Efektywny bloger, czyli co robić, aby świetnie blogować?

Kim jest efektywny bloger? Co powinien mieć na uwadze każdy początkujący bloger? Na co warto zwrócić uwagę?

Czy łatwo jest być dobrym blogerem? Na pewno nie, ale można się nauczyć blogować skutecznie. Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele blogowe? Czy masz ustalony plan działania? Wiesz, do czego dążysz? Masz pomysł na siebie, jako blogera?

Co robi efektywny bloger?

Czy łatwo jest zostać dobrym blogerem? Zastanów się nad tym, jak zostać dobrym blogerem!

Pisze wokół ciekawej niszy.

Czasem nie warto na pewne tematy pisać i się w nich rozwijać, bo są zbyt ogólnikowe lub zbyt specjalistyczne. Musisz znaleźć kompromis między dobrym a złym blogiem. Musisz więc pisać w ciekawej niszy i nie poddawać się przy pierwszych 100/200 dobrych wpisach. Każdego dnia pisz dużo i dawaj z siebie wszystko. Musisz pisać ciekawie i dawać 100% uwagi swoim czytelnikom.

Musisz pisać wokół ciekawych tematów, bo tak robi efektywny bloger. Sama pusta wiedza nie wystarczy, bo musisz do niej dodać pasję i serce. Dopiero takie teksty mają duszę i da się je czytać. Takie jest moje zdanie — możesz się z nim nie zgadzać, ale chyba wiesz, o co mi chodzi, gdy piszesz już bloga… Jeśli nie dodajesz duszy, to po co blogujesz? Po co dajesz temu czas? Musisz się dużo rozwijać, aby dawać naprawdę dobrą wiedzę… Poza tym dziel się swoim doświadczeniem i rób wszystko, aby osiągnąć swoje cele! Na pewno czeka Cię dużo ciężkiej pracy, ale poradzisz sobie!

Jest zawsze sobą i ma swój unikalny styl.

To też jest bardzo ważne w blogowaniu, aby mieć swój styl! Zawsze bądź sobą i nie dawaj się hejterom, że jesteś taki czy owaki! Bądź zawsze sobą i każdego dnia rozwijaj swoje umiejętności pisanie i te blogowe. Każdego dnia… rozumiesz? Na co jeszcze czekasz? Dzisiaj blog to 30 minut i masz go zainstalowanego (liczę kupno domeny i hostingu oraz instalacja WordPressa).

Masz bloga i na co czekasz? PISZ!

Bez pisania nie masz możliwości się rozwijać. Gdy idzie ciężko, to znak, że idziesz w dobrą stronę. Nie możesz odpuszczać! Każdego dnia pisz, chociaż 400 słów na artykuł i tyle wystarczy na początek. Potem będziesz pisać szybciej i więcej, ale to przyjdzie z czasem. Potem zaczniesz działać i rozwijać siebie i swoje artykuły. Z czasem będziesz pisać coraz więcej i artykuły będą dłuższe!

Słucha swoich czytelników.

Wiesz, czego potrzebują Twoi czytelnicy? Zadajesz im pytania i budujesz społeczność? To bardzo ważne, aby czytelnicy byli dla Ciebie źródłem pomysłów na nowe wpisy. Czego potrzebują Twoi czytelnicy? Co jest dla nich ważne? Co chcesz osiągnąć dzięki swojej pracy? Co jest kluczowe dla ludzi, którzy czytają Twojego bloga? Efektywny bloger rozumie niszę i działa tak, aby pomagać swoim czytelnikom!

Opowiada na pytania w komentarzach i mailach.

Warto być pomocnym, gdy ma się bloga. Po prostu pomagać innym ludziom, bo każdy kiedyś zaczyna i potrzebuje w pewnych rzeczach pomocy. Musisz pomagać ludziom, bo na pewno kiedyś Ci się to zwróci. Mój blog nie jest na tyle popularny, żeby ktoś do mnie pisał, ale zachęcam do kontaktu. Pomogę! Zastanów się, jak Ty możesz pomagać? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Jakie cele osiągną Twoi czytelnicy?

Jest dobry w blogowaniu i ma pasję.

Nie każdy ogarnie blogowanie. Nie każdemu pasuje, dzielenie się wiedzą, ale spróbuj, jak jest u Ciebie… Zobacz czy pasuje Ci taki typ, dzielenia się wiedzą. Czy pasuje Ci działanie z blogiem? Zobacz czy zostaniesz pasjonatem Twojego ulubionego tematu i blogowania. Gdy to i to sprawia Ci przyjemność, to będziesz na 100% miał świetnego bloga według mnie.

Ma dobry marketing.

Warto promować swojego bloga! Dlatego musisz zainwestować w jego marketing. Na początek wystarczy zwykły plan. Potem dodasz do tego strategię i poznasz, czym jest dobre blogowanie. Pomalutku, ale zawsze do przodu. Tak działa efektywny bloger!

Bawi się tematem.

Ja uwielbiam marketing i sprzedaż. Lubię tematy biznesowe. Kocham to po prostu i codziennie coś robię, aby dążyć do swoich celów. Jak jest u Ciebie? Ja bawię się tymi tematami i nie poddam się tak szybko. Z czasem będę coraz lepszy i będzie tego jeszcze więcej! Na pewno więcej!

Kim jest według Ciebie efektywny bloger?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czy łatwo jest być dobrym blogerem?

Scroll to top