewno sporo, jeśli chcesz zarobić na blogu. Każdą wolną chwilę warto poświęcić na bloga. Jak już zacząłeś blogować, to trzeba to robić, a nie liczyć na farta! Masz pomysł na swojego bloga? Wiesz, co jest ważne? Co chcesz osiągnąć i jaką pracę wdrożyć? Masz wiele możliwości na to, jak zarobić na blogu, więc wykorzystaj to! Masz tyle form zarobku i rozwijania się poprzez blogowanie. Tyyyle możliwości! 

Odpowiednia optymalizacja. 

Warto nad tym też posiedzieć i poznać sposoby na SEO. Wiedzieć, co jest ważne dla Twoich czytelników, ale i dla wyszukiwarki. Nie jest łatwo zoptymalizować bloga, więc musisz na to poświęcić czas. Masz pomysł na swojego bloga? Wiesz, co jest dobre dla Twojego bloga? Optymalizacja pod czytelnika jak i wyszukiwarkę! Trzeba połączyć te dwie rzeczy i będziesz pomału wspinał się na szczyt swoich celów. Możesz to komuś zlecić, ale nie są to tanie usługi. Możesz poznać chociaż podstawy i robić to metodami prób i błędów. Wszystkiego musisz się nauczyć! 

Dobra nisza.

Musisz wybrać coś, co Cię interesuje, aby nie mieć problemów z motywacja do pisania artykułów. Bo ciężko jest pisać o tym, co nas nie interesuje! Ja wiem po sobie, jak trudno jest działać każdego dnia przy pasji… też jest ciężko pisać nowe artykuły. Gdybym miał jeszcze pisać o innych tematach, spoza moich zainteresowań, to by mi się nie chciało. Więc pisz o tym, co Cię pasjonuje i daje Ci energię do codziennych działań! Ja tak robię, a i tak jest ciężko. Naprawdę  nie ma lekko w niczym, a blogowanie wymaga dużo pasji i energii do codziennych działań.

Odpowiednie badanie tematu. 

To też ważne w blogowaniu, aby dobrze znać temat. Jeśli Cię coś nie interesuje, to ciężko się tego uczyć. Jak znasz temat, to możesz pisać i pisać o nie ma problemu z rozwojem bloga. Dlatego ważne jest, aby ciągle badać temat i korzystać z wiedzy innych ekspertów. Ważne jest, aby sprawdzać, co jest dla Twojej niszy ważne. Co możesz zmienić w swoim życiu, aby mieć efekty w blogowaniu? Jak musisz się zmienić, jako bloger, aby mieć wyniki? Co sprawi, że będziesz jeszcze lepszy w danym temacie? 

Kombinowanie i kreatywność.

To też ważne, aby pisać ciekawie i interesująco. Tego trzeba się nauczyć! A bez pisania się nie nauczysz! Więc trzeba testować i kombinować, co jest ważne dla Twoich czytelników. Czego szukają i jakie mają problemy? Wiesz, jak pomóc swoim czytelnikom? Do czego chcesz ich doprowadzić i co zmienić w ich życiu, dzięki Twoim poradom? Na pewno czeka Cię wiele pracy, ale co poradzisz? Taka jest praca blogera, aby każdego dnia dostarczyć coś wartościowego Twoim czytelnikom. Jak Ty działasz? Co jest dla Ciebie ważne? Jak zarobić na blogu w Twoim przypadku? Co chcesz zmienić w Twoim blogowaniu, aby być jeszcze lepszym?

Kto może zarobić? Jacy blogerzy zarabiają? 

Osoba wytrwała… ten kto jest zorganizowany! 

I to koniecznie wytrwała! Bo bez działania nie ma nic! Musisz być konsekwentny w swoich działaniach. Każdy dzień to praca nad blogiem i jego zawartością. Trzeba aktualizować WordPressa i pisać coś jak najczęściej możesz. Nie dostaniesz wyników bez pracy. Tylko działaniem coś zyskasz, nie myśleniem! Zastanów się nad tym, czy blogowanie jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, to działaj! Nie kombinuj i nie wymyślaj. Bo będzie naprawdę ciężko i czasem będziesz chciał to wszystko rzucić. Musisz być zorganizowany i dawać z siebie wszystko! Raz Ci się będzie chciało działać, a raz będzie mega łatwo i wszystko będzie szło gładko. Nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Trzeba wstać i iść dalej w kierunku celu. Droga do celu daje mega kopa motywacji i energii, więc wykorzystaj to! 

Ktoś z celem…. każdy kto dobrze planuje.

Bez celu nie ma działania. Tylko z celem coś osiągniesz. Warto go sobie zapisać i wracać i aktualizować to, czy idziesz w dobrym kierunku. Bo z czasem cel może się trochę zmienić. I to jest normalne! Jak Ty chcesz działać każdego dnia? Masz plan? Wiesz, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Dążysz do swoich marzeń każdego dnia? Masz pomysł na siebie i wiesz, jakie wartości chcesz dostarczyć swoim czytelnikom? Masz wiele do zrobienia w swojej niszy. Masz wiele do pokazania. Blogowanie to misja i trzeba to traktować naprawdę poważnie. 

Autor z umiejętnościami i doświadczeniem.

Warto dzielić się swoją wiedzą. Ja uwielbiam takie blogi! Każdy kto wkłada serce w blogowanie, jest dla mnie świetny! Jak jest iu Ciebie? Lubisz dostarczać ludziom wiedzę? Wiesz, co jest ważne dla Twoich czytelników? Lubią, gdy dostarczasz im skuteczną wiedzę? Na pewno, więc każdego dnia się rozwijaj i dawaj z siebie maksymalnie dużo, aby mieć co dostarczać… Nie będzie to łatwe zadanie, ale trzeba mieć w życiu intencję. 

Jak według Ciebie można zarobić na blogu? Co jest ważne? Co Ty byś chciał dodać do tego artykułu? Masz już swoją niszę? Wiesz, do czego warto dążyć? Masz w swoim życiu chęć do działania? W czym chcesz się rozwijać? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

O czym Ty masz bloga?

Scroll to top