Od czego zacząć blogowanie? Czy czeka Cię sporo pracy? TAK!

Od czego zacząć blogowanie i mieć efekty? Czy blogowanie jest takie łatwe?

Niestety nie i mało komu się udaje się ogarnąć dobrego bloga, bo na to potrzebne jest wiele czasu i zaangażowania. Anie każdy ma tyle czasu i wiedzy, aby to zrobić dobrze. Do której grupy Ty chcesz należeć? 

Od czego zacząć blogowanie? 

O czym warto pamiętać na początku? Co masz do zaoferowania swojej grupie docelowej? 

Wybór oprogramowania, hostingu i domeny. 

To podstawa działania w sferze blogowania. Na pewno to wymaga już inwestycji, ale to 200 złotych na pierwszy rok nie powinno Cię demotywować. To nie jest dużo, a możesz naprawdę wiele zyskać! Więc na co czekasz? Wymyśl ciekawą nazwę dla swojego bloga i do dzieła! Ale przemyśl dobrze nazwę, aby potem jej nie zmieniać, jak blog się wybije w danym temacie. Więc przemyśl to dobrze! Zastanów się też nad przyszłościowym hostingiem i wybrać coś pomiędzy wydajnością, parametrami i ceną. Jest tego tyle, że dzisiaj naprawdę ciężko jest wybrać coś na początek. Ale popytaj znajomych czy innych blogerów z czego korzystają. I wybierz to, co ma dobre opinie. Ale z tymi opiniami jest różnie… Po prostu zobacz, co jest Ci  potrzebne i wybierz coś dla siebie. Co do oprogramowania to wybierz WordPressa. Popularny, chociaż ma różne opinie, ale to dobry wybór i większość blogerów go używa. Wybierz go i Ty! 

Czy jest zapotrzebowanie na Twój temat? 

To też trzeba na początku sprawdzić. Aby potem nie było płaczu, że nikt nie czyta i nie ma wejść na bloga. Wypisz sobie słowa kluczowe, o których chcesz blogować i zobacz czy są inne blogi. Czy są reklamy na ten temat. Czy na Facebooku coś jest (grupy czy fanpage). Czy są jakieś gazety na ten temat i tak dalej… Dobrze ogarnij temat zanim zaczniesz blogowanie. Żeby potem nie marnować czasu na zmianę bloga czy tematu. Wszystko trzeba na początku zbadać i zobaczyć, co ludzie z chęcią czytają. To podstawa, ale nie można o tym zapomnieć. Wszystko ma swoją kolej! Od czego zacząć blogowanie? Na pewno trzeba sprawdzić zapotrzebowanie na dany temat!

Jak tam konkurencja?

Jest jakaś? To z jednej strony dobrze, a z drugiej źle. Bo jeśli są blogi to temat jest ważny dla ludzi, a z innej strony będziesz musiał konkurować z innymi i dzielić się niszą. Ale nie powinno Cię to martwić. Warto zacząć działać, jeżeli jest konkurencja i próbować się wyróżnić i działać inaczej niż reszta. Masz wiele dróg w tych czasach. Internet daje Ci wiele możliwości, więc je wykorzystaj! Nie będzie Ci zawsze szło dobrze, ale trzeba pokonać konkurencję. Na pewno się czymś wyróżnisz w swoim blogowaniu i dzięki temu zdobędziesz czytelników! Na pewno będzie Ci ciężko, ale dawaj z siebie wszystko i każdego dnia rozwijaj siebie i swoje umiejętności, aby być coraz lepszym w temacie Twojego Bloga! 

Pierwsze wpisy. Dlaczego chcesz blogować?

Będzie je bardzo ciężko pisać. Bo nie umiesz pisać dobrze. Nie wiesz, co interesuje ludzi tak do końca i kombinujesz w różny sposób. Ale nie możesz się poddawać na początkowych etapach. Trzeba każdego dnia dnia się rozwijać i dawać z siebie wszystko. Od czego zacząć blogowanie, które daje efekty? Od tego, aby pisać i nie poddać się za szybko! To jest bardzo ważne, aby za szybko nie poddawać się w życiu i tak samo jest w blogowaniu! Nie możesz przestać działać, tylko każdego dnia rozwijać swojego bloga. Nie będzie to łatwe zadanie, ale co poradzisz? Trzeba się każdego dnia rozwijać, aby każdy dzień był produktywny. Aby każdego dnia pokazać coś innego na blogu. Bo warto testować różne wpisy i sprawdzać, co jest ważne dla Twoich czytelników! 

Jak często publikować? Jak często będziesz pisał?

To też jest dobre pytanie. Bo nie każdy ma czas na pisanie codziennie… Ale warto pisać jak najczęściej. I publikować ile się da na początku swojego bloga. To jest bardzo trudne zadanie. Naprawdę trudne… Ile  Ty jesteś wstanie pisać artykułów tygodniowo? Kilka? Jeden? To potem zależy od tego, co chcesz osiągnąć i jak szybko. Bo nie mając kilka wpisów na blogu nie osiągniesz sukcesu. Trzeba działać każdego dnia i nie poddawać się w pisaniu. I najlepiej jest pisać bardzo często. Ile się da! Żeby Twój blog nabrał rozpędu i żeby wszystko działało w odpowiedni sposób. A szkoda zostawić bloga po kilku wpisach. Ile jest takich blogów, co wydawały się ciekawe, a po roku nie było nic. Ani blogera, ani bloga, ani efektów. Więc zastanów się nad tym, czy blogowanie jest dla Ciebie ważne? Czy bierzesz to na poważnie? I czy będziesz często publikować? Jak często? Ile masz czasu codziennie na bloga? Ile możesz dać wartości swoim czytelnikom? Masz wybór! Albo działają, albo nie zakładasz bloga wcale. Te 200 złotych wydaj na cele charytatywne i próbuj czegoś innego. 

Jakie treści pisać? O czym chcesz pisać? 

To też jest ważne, aby wiedzieć, jakich treści potrzebują Twoi czytelnicy? Jakich treści? Wolą czytać, czy coś słuchać? Bo blog to także może być wideo czy audio! Więc nie poddawaj się za szybko i zacznij rozwijać się jako bloger. Kombinuj i sprawdzaj, jakie treści są dobre dla Twoich czytelników? Co czyta się dobrze? A jakie wpisy nie mają wejść? Nad tym wszystkim trzeba się zastanowić i zrobić jak najwięcej, by osiągnąć swoje cele jako bloger. Nie będzie to łatwe zadanie, ale co poradzisz? Trzeba działać każdego dnia i rozwijać się mimo przeciwności. Trzeba dużo pisać i sprawdzać, co ludzie czytają? Co Tobie się dobrze tworzy? To też jest ważne, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie. Bo jak nie lubisz mówić, to nie twórz podcastu czy YouTuba. Jak wolisz pisać, to twórz ebooki lub zostań copywriterem. Masz wybór i możesz dostosować treści do siebie i swoich czytelników. Czytaj ten artykuł, a będziesz wiedział od czego zacząć blogowanie!

Jak pisać, aby ludzie czytali? Dużo twórz – to podstawa. 

To też jest ważne etap blogowania. Aby ludzie zaczęli czytać Twoje wpisy. I co zrobić, aby czytali? Na pewno musisz dopasować treści do problemów swoich czytelników. Jakie wyzwania mają Twoi odbiorcy? Czego potrzebują? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Masz pomysł na siebie i na to, co powoduje, że chce Ci się działać? Odpowiedz na to pytanie, bo warto zarażać swoją pasją. Wtedy pisze się mega dobrze! Jak ludzie widzą pasję, to czytają, jeśli temat jest interesujący. Nie ma tak lekko, że będziesz pisać o byle czym. Trzeba znaleźć odpowiedni temat bloga. Poznać potrzeby swojej grupy odbiorców. Wiedzieć, czego potrzebują i tak dalej. A nie zgadywać. Nie wymyślać! Twarde dane są ważne i nad tym się skup! Co możesz zrobić, aby osiągnąć sukces? Co możesz zmienić w sobie, aby być dobrym nauczycielem? Blogowanie to długa droga, więc nie zatrzymuj się na głupotach i swoich wymówkach. To nic nie da, a wtedy Twój blog upadnie. Pisz tak, aby ludzie z chęcią czytali Twoje wpisy! 

Jak budować więź? 

To też jest ciekawy temat. Jak budować więź ze swoimi czytelnikami? Czego potrzebują się dowiedzieć? Jak zbudujesz relację z ludźmi czytającymi bloga? To nie dla każdego jest łatwy temat. Więc zastanów się, co dla Ciebie jest ważne? Czy komunikacja z ludźmi poprzez bloga jest dla Ciebie? Wiesz, do czego dążysz poprzez blogowanie? Budujesz więź ze swoimi odbiorcami? Wiesz, jak możesz im pomóc i co zrobić, aby osiągnąć swój cel? Masz wiele do przekazania? To super! Wykorzystaj swoją wiedzę i dziel się nią! Ale bez budowy zaufania nie będziesz dobrym blogerem. Zastanów się, jak możesz pokonać swoje wymówki i zacząć działać z sensem. 

Będą zwolennicy i przeciwnicy. 

Jak w każdym temacie będą zadowoleni i nie. Nie ma się co przejmować złymi opiniami. Możesz je tylko przyjąć, brać naukę i robić swoje. Co więcej możesz zrobić? Nic! Ciesz się z tego, że masz dobre opinie. Ale nie przestawaj działać. Nie przestawaj się rozwijać w danym temacie. Na wszystko przyjdzie czas. Na hejterów też. Więc od czego zacząć blogowanie w danym temacie? Na pewno musisz być świadomy krytyki na każdym kroku, jak osiągniesz pierwsze sukcesy!  

Prosty język! 

Bo bloga może czytać początkujący jak i zaawansowany. Więc nie pisz zbyt eksperckim  językiem. Każdy ma zrozumieć Twój wpis.o chyba prosta rada i nie ma co tego rozwijać. Pisz naprawdę prosto i z sensem i na pewno znajdziesz swoich zwolenników. Na pewno będą ciężkie początki, ale z czasem rozwiniesz swojego bloga i będziesz pisał dla każdego! 

Jak się wybić? 

To dobre pytanie każdy sobie zadaje to pytanie. Każdy by chciał być super blogerem po kilku tygodniach, ale nie ma tak lekko. Trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć cele. Trzeba się rozwijać i dawać z siebie wszystko, by blog był coraz lepszy i żebyś Ty był coraz lepszy w temacie bloga. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, aby wybić się ponad konkurencję. Musisz poświęcić wiele czasu, aby mieć pierwsze wyniki. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w czym chcesz się rozwijać. Na pewno nie będzie Ci lekko, ale co poradzisz? Trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć zamierzony efekt. Masz wiele do przekazania? To super! Ale jak się wybić, to ciężko powiedzieć. U każdego jest to inaczej. Więc działaj najlepiej, jak potrafisz i zacznij od rozwoju siebie i swojego bloga. 

Może zacznij od pasji? Będzie Ci się łatwiej pisało! 

To dobry pomysł na początek. Aby zacząć od czegoś, co się pasjonuje. Wtedy się piszę dużo łatwiej artykuły i wkłada się całe serce w to, co robisz. Ja bardzo lubię pisać o marketingu i rozwoju i przez to jest mi dużo łatwiej tworzyć coś nowego. Ale nie oznacza to, że tylko pasja wystarczy. Trzeba też innych umiejętności, aby osiągnąć sukces w blogowaniu. Jakie Ty masz umiejętności? Co pomoże Ci w lepszym blogowaniu? Masz pomysł na siebie i wiesz, co jest ważne dla Twoich czytelników?  Od czego zacząć blogowanie z pasją? Od decyzji! Od pierwszych kroków! 

Chcesz pokazywać swoje umiejętności i doświadczenie? 

Na pewno, ale czy to interesuje czytelników? Wiesz, co dla nich jest ważne? Czy Twoja wiedza im pomoże? Wiesz, co sprawi, że ludzie będą czytać bloga? Jaka wiedza jest im potrzebna? Co musisz zmienić w swoim życiu, aby być jeszcze lepszym blogerem? Masz wiele możliwości, jako bloger, więc nie zastanawiaj się tylko działaj! Masz wiele do pokazania? To super! Możesz się wybić dzięki swojej osobowości. Dzięki swojej pasji… to bardzo pomaga w działaniu. Więc nie wiem na co czekasz? Możesz osiągnąć sukces w swojej dziedzinie. Możesz być naprawdę dobry, ale trzeba działać! Nie ma efektów bez działania! 

Kim są Twoi czytelnicy? 

Wiesz, do kogo piszesz i dlaczego? Czemu akurat taka grupa docelowa? Czemu chcesz blogować? Warto poznać dobrze swoją niszę przed działaniem. Wiedzieć dużo o sobie i o tym, jakie się miało problemy na początku. Naprawdę czeka Cię sporo pracy nad niszą i nad tym, aby osiągnąć cele. Będzie na pewno ciężko, ale takie jest blogowanie.  Nie ma lekko! Ale zastanów się dobrze nad tym, do kogo piszesz i jakie chcesz przekazać informację. Na początku jest ciężko poznać świetnie nisze, ale z czasem ogarniesz temat i będzie Ci się działało dobrze. 

Trzeba na to poświęcić wiele czasu. Podejmij decyzję o działaniu! 

Czas w blogowaniu jest ważny. Trzeba na bloga poświęcić wiele pracy, aby był on skuteczny. Nie możesz się poddawać w swoich działaniach! Jak podjąłeś decyzję to działaj! Nie ma nic gorszego niż odpuszczenie sobie. Nie możesz się poddawać. Masz działać każdego dnia i rozwijać swoje umiejętności. Może będzie Ci ciężko, ale nie ma łatwego blogowania! Trzeba się wykazać i poświęcić czas na pisanie nowych treści. Ty też nie odpuścisz? Nie dasz się swoim wymówkom? 

Od czego zacząć blogowanie według Ciebie? Co jest ważne w blogowaniu i na co zwrócić uwagę w pierwszych miesiącach pracy!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Od czego Ty zaczynałeś? Jak idzie Ci blogowanie?

Scroll to top